Zaloguj się do konta

Rzeka Grabia w okręgu sieradzkim

utworzono: 2017/09/06 17:19
oldboy

Tymczasem
Bardzo zacny filmik oddający piękno naszej Grabi. Widzę, że w krótkim czasie poczyniłeś znaczne postępy (kamera wyżej, więc i ręce nie zasłaniają kadru). Czekamy na następne edycje! [2018-09-23 21:20]

Sith

Luciuszu, tak 3maj, gratulacje :)) [2018-09-24 13:10]

luciusz-esox

@oldboy i @Sith Dzięki a wszystkie miłe słowa :)

Co do kamery to nadal jest tam gdzie jest. Paczki z Chin nie docierają aż tak szybko :P Raczej staram się pamiętać by ręce trzymać niżej choć nie zawsze się udaje.


A ponieważ weekend warto zakończyć miłym serialowym akcentem ;) Podsyłam odcinek drugi.
Z ciekawostek i na zajawkę powiem, że zawiera mojego największego do tej pory złowionego w Grabi okonia.

https://youtu.be/oNdaUlZFKjU



A już za tydzień jeśli starczy czasu na montaż w tygodniu zaproszę Was na mój kanał nad inną malowniczą rzekę naszego województwa :) Do napisania w innym wątku ;) [2018-09-30 18:52]

qbassmanutd

Super film, piękny garbus :) PS zbliża się sezon na mętowego, pokusi się ktoś o filmik z miętowej zasiadki ? :) [2018-10-01 14:07]

oldboy

Podsyłam odcinek drugi.
Z ciekawostek i na zajawkę powiem, że zawiera mojego największego do tej pory złowionego w Grabi okonia A już za tydzień jeśli starczy czasu na montaż w tygodniu zaproszę Was na mój kanał nad inną malowniczą rzekę naszego województwa :) Do napisania w innym wątku ;)
No i proszę - dzięki takim filmikom ten wątek stał się piękniejszy. Najbardziej przekonywujące nie są opisy słowne, ale rzeczywisty obraz (jeśli nawet z niewielkimi rybkami). Ceszy fakt, że aż tyle było tych okonków!! Gratulacje! A za tego pięknego garbusa z Grabi daję punkt. W długie zimowe wieczory chętnie pooglądam jeszcze raz. [2018-10-01 22:23]

oldboy

PS zbliża się sezon na miętowego, pokusi się ktoś o filmik z miętowej zasiadki ? :)
Już dawno bym pojechał (bo wyjątkowo chłodne były ostatnie noce), ale aktualnie, przed jesiennymi słotami, zajmuję się montażem orynnowania na mojej altanie oraz innymi pracami :D
Nie ma jednak tego złego, co by na dobre nie wyszło. O tej porze miętuski są nieco zabiedzone po letargu w okresie tego wyjątkowo gorącego lata, więc niech nabiorą sił :D

[2018-10-01 22:44]

qbassmanutd

Oldboy koniecznie zrób filmik z miętowym !!! [2018-10-04 10:25]

oldboy

Oldboy koniecznie zrób filmik z miętowym !!!
Oczywiście - o ile się trafi, bo typowanie miejscówki "zawierającej" miętusa, to jak typowanie właściwej liczby w Totku :)
"Miętowego" w ŻADEN sposób nie da się wcześniej zlokalizować. [2018-10-04 21:37]

oldboy

Wyskoczyłem wczoraj około południa rekreacyjnie nad Grabię na wysokości Ldzania (słynna Piaskowa Górka) na pożegnanie lata (tym razem bez kamerki). Ciepła, jesienna pogoda sprawiła, że ryby współpracowały. Złowiłem (i wypuściłem) cztery jelce od 17 do 24 cm, a trzy chyba nieco większe mi się spięły. Spotkałem też młodego spinningistę, który pochwalił się, że wyciągnął szczupłego. Ze zgrozą obserwowałem 6-cio osobową rodzinkę, w której dziadek z synem wyciągnęli  na robala po okonku (tak na oko po 10 cm). Wnuczki radośnie szczebiotały, że zjedzą je sobie na kolację. Gdy przechodziłem obok, dziadzio zaczepił mnie, na co łowię te jelce, bo też chciałby dla wnuczek, a on się stara i jakoś mu nie biorą. Odpowiedziałem, że na ...kozie bobki.
Pomyślałem sobie, ile też w ten weekend padło takich niewymiarowych rybek na całej długości Grabi(?)
Co dadzą zarybienia, jeśli takie kreatury wybiorą narybek pracowicie co do jednego? Musimy być wdzięczni Opatrzności, że pomimo to udaje nam się czasami coś złowić, bo zaiste - jest to cud prawdziwy. [2018-10-07 10:21]

Sith

Szkoda że nie zadzwoniłeś po policję, może nauczyliby "gumofilca" rozumu!!! ;> [2018-10-07 11:39]

Lodzianin18

Niestety nad wodą nadal jest więcej takich gląbów niż wędkarzy przestrzegających wszystkich przepisów dot. wędkowania. Najbardziej jednak denerwują mnie miejscowe dziady na zbiornikach zaporowych w kempingach gdzie tygodniami wrzucają do wody dziesiątki kilogramów zbóż, zanęt itd. tłuką ryby ile wlezie i tylko podjeżdżają do nich inne chłopki i odbierają ryby a w siatce niby ryb zgodnie z limitem ... [2018-10-07 18:50]

oldboy

Szkoda że nie zadzwoniłeś po policję, może nauczyliby "gumofilca" rozumu!!! ;>
Rzecz w tym, że nie były to żadne "gumofilce", tylko "przykładna" rodzinka z jakiegoś miasta!! Na policję nie byłoby sensu dzwonić, bo za te dwa okonki nie mieli by motywacji tłuc się po grząskim, leśnym piasku i zapewneto mnie (za "karę", że ich fatyguję)obrzydzili byżycie jakimiś bezsensownymi procedurami, bo dla nich, to "niska szkodliwość społeczna" :( [2018-10-07 20:53]

qbassmanutd

W piątek w Baryczy jakiś mały zębaty poturbował mi nową gumę Westina. Spadł mi w czasie holu. Fajna adrenalina :) [2018-10-08 12:37]

qbassmanutd

W Baryczy przy tamie na schodach zauważyłem małe dziwne rybki, pływające po dnie i poruszające ciałem w kształcie listery "S", miały również trójkątne płetwy przy skrzelach. Czy to mogły być "miętowe"? [2018-10-08 12:57]

Sith

Czy to przypadkiem nie są piskorze? [2018-10-08 13:48]

qbassmanutd

Możliwe, rybki miały max 10 cm., uciekały jak się zbiżałem do schodów, jak odchodziłem wracały [2018-10-08 14:14]

Lodzianin18

Albo kiełbie, sporo ich w Grabi [2018-10-08 21:50]

Sith

Tak, ale kiełbie nie poruszają się wężowym ruchem i nie mają płetw przyskrzelowych kształtem zbliżonych do trójkąta. [2018-10-09 05:51]

qbassmanutd

Na 100 % to nie kiełbie. Piskorze lub mietuski małe. [2018-10-09 10:34]

Lodzianin18

Jeśli piskorze to świetnie bo podobno wymierają w naszych wodach, nigdy nie widziałem tej ryby, wsumie miętusa też nie widziałem :P [2018-10-09 14:17]

Kacperek

W atlasie ryb słodkowodnych tak wygląda piskorz [2018-10-09 17:54]

Kacperek

W atlasie ryb słodkowodnych tak wygląda piskorz [2018-10-09 17:55]

Lodzianin18

Byłem dziś na zalewie w Baryczy. Mówiąc po imieniu jakiś cwel znów spuścił wodę. Nie chcę być nieelokwentny, więc powstrzymam się od dalszego komentarza.  [2018-10-14 20:12]

oldboy

A ja dziś bez wędek dokładnie obejrzałem wytypowane wcześniej miejsce swej pierwszej (w tym sezonie) zasiadki na miętusa (droga dojazdowa, planowane miejsce postoju samochodu, droga dojścia nad Grabię i takie tam inne szczegóły). Wszystko po to, aby po nocy nie błądzić, gdy przypadkiem pojawi się gęsta mgła. Inauguracja sezonu - w przyszłym tygodniu (o ile tylko nie pojawią się jakieś nieprzewidziane przeszkody). [2018-10-14 22:22]

qbassmanutd

Tomek woda w Baryczy spuszczona do zera ?????????? [2018-10-15 09:28]