Rzeka Grabia w okręgu sieradzkim

/ 231 odpowiedzi / 2 zdjęć
Sith

(...) Jest tam teraz mnóstwo drobnicy i spuszczenie wody może spowodować wielkie straty.(...)
Czyżby zarybiono Barycz? Co tam teraz pływa? Nie byłem nad zalewem od ponad roku.
  (2018/02/12 12:07)

oldboy

W ub. sezonie też widziałem na odcinku Ldzań - Barycz mnóstwo drobnicy: uklejki, płoteczki i nawet sporo 10-15 cm kleników!. Wieszały mi się na haczyku takie kleniki podczas połowu jelców. Oczywiście wracały one do wody tym bardziej, że i za dużym kleniem na talerzu - nie przepadam :) Pisałem nawet, że taka masa drobnicy świadczy niezbicie o niewielkiej ilości drapieżników :( Zatem szczupłe, okonie i nawet ... pstrągi by tam miały (gdyby były) wyśmienitą wyżerkę :D Ciekawe, że Piotrków na swoim odcinku zarybia ( podobno) Grabię potokiem, a Sieradz swojego odcinka już na pewno NIE :( O to właśnie (m. in.) chcę zapytać włodarzy Koła Kleń na zebraniu 24 lutego.
  (2018/02/12 16:41)

Lodzianin18

Warto poruszyc temat zpuszczania wodyw  bo naprawdę naszło tam dużo drobnicy (2018/02/12 21:04)

luciusz-esox

(...) Jest tam teraz mnóstwo drobnicy i spuszczenie wody może spowodować wielkie straty.(...)
Czyżby zarybiono Barycz? Co tam teraz pływa? Nie byłem nad zalewem od ponad roku.

Na stronie okręgu PZW Sieradz są już dostępne do wglądu zarybienia za 2017 (do publikacji których chyba się poniekąd przyczyniłem, może pośrednio). I tak, ku memu również (pozytywnemu) zdziwieniu zarybiono zbiornik Barycz. Poza tym w tym samym mailu co o zarybienia pytałem czy zbiornik ten jest nadal pod jurysdykcją PZW Sieradz i czy można tam łapać. Otrzymałem odpowiedź twierdzącą.
Zarybienie oznaczałoby, że temat wypuszczania wody ze zbiornika jest już nieaktualny, bo inaczej przecież mijałoby się to z celem.
Czy otwierał ktoś już sezon w tym roku z pozytywnym wynikiem tj. obecnością ryby na wędce? Pytam o wyniki spinningowe :)
  (2018/02/17 20:03)

Lodzianin18

Wydaje mi się,  że PZW nie ma nic do gadania w temacie spuszczania wody,  bo nie zarządzają że tamą i jest to dość skokplikowany temat bo kiedys probowalem bez rezultatu dowiedsiec sie kto zarzadza tamą  .  Mam jednak nadzieję  ,  że Pzw wywarlo presje na organie zarzadzajacym tamą .  (2018/02/18 14:13)

qbassmanutd

Panowie w sierpniu miałem kontrolę PSR z Baryczy , więc myślę że mogli rzeczywiście zarybiać, skoro kontrolują. Bardzo dobre wieści przekazujesz Luciusz-esox. Ja w tym tym sezonie byłem ze spinningiem raz w Ldzaniu (za okoniem), raz w Baryczy (za okoniem) i raz na Luciąży za pstrągiem , ale nadal na zero. Pozdr.  C.&R.! (2018/02/18 14:45)

Wedkuje.pl poleca