Rzeka Grabia w okręgu sieradzkim

/ 686 odpowiedzi / 30 zdjęć
Pike000


Koledzy muszę napisać że Grabia w tym roku w okresie letnim mnie mocno zaskakuje na plus.
Trzykrotnie w tym miesiącu odwiedziłem odcinek Barycz-Ldzań,nie będe dokładnie opisywał tu miejsc ale rybostan naprawdę jeśli chodzi o ilość się mocno poprawił,nie ma problemu połapać okoni w przedziale 10-25cm w ilościach kilkunastu lub więcej,trafiają się szczupaki powyżej wymiaru a klenia jest sporo bo udało mi sie kilka sztuk na muchę wyjąć razem z ładnymi płociami.
Wiem brzmi to troszkę niewiarygodnie jak na tą rzeczkę a porównując z moimi doświadczeniami z lat poprzednich to duża poprawa :P
Więc jak zobaczycie gościa w środku rzeczki machającego muchówką to pewnie ja :D (2018/07/18 07:39)

Pike000


Pojechałem dzisiaj na chwilę ustawić woblerki i padło kilka kleników oraz okoni (2018/07/22 21:48)

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

oldboy


Fotki fajne i ...DUŻE. Szkoda tylko, że na tych dużych fotkach nie pokazałeś rybek w całości :)
W każdym bądź razie - gratulacje. Ja jutro po raz pierwszy w życiu wyjeżdżam na przyujściowy odcinek Grabi, aby przekonać się osobiście, czy jest aż tak bezrybny, jak opisują tu Koledzy.  (2018/07/22 23:14)

Sith


#Pike000, na jakim odcinku łowileś? w sobotę byłiśmy w okolicach mostu, powyżej Baryczy,coś notorycznieobgryzło ogonki ripperów, alenic nie udało się zlowić. ;( (2018/07/23 07:05)

Sith


Przepraszam za brak spacji i dziwny skład tekstu, ale to nie moja wina. Forum funkcjonuje, jak funkcjonuje, a Szanowna Redakcja ma użytkowników w ... (2018/07/23 08:32)

Pike000


#Pike000, na jakim odcinku łowileś? w sobotę byłiśmy w okolicach mostu, powyżej Baryczy, coś notorycznie obgryzło ogonki ripperów, ale nic nie udało się zlowić. ;(
No to powiem ci że największe klenie zlowilem przed mostem,a za mostem stały podobnych rozmiarów, dwukrotnie wychodzily do woblerka ale bez ataku.
Przekonałem sie chociaż że moje nowe woblerki dzialaja,jeżeli chcesz coś więcej pw
  (2018/07/23 17:39)

Sith


Będę musiał przestawić się bardziej na woblerki, a gumki idą w "odstawkę". :) (2018/07/25 09:36)

oldboy


Oto moja krótka (z konieczności, bo skręciłem stopę) relacja z kolejnej wędrówki wzdłuż Grabi za białorybem:
https://youtu.be/M2Nbl3YlBP0
Nie doszedłem do ujścia do Widawki, bo musiałem się ewakuować. Rzeczywiście - w tych okolicach szału nie ma. Z białorybem jest tak, jak chyba na całej długości Grabi. Dominuje drobnica (dużo małych kleników, co napawa nadzieją na przyszłość), trochę jelca i sporo uklei. Jest też trochę małych płoteczek. Jeśli są duże ryby, to pewnie jakieś pojedyncze, ukryte w zakamarkach egzemplarze - ostatni Mohikanie :). (2018/07/31 20:36)

Sith


Niestety link nie otwiera mi się... ;(( (2018/08/01 06:49)

jabberwokie86


Dzisiejszy wypad na odcinek Ldzań-Barycz dał 4 okonie, z czego jeden to mój nowy rekord - 27 cm, a także małego szczupaka. Do tego 2 całkiem ładne okonie się spięły. Fotka największego okonia:) (2018/08/01 13:30)

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

qbassmanutd


Ja wczoraj trafiłem w Baryczy szczupaka-pistoleta przed godz. 21. (2018/08/01 15:08)

oldboy


Niestety link nie otwiera mi się... ;((
Smutno mi. Dziwne, bo innym Kolegom się otwiera i nawet od jednego z nich już otrzymałem komentarz na Y-T.
Spróbuj inaczej. Wrzuć w wyszukiwarkę YouTube temat: Z lekką spławikówką wzdłuż bezrybnej Grabi. Za to nasz tutejszy portal od wczoraj szwankuje i nie mogę luciusz'owi przesłać odpowiedzi na jego prywatną wiadomość. Pokazuje się komunikat o braku połączenia z serwerem. Czy Redakcja o tym wie? (2018/08/01 17:23)

qbassmanutd


Panowie dziś wieczorem kolejne dwa szczupaczki-pistolety :) Barycz (2018/08/03 00:33)

Sith


Niestety link nie otwiera mi się... ;((
Smutno mi. Dziwne, bo innym Kolegom się otwiera i nawet od jednego z nich już otrzymałem komentarz na Y-T.
Spróbuj inaczej. Wrzuć w wyszukiwarkę YouTube temat: Z lekką spławikówką wzdłuż bezrybnej Grabi. Za to nasz tutejszy portal od wczoraj szwankuje i nie mogę luciusz'owi przesłać odpowiedzi na jego prywatną wiadomość. Pokazuje się komunikat o braku połączenia z serwerem. Czy Redakcja o tym wie?
Mam komunikat:
"Brak wyników na temat: https://youtu.be/M2Nbl3YlBP0
Sprawdź pisownię lub spróbuj użyć innych słów kluczowych"

(2018/08/03 06:36)

oldboy


Mam komunikat:
Brak wyników na temat: https://youtu.be/M2Nbl3YlBP0
Sprawdź pisownię lub spróbuj użyć innych słów kluczowych
To może spróbuję od początku (bez obrazy) - łopatologicznie :D
Podany przeze mnie link nie jest AKTYWNY, t. zn. nie otwiera się po kliknięciu. Zaznacz go lewym klawiszem, skopiuj prawym i wklej (też prawym) w miejsce strony https://www.youtube.com/, a następnie uruchom strzałką (po prawej). Powinno zadziałać.
Pozdrawiam
(2018/08/03 21:07)

jabberwokie86


Po dość długiej przerwie odwiedziłem Grabię w Kolumnie i warto było:)
Oprócz dwóch okołowymiarowych okoni zameldował się taki sympatyczny jaź:) (2018/09/19 18:35)

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

jabberwokie86


38 cm, wziął na mały wobler kielecki (chyba nie ma konkretnej nazwy, opisywany jako jaziowo-kleniowy), czarny w żółte kropki:) (2018/09/19 18:37)

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

Lodzianin18


Cieszy oko taka rybka, gratulacje (2018/09/19 21:00)

oldboy


Aż miło popatrzeć. Dzięki twemu sukcesowi można zobaczyć, jakie jeszcze ryby w Grabi pływają!. Swoją drogą dla upamiętnienia holu takiego okazu przydał by się choćby najkrótszy film
Szczere gratulacje! (2018/09/19 21:57)

qbassmanutd


Piekny jaź. Ja trafiłem zębatego na gumę. (2018/09/20 09:30)

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

jabberwokie86


Dzięki wszystkim:)
Hol rzeczywiście był dość emocjonujący, choć sam w sobie krótki. Rybka wpłynęła w dużą gałąź, gdzie trochę podciągnięta do powierzchni straciła ochotę do walki, ale musiałem na szybko ściągać buty, żeby po nią wejść do rzeki:) W razie czego kolega luciusz-essox ma sprzęt do nagrywania, więc może w niedzielę jakiś filmik będzie, o ile ryby dopiszą:)
qbassmanutd, jak duży był ten szczupak? Mi do tej pory nie udało się złowić wymiarowego w Grabi. Dodam jeszcze, że woblerek jest dość podobny do tego kolegi Pike000 kilka postów wyżej;) (2018/09/20 10:18)