Rzeka Czarna Łada dewastacja rzeki

/ 23 odpowiedzi / 2 zdjęć
Witam.
Chciałbym spytać kto odpowiedzialny jest za to niszczenie Czarnej i w jakim celu to robią.
Juz się rzeka ładnie odradzała po tych melioracjach,ryb było sporo,drzewa i krzewy zaczęły wzdłuż rzeki odrastać a tu kilka tygodni temu wszystko znów wykarczowane do samej wody !!.Dzisiaj przychodze na ryby(okolice autodromu) ,już widzę z daleka jakaś woda wyjątkowo  niska .Co się okazało ktoś rozwalił i wywiózł te kamienie które piętrzyły wodę :( 
W okolicach gdzie wpada pruchnica to można sobie teraz rowerem przez rzekę przejechać,wszyscy którzy łowią na czarnej pewnie wiedza jaka tam była fajna miejscówka. Ogólnie przez to rozwalenie tamki to się poziom Czarnej zrobił taki ze można sobie środkiem rzeki iść i nie wiem czy kolana gdzieś bym zmoczył-wszędzie widać piach.Nie wiem gdzie ryba ma sie ostać.O takich rybach jakie były na Czarnej  jeszcze kilka lat temu to można sobie tylko teraz pomarzyć.Wogole coś złowić to jest ciężko.
Szkoda ,ze nikt niepojnformowal na początku sezonu ze maja zamiar tak rozwalić ta rzekę bo gdybym wiedział to karty w tym sezonie na pewno bym nie opłacił.

Pozdrawiam

grisza-78

Mozesz dac jakies namiary jak dokładnie nazywa się ta rzeka? Gdzie się znajduje i pod jaki okręg PZW podlega?Takie rzeczy trzeba zgłaszać odpowiednim organom,samowola nad wodą jest karalna.Sam kiedyś jako strażnik walczyłem z gościem,który non stop koparką w rzece grzebał.Po interwencjach wójta,policji a w koncu WIOŚ gość zaprzestał procederu.Jak masz okazję,to się dowiedz czy ci,którzy grzebią w rzece mają pozwolenia wodno-prawne.Jeśli nie to wzywaj straż,policje,oni się tym zajmą.Życzę powodzenia!!!!!!  (2012/09/10 11:40)

Muskellunge

Dzieki za odpowiedz.Rzeka nazywa się Czarna łada,przepływa przez Biłgoraj okręg Zamość.
Obawiam sie,ze tu nie będzie z kim walczyć,straż i policja myślę ze o tym wiedza,ale pewnie jest pozwolenie od miasta.Cala melioracje parę lat temu (chyba z 7 już będzie)zleciło miasto.Wycieli wszystkie drzewa i krzewy wzdłuż rzeki,koparki podobno jechały rzeka i wszystko wydzierały.Ale tak jak pisałem wcześniej,w ostatnich 3 latach rzeka zaczęła się odradzać.W tym roku to już niestety znowu lipa .Jak się dowiedziałem to te karczowania brzegów maja być co pare lat ,aby krzewy i drzewa nie odrosły przy rzece.Przypuszczam,ze te kamienie rozwalić i wywieść tez zleciło miasto bo prywatnie to by sie nikomu takiego czegoś niechcialo robić.Tylko nie wiem w jakim celu ,bo woda w tym roku to i tak byla bardzo niska przez brak deszczu.
Szkoda,ze PZW nie dba o wody,ale nie małe składki to wiedza jak brać. (2012/09/10 13:34)

grisza-78

Szkoda,ze PZW nie dba o wody,ale nie małe składki to wiedza jak brać.

Właśnie,to boli każdego z nas.Jeśli okręg nie reaguje,to może Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska???Może masz w okolicy jakieś stowarzyszenie związane z rzeką,jakiś klub miłośników czy coś w tym stylu???No kurcze takie sprawy trzeba nagłaśniać!!!!Może jakaś lokalna gazetka.Ja kiedyś też zauważyłem na rzece sporo śniętych ryb.Winę ponosiła pobliska oczyszczalnia ścieków oraz ośrodek hodowli ryb.Po interwencji przyjechali ludzie z Okręgu w Bydgoszczy,lokalna gazeta i zrobiło się głośno.Masz tu link do mojej interwencji:http://www.archiwum.tygodnik.pl/?o=art&n=4679  Trzeba to ruszyc!!!! (2012/09/11 15:19)

lynx

szlag mnie trafia jak banda gminnych nieudaczników dewastuje te tereny. Nad tą rzeką spędziłem dziecinstwo i widziełem degradacje Próchnicy,  która dopiero po 50 latach zaczyna wyglądac jak rzeka chociaż nie ma drzew i nie ma dołków i korzeni w których kiedys siedział rak i miętus.
Masz we mnie wspólnika w tym temacie i jeśli chcesz to pójdę z Tobą do zas.... wójta przy tym wezmę jeszcze kolegę. Jestem z Biłgoraja i wyznacz miejsce, godzinę to porozmawiamy i przyjmiemy jakąś strategię.

Bracia wędkarze logujcie się na www.bilgoraj.pl i piszcie swoje zdania w tym temacie może ta ciemna masa chociaż trochę przejrzy na swoje urzędnicze oczy. (2012/09/12 19:36)

RAFtu

Witam. Ja ta net rzece się wychowałem. Nauczyłem siętam pływać i łowiłem pierwsze ryby. W tym roku to jest lipa totalna. Płatki to po kilka centymetrów i tylko kiełbiki. Kłusowali tam, chodziła SRS, ale... jest jak jest. Nikt o to nie dba. Tak na marginesie to w Biłgoraju nie ma gdzie łowić, trzeba jeździć. Kto tu mieszka to wie jaka jest sytuacja. Sam niepotrzebnie opłacałem kartę w tym roku, gdyż nigdzie nie jeżdżę. (2012/09/12 23:52)

lynx

Raftu przyłącz się do zbuntowanych. Jak będzie nas więcej to może cos ubijemy. Jeden się nie liczy a w jednosci i w odwadze siła. (2012/09/13 09:36)

kazik

Ryśku ja również przyłączam się do tych zbuntowanych . Z tego co wiem to jakaś firma wygrała przetarg na utrzymanie rzeki i teraz sukcesywnie co roku kosi brzegi i wycina drzewa..

Ta sprawa przecież i występuje na Białej . To raczej włodarze miasta za to odpowiadają , prowadząc taką działalność myślą że uratują osiedla położone nad rzekami od powodzi .

A teraz co się zaczyna dziać . Wszędzie trąbią o suszy największej od 45 lat , a skąd  to się bierze , a no stąd że rzeki są wyregulowane i osuszone , odprowadzając wody powodują tą suszę . (2012/09/18 06:33)

lynx

Masz rację. Bardzo mnie dziwi, że urzędnicy za nasze pieniądze zachowują się jak barbarzyńcy. To jest jakaś epidemia głupoty.
Dowiem sie kiedy jest sesja rady miejskiej i moze byśmy poszli powiedzieć trochę do słuchu. (2012/09/19 11:55)

kazik

Masz rację Ryśku , tyko że ci urzędnicy tylko widzą problem jak kogoś zaleje i po najprostszej linii oporu wydają decyzje aby temu zapobiec . Pójście na sesję nic nie da . Oglądałem nie raz i widzę że jak dany temat nie jest omawiany to tylko posiedzisz i posłuchasz . Bez pozwolenia głosu nawet nie zabierzesz , bo jest plan obrad i nikt nie będzie go zakłócał . (2012/09/20 06:12)

lynx

Masz rację Ryśku , tyko że ci urzędnicy tylko widzą problem jak kogoś zaleje i po najprostszej linii oporu wydają decyzje aby temu zapobiec . Pójście na sesję nic nie da . Oglądałem nie raz i widzę że jak dany temat nie jest omawiany to tylko posiedzisz i posłuchasz . Bez pozwolenia głosu nawet nie zabierzesz , bo jest plan obrad i nikt nie będzie go zakłócał .

Kazik przeciez trzeba  coś próbować. (2012/09/22 22:33)

lynx

Poruszyliście temat ale odwaznych aby pójść do starosty to juz nie ma? (2013/02/25 21:07)

pstrag222

sam czasami tam zaglądałem , ale raczej bez wędki tak sobie obserwować , życie.
Ale z opisu widzę, że raczej nic dobrego tam się się dzieje.
Martwi tylko to , że rzeka jest za daleko od Zamościa , aby budziła jakiekolwiek zainteresowanie okręgu. (2013/02/26 08:24)

SpinerZbok

Krew mnie zalewa jak czytam o kolejnej zmarnowanej rzecze. Ile jeszcze trzeba zniszczyć cieków w tym porąbanym kraju, żeby dotarło do kogoś, że to żadna ochrona przeciwpowodziowa!! Wprost przeciwnie!!! tylko zwiększa ryzyko powodzi. Ktoś tam wyżej radził aby zwrócić się do WIOŚiu, obawiam się jednak, że to właśnie WIOŚ zezwolił na to :) Walka o takie cieki w pojedynkę jest skazana na TOTALNĄ porażkę. Wiele razy próbowałem interweniować w Jaśle w sprawie tutejszych rzek (bezsensownego wycinania drzew na brzegiem, wyciągania karczy i głazów z nurtu itp.). Samo dotarcie do informacji kto tak naprawdę zlecił niszczenie rzeki graniczy z cudem. Miasto mówi, ze to urząd melioracji z Krakowa, Kraków twierdzi, że to miasto Jasło i tak bez końca :) KPINA!!!
"Pięknie" wyglądają teraz tablice ustawione w kilku miejscach rzeki Wisłoki z napisem "Odbudowa koryta rzeki Wisłoki na odcinku...(tu podane kilometry)" hehe, "odbudowa" to po prostu cudowne. Rzeka się zepsuła i trzeba było ja odbudować :))))) Ile jeszcze wody upłynie w naszych rzekach zanim wytępi się urzędasów odpowiedzialnych za to. Boję się tylko, aby ich miejsca nie zajęły potem ich dzieci albo dzieci znajomych, z myśleniem takim jak tatusiowie (no bo najczęściej trafiają tam właśnie tacy ludzie) do tego bez odpowiedniego wykształcenia i aby po prostu coś robić - robią to co ich poprzednicy (bo niczego innego nie potrafią), zgroza...
Ktoś tam wyżej pisze jeszcze że robią to za nasze pieniądze. Nie do końca. Kasa na to w większości idzie z UE pod pretekstem ochrony przeciwpowodziowej... Żeby było jeszcze śmieszniej: Polskę obowiązuje unijna "Dyrektywa Wodna" która zabrania takich praktyk. Polacy to jednak maja w dupie i cały czas nie respektujemy tego tylko ciągle obowiązuje nasze "Prawo Wodne" ustanowione lata temu... Respektujemy to, bo ono nam bardziej pasuje :) Dzięki temu tony unijnej kasy rozpłynią się po prywatnych kieszeniach podczas kolejnej "Odbudowy" jakiejś rzeki :)
(2013/02/26 12:48)

MACHONEY

tez mnie to wkurza ale wplywu na to nie mamy choc powinismy miec CZARNA LADA jest lub byla wizytowka BILGORAJA tylko duzy zbiornik nas by ratowal od dalszej dewastaci tej pieknej niegdys rzeki wyregulowali ja choc byly tam bobry prawnie chronione a wiec zrobic tego nie powinni uwazam ze warto rozmawiac ze starosta TOKARSKIM bo tylko on moze rozmawiac z poslanka TOKARSKA by zbiornik powstal na CZANEJ LADZIE bo ona z tego co wiem jest jego najwieksza zwolenniczka + wedkarze ruszylo by to infrakstusturei BILGORAJ BY odzyl troche pola namiotowe gastronomia parkingi domki zeglarstwo iwiele innych pomyslow ktore mozna by realizowac zarobila by gmina bo wiekszosc terenow nalezy do niej i miasto bo czesc terenow do niego tylko ze my to wiemy i to widzimy a oni nie  wladze miasta i gminy a widza tylko przed wyborami pozniej     temat WIDMO bo problem jest w tym ze ten co zacznie nic z tego miec nie bedzie a ten co skonczy powie to dzieki mnie go macie    po prpstu   POLITYKA  (2013/02/26 21:26)

lynx

To już nie jest polityka, to jest denna głupota urzędników. Jak nieraz rozmawialem w podobnym temacie to stac ich tylko na głupawe usmieszki, ze niby co ty mały człowieczku chcesz, idź lepiej do domu i nie zawracaj głowy.
Natomiast ten cholerny Kraków uwziął się aby zniszczyc wszystkie rzeki, które jemu podlegają, że tez ich tam nie pokreci. (2013/02/26 23:01)

SpinerZbok

Tak, Kraków wysunął się na prowadzenie jeśli chodzi o swoją głupotę i krótkowzroczność a co za tym idzie - niszczenie rzek. Śmieszne jest to, że też chyba Kraków najbardziej (jak i cała Małopolska) narzekały w minionym roku na suszę :) Że też nikogo tam mądrego nie ma, żeby im powód podać tej suszy :) (2013/02/26 23:29)

mateusz1382

Jak tam sytuacja teraz na Czarnej ?  (2013/04/01 23:32)

Wloczykij1

na czarnej jak to na czarnej bezrybie, moze dopiero latem cos sie bedzie działo

(2013/04/03 07:22)

pstrag222

na czarnej jak to na czarnej bezrybie, moze dopiero latem cos sie bedzie działo

Choć nie koniecznie

(2013/04/03 08:59)

darekrycerz

Co sie bedzie działo na Czarnej Ładzie to zobaczymy juz w ten wekend co bedzie 14.04.2013.Zaplanowane są zawody spławikowe przeniesione z 17.03i mysle ze tym razem wypala, no i bedzie sie cos działo nie tylko nad woda ale również w wodzie. (2013/04/07 22:41)

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

darekrycerz

Co sie bedzie działo na Czarnej Ładzie to zobaczymy juz w ten wekend co bedzie 14.04.2013.Zaplanowane są zawody spławikowe przeniesione z 17.03i mysle ze tym razem wypala, no i bedzie sie cos działo nie tylko nad woda ale również w wodzie.
(2013/04/07 22:53)

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

mateusz1382

fajna rzeczka to zdjęcie jest mniej wiecej z jakich okolic ? (2013/04/07 23:01)

lynx

Roztocze zachodnie, miejscowość Biłgoraj. Rzeka płynie od południowej strony miasta. Od zachodu płynie Biała Łada potem dalej łączą sie i wpadają do Tanwi jako Łada. (2013/04/11 19:36)