Rzeka Grabia w okręgu sieradzkim

/ 517 odpowiedzi / 18 zdjęć
oldboy

Wczoraj próbowałem złowić wiosennego miętusa (po tarle). Noc była jasna (pełnia księżyca), choć niebo było zachmurzone. Jeszcze za dnia nakręciłem sporo materiału filmowego, ale żadnych efektów. Jedynie miałem okazję posłuchać odgłosów bytowania kolejnych bobrów (inny, niż dotąd odcinek Grabi). Gdy sam gryzłem kanapkę - trzy metry ode mnie jeden z nich też gryzł jakieś gałązki, a drugi urwał haczyk na jednej z wędek, gdy sobie przepływał. 
Efekty - ani jednego brania.
Może miętusy też nie lubią bobrów i wyprowadziły się gdzie indziej?
  (2019/03/22 22:07)

qbassmanutd

Oldboy próbujesz jeszcze zasiadki na miętowego tej wiosny? Ja byłem z lekkim spinningiem z paprochami i malutkimi woblerkami wczoraj w Ldzaniu (dramatycznie niski stan wody , jak na marzec!...) Potem przeniosłem się do Kolumny a tam powódź i bardzo wysoki stan wody. Nie zanotowałem brania. (2019/03/23 12:15)

oldboy

Oldboy próbujesz jeszcze zasiadki na miętowego tej wiosny?
Owszem - jeszcze ich nigdy wiosną nie łowiłem :)
Chyba jednak spasuję, bo minęło już sporo czasu od tarła i jak na marzec jest już zbyt ciepło. Im więcej wyjazdów na połów tej ryby, tym większe przekonanie, że w Grabi występują jedynie wyspowo, a do tego też miewają swoje humory.. Poza tym (to nowa dla mnie okoliczność) - na całej chyba długości Grabi występuje już prawdziwa plaga bobrów, które praktycznie uniemożliwiają wieczorne (nocne) wędkowanie.
(2019/03/23 21:13)

Kasztaniak

Witam Witam,
Byłem w niedziele na Grabi w Ldzaniu ale nie było zbytnio brań (chyba pogoda). 5-6 płotek i jeden jazik 20 cm.
Dzisiaj ożywienie. Płotka fajnie brała ale tylko 1,5 h za późno pojechałem.
Efekt 30 płotek ale większość małe największe na zdjęciu.
Pozdrawiam (2019/04/05 20:45)

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

oldboy

Dzisiaj ożywienie. Płotka fajnie brała ale tylko 1,5 h za późno pojechałem.
Efekt 30 płotek ale większość małe największe na zdjęciu.
Pozdrawiam
A ile miały te "największe"płoteczki? 10 czy może 12 cm?
Mam nadzieję, że wróciły do wody? (2019/04/08 12:05)

qbassmanutd

Dziś w Kolumnie na woblerka skusił się jaź 30 cm :) (2019/04/09 18:57)

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

oldboy

Dziś w Kolumnie na woblerka skusił się jaź 30 cm :)
Jak na jazia, to dość"wąski" jest.
Może już niedowidzę, ale czy nie jest to czasem kleń?
W każdym razie - gratulacje :)
(2019/04/09 22:08)

Sith

Dziś w Kolumnie na woblerka skusił się jaź 30 cm :)
Moim zdaniem to kleń. Zwróć uwagę na wykrój płetwy odbytowej, wyraźnie kleniowy, a nie jaziowy.
(2019/04/10 06:58)

qbassmanutd

Kleń ma specyficzny pysk. Ponadto mienił się na złoty kolor a kleń jest jasno srebrny. To na pewno jaź (tak mi się wydaje :) ) PS pływa dalej, można go złowić i ocenić ponownie :) (2019/04/10 15:21)

slawek29

Kolor ryby jest zależny od środowiska w którym ona występuje. Kilka lat temu w Norwegii łowiłem jazie w kolorze brązowo-czarnym. Ryba ze zdjęcia to klasyczny warciano-widawkowo-grabiany kleń :) (2019/04/10 17:08)

oldboy

Ryba ze zdjęcia to klasyczny warciano-widawkowo-grabiany kleń :)
Uff - kamień z serca, bo już myślałem, ze ...niedowidzę :) W ub. sezonie złowiłem w Grabi blisko młyna Krzywda klasycznego jazia. Piękna rybka! Dużo szerszy od klenia, prawie wszystkie płetwy czerwone lub czerwonawe, wyraziste oczy, złotawa łuska. Oczywiście wrócił do wody, ale wątpię, by się ostał, bo łowiło tam kilku wytrwałych Gumofilców. (2019/04/10 22:03)

Kasztaniak

Nastepnym razem wrzucę Ci kolego zdjęcie z miarką. Specjalnie dla Ciebie. (2019/04/11 11:09)

jabberwokie86

Ładna rybka, ale wg mnie też ewidentnie kleń - charakterystyczne łuski i zaokrąglona płetwa odbytowa:) Miło wiedzieć, że już biorą:) (2019/04/11 12:31)

mazur123

To jest kleń (2019/04/11 21:49)

qbassmanutd

Dobra, przekonaliście mnie :) (2019/04/13 00:22)