Rzeka Grabia w okręgu sieradzkim

/ 519 odpowiedzi / 19 zdjęć
jabberwokie86

Możliwe, rybki miały max 10 cm., uciekały jak się zbiżałem do schodów, jak odchodziłem wracały

Może to były kozy pospolite lub nawet złotawe (podobno w Grabi występują)? Kiedyś pospolitą "złapałem" płucząc podbierak:) A tak przy okazji, był ktoś ostatnio nad Grabią? Dzieje się coś, czy tradycyjnie rzeka zapadła w sen zimowy? (2018/12/10 12:13)

qbassmanutd

W sobotę mieliśmy jechać na Grabię, ale spontanicznie zmiana planów na rzecz Smardzewa a potem Warty. Okonie nie popełniły jednak błędów :) (2018/12/12 08:15)

qbassmanutd

Panowie dziś wpuściłem z kolegą dwa wigilijne karpie do zbiornika w Baryczy :) Na zdjęciu tylko jeden, bo drugi sam ześlizgnął się po śniegu do wody :) Życzę wszystkim Wesołych Świąt :) ! (2018/12/21 17:47)

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

oldboy

Podziwiam twoją ufność w uczciwość wszystkich czytających to Forum (także tych, którzy coraz to spuszczają wodę w tym zbiorniku) oraz wyrażam podziw za kultywowanie utartego już (w twoim wykonaniu) zwyczaju. Szacun! Jestem zapewne pierwszym, który szczerze obiecuje tu, że nawet wymiarowego karpia ze zbiornika Barycz zabierać nie będzie :)
 Wzajemnie - Wesołych Świąt i Taaaaakich ryb w przyszlym sezonie :)
(2018/12/21 22:01)

luciusz-esox

Dołączam się do podziękowań i szacunku dla qbassmanutd...i do zwyczaju też się dołączam ;)
Wesołych Świąt! (2018/12/23 20:04)

qbassmanutd

Zima za oknem, wędki czekają na wiosnę. Wrzucam filmik, który na pewno znacie. Pokazuje życie podwodne w naszej kochanej rzece. https://www.youtube.com/watch?v=s9E1gobj2v8 PS moja karta wędkarska opłacona już :) 210 zł w tym sezonie. (2019/01/09 08:24)

oldboy

Wrzucam filmik, który na pewno znacie. Pokazuje życie podwodne w naszej kochanej rzece.https://www.youtube.com/watch?v=s9E1gobj2v8
Ładnie wygląda ta prehistoria. Niestety - zarówno ichtiofauna jak i środowisko - NIEAKTUALNE.
W ub. sezonie dopiero jesienią szła tam woda. Latem była tylko sadzawka "oblepiona" lokalnymi i przyjezdnymi mięsiarzami, którzy ciągnęli z niej, ile tylko w siatkę wlezie :(
(2019/01/09 21:52)

Sith

Mnogość drobiazgu wcale nie świadczy o rybności rzeki, ale jeśli jest drobnica, to powinny być równierz drapieżniki, które mają tu obfitość pokarmu. Nie widać ich na filmie, bo większa ryba raczej ukryje się przed wędrującymi rzeką nogami, jednak może warto popróbować...
Jak się ociepli wybiorę się na pewno na te miejscówki ze spinningiem. Złowię, czy nie złowię, mało ważne, ale rzeczka urokliwa ;)) (2019/01/10 09:23)

oldboy

Mnogość drobiazgu wcale nie świadczy o rybności rzeki, ale jeśli jest drobnica, to powinny być równierz drapieżniki,
Moim zdaniem mnogość drobnicy w Grabi świadczy właśnie o BRAKU drapieżników, co z resztą potwierdzają tu na Forum ich miłośnicy. Wynika to zapewne z wysokiej presji na te drapieżniki, i to wędkarskiej, i (niestety) jeszcze większej - kłusowniczej.
Grabia niestety jest tak płytka, że żadna większa ryba długo w niej nie pożyje :(
(2019/01/10 21:44)

qbassmanutd

Moim zdaniem własnie drapieżnika jest w Grabi dużo, w tym roku złowiłem w niej kilkanaście szczupaków, podobnie moi koledzy no i oczywiście Wy, Panowie też. Zgadzam się natomiast, że wielkość i płytkość naszej rzeki wpływa na to, że szczupak jest mały niestety. (2019/01/11 10:29)

jabberwokie86

Sporo jest okonia, w większości małego. Szczupaków miejscami można złowić po kilka, ale rzadko trafiają się większe niż 40 cm. Wymiarowego do tej pory w Grabi nie złowiłem:) W dobrych rozmiarach występują klenie i jazie, ale do tej pory powiedzmy, że udało mi się takiego złapać tylko raz. (2019/01/14 18:45)

Sith

Czy ktoś miał w Grabi kontakt z pstrągami? (2019/01/15 07:32)

luciusz-esox

Znam przypadek udokumentowany nawet na foto kontaktu z lipieniem. Ale to już niedługo będzie prawie z przed 10 lat. O pstrągu nie słyszałem. Choć zgodnie z danymi ze stron PZW, Piotrków zdaje się swój odcinek zarybiał. (2019/01/15 08:53)

qbassmanutd

Ja trafiałem na Grabi: szczupaki, okonie, klenie, jazie , płocie, kiełbie, leszcze oraz jednego sandacza. Pstrąga nie widziałem, nie słyszałem. (2019/01/15 12:20)

jabberwokie86

Ja trafiałem na Grabi: szczupaki, okonie, klenie, jazie , płocie, kiełbie, leszcze oraz jednego sandacza. Pstrąga nie widziałem, nie słyszałem.

Sandacza do tej pory nie złowiłem, ale trafiły się 2 małe bolenie:) Co do pstrągów, w starym wątku o Grabi w Kolumnie ktoś chyba wspominał o pojedynczych tęczakach-uciekinierach, jakie zdarzało sie łowić po przejściu większej wody. Jeszcze jakieś 5-6 lat temu Sieradz zarybiał Grabię lipieniem, ale coś się chyba ten lipień nie przyjął. (2019/01/15 18:14)

qbassmanutd

Na jaką przynetę skusiłeś bolenia? Ja łowiąc na odzcinkach Ldzań-Łask nigdy nie widziałem charakterystycznych ataków bolenia. Fajnie, że jest w naszej rzece. (2019/01/16 08:47)

jabberwokie86

To były przyłowy przy łowieniu kleni i okoni. Jeśli dobrze pamiętam, to wzięły na jakieś male błystki:) Też byłem zdziwiony, że są w Grabi. (2019/01/16 13:18)

oldboy

Mnie już nic nie zdziwi, bo na płytkiej wodzie (ok. 50 cm głębokości), tuż pod moimi nogami przez ok. minutę żerowała brzana (ok. 70 cm!). Potem sobie majestatycznie odpłynęła :(
Dotąd żałuję, bo z wrażenia bałem się poruszyć i nie włączyłem wtedy kamerki!
(2019/01/16 13:51)

Pike000

Okonia trafiło się w zeszłym sezonie sporo najiwększy pod 30cm,szczupaki do 65cm,klenie do 35cm i kilka ładnych płotek na muchę,pstrąga niestety jeszcze nie spotkałem ale w ym roku mam zamiar kilka odcinków sprawdzić pod tym kątem. (2019/01/16 14:17)

Sith

Pochwal się gdybyś złowił. Ja też mam podobne zamiary. ;)) (2019/01/16 14:55)

Lodzianin18

W grabii jest sporo kiełbia, szczupaka ale głównie pod wymiar. Z okoniami przez ostatnie lata było u mnie słabiej. Co do białorybu to niewątpliwie jest trochę płoci, trafia się leszcz i można naprawdę trafić pięknego jazia i klenia, chcociaż mam wrażenie że z jaziem jest gorzej jak jeszcze 2 lata temu. Klenie znakomicie czasem widać gołym okiem jak stoją po dołkach i nie raz widziałem takie 50+ a największy jakiego złapałem miał 43 albo 45 cm (już nie pamiętam dokładnie). (2019/01/18 10:58)

qbassmanutd

No i są 4 karpie, które wpuściłem w 2017 i 2018 przed Wigilią :) No i miętusy, ale tylko Oldboy je łapie :) (2019/01/18 13:00)

luciusz-esox

Karpi to nawet 2 razy tyle być powinno ;) (2019/01/20 23:11)

Pike000

Temat dotyczy rzeki w okręgu Sieradzkim ale ciekawi mnie też jaki odcinek okręg Piotrkowski zarybia pstrągiem którego tak podaje w sprawozdaniach z zarybień. (2019/01/22 10:46)

qbassmanutd

Jeśli to prawada, że zarybiają, to pstrągi pewnie uciekają do Widawki ( skoro nikt nie złowił z Was w Grabi pstrąga, a w Widawce zdaża się to często.) Na wody sieradziej Grabi już nie wpływa . (2019/01/22 11:07)