Zaloguj się do konta

Rzeka Bzura - aktualny stan ekologiczny

utworzono: 2012/01/30 20:28

Wątek ten poświęcony jest tematyce rzeki Bzury. Jak większość Polaków wie , rzeka ta toczy swe wody poprzez tereny różnych miast , w tym min : przez Sochaczew. Bzura przez wiele lat była zabijana ściekami , lokalnym przemysłem i innymi czynnikami będącymi przyczyną zaniku życia biologicznego na wielu odcinkach. Jestem ciekaw : jak aktualnie przedstawia się stan ekologiczny tej rzeki ? W szczególności zależy mi na odpowiedziach mieszkańców Sochaczewa a także Redakcji , ( której jak mniemam - skład personalny w większości stanowią mieszkańcy tegoż miasta ). Kolejne  pytania odnośnie tej kwestii to ( powtórzę raz jeszcze , dla porządku ) :                   A): Jak rzeka Bzura wygląda dzisiaj i jaki jest jej aktualny stan ekologiczny ?             B): Dlaczego swego czasu -  na wielu odcinkach rzeki życie biologiczne niemal zanikło - kto na to pozwolił ?                     C): Czy mieszkańcy Sochaczewa zrobili coś dla poprawy stanu ekologicznego rzeki ? D): W jaki sposób Sochaczew chroni rzekę przed zgubnym wpływem tamtejszego przemysłu ? Serdecznie dziękuję uczestnikom tego swoistego "kwizu "za odpowiedź na postawione kwestie . Dziękuję [2012-01-30 20:28]

nata

Bzura była zanieczyszczana głownie przez zakłady "BORUTA" w zgierzu i właściwie od tego odcinka rzeka była już tylko ściekiem. Od kilku lat bywam nad bzurą w pogoni za rybami i muszę powiedzieć że w okolicach łęczycy rzeka jest czysta i wróciło do niej życie. [2012-01-30 22:50]

Bzura wypływając ze Zgierza nie jest ściekiem już. Oczyściła się wraz z dopływem Brużycą.Są już pierwsze kiełbie i płocie.Na wiosnę złowiono szczupaka w okolicy Karolewa. Często łowie w okolicach Soboty. Doskonałe miejscówki na Miętusy. Pozdrawiam hoplita. [2012-01-30 23:06]

MASTINO

Tylko po co ta czcionka?  [2012-01-31 09:21]

rafal-011

Siema,tak rzeka jest juz czysta w okolicach Sochaczewa też,ryb jest sporo można wędkować i cieszyć sie przyrodą.
[2012-01-31 09:51]

Tylko po co ta czcionka? 

Ta czcionka to znak rozpoznawczy Bartka B. [2012-02-01 10:16]

covent

I za tą czcionkę zgłaszam naruszenie- skoro nie potrafi sie przystosować do zasad będzie musiał znowu wymyśleć sobie nowe konto. [2012-02-01 22:20]

merolek 140

Witaj ! Mieszkam w Sochaczewie od 14 l i dosc dobrze poznałem Bzurkę od miasta w dół biegu . Powiem tak ,,dzieki ,,temu ze padły wielcy truciciele (Chemitex ) i temu podobne rzeka z roku na rok staje sie coraz bardziej czystsza a zarazem rybniejsza .Przy spokojnej wodzie przejrzystosc wody dochodzi do 1 m.Gorzej ze stanem czystosci brzegow ,ale to juz niestety ,,zasluga ,, ludzi obcujacych w ten lub inny sposob z natura .Siedzac czesto widze płynace butelki puszki i inne świnstwo .W ostatnich latach da zauwazyc sie wieksze zaineresowanie organami kontroli nad wodą ( i dobrze ) bo kiedys widok goscia z ,,podrywka,, 2x2 m byl nagminny .Bzura jest chyba jedna z niewielu rzek na Mazowszu ktora zachowala swoj naturalny bieg .I to jest piekne .O rybach szczegolowo nie napisze  .Chcesz sie przekonac ? Zapraszam .
[2012-02-06 10:32]