Zaloguj się do konta

Rzeka Bziniczka i Jemielniczanka Chrząstawa

utworzono: 2013/03/23 15:44
Daishi

Witam serdecznie! Mam zamiar wybrać się nad te rzeczki w okręgu opolskim na Pstrąga. Miał może ktoś okazję ostatnio łowić na w/w rzekach,czy jest tam jakaś populacja pstrąga? Nie liczę na to iż będzie tam się roiło od "kropków" ale nie ukrywam że chciałbym mieć jakieś bliższe spotkanie z tą rybką bo i tak wszystkie wypuszczam , a może jakąś inną rzeczkę polecacie gdzie można spotkać pstrągi.Dobrze by było gdzieś w opolskim bądź katowickim.
[2013-03-23 15:44]

filu0303

Witam :) nad tymi rzekami akurat nie byłem ale w okolicach Kluczborka 2 lata temu w Stobrawie można był połowić całkiem przyzwoite Kropki :) osobiście nie złapałem wiekszego niż 40 ale wiem że innym kolegom z koła się zdarzały :) [2013-03-23 19:00]

Daishi

Dzięki kolego - "filu0303"!
A może ktoś w przeszłości łowił na tych rzeczkach by podzielić się wrażeniami?
Ja w każdym bądź razie spróbuję bo nie zaobserwowałem tam wędkarzy,nie wiem czym to jest spowodowane,być może nie ma tam rybek albo są a nikt o nich nie wie.

[2013-03-23 20:49]

mikefish

Witam
zarówno Bziniczka jak i Jemielnica pod względem kropków jest niemiłosiernie przetrzebiona.
W Bziniczce są maluchy 15cm-20cm na odcinku do zalewu w Kolonowskiem do ujścia do MP.
Powyżej zalewu rzeczka piękna, ciekawa pstruchowo...byłem 2 razy...nie zanotowałem ani jednego wyjścia.
Na Jemielniczce byłem kilka razy w ok. Osieka - zero kontaktu z rybą, w ok. Krośnicy jest sporo małego kiełbia i płoci - pstrucha złowiłem tylko 1 na kilka wypadów...za to na innej rzeczce w północno-wschodniej części łowiłem czasem po 12 pstruchów.
[2013-04-01 12:33]

mastifff

Rzeka to Odra, Wisła, Warta.....to o co pytacie to strumyki, proszę o precyzyjne określenia.

alleluja

[2013-04-01 17:16]

fidzio

Witam, niestety ale zarówno Bziniczka jak i Jemielnica kiepsko wygląda pod kątem salmonidów. Bziniczka jest piękną, dziką rzeką płynącą w rejonach leśnych przed Kolonowskim, rybostan niski. Jemielnica w większości została w podłu sposób wyregulowana, odcinków gdzie może siedzieć jakaś konkretna ryba jest bardzo mało. 

Pozdrawiam

[2013-04-06 10:05]