Zaloguj się do konta

Rzeka Bystrzyca powyżej jeziora Lubachowskiego

utworzono: 2011/02/09 17:26
koza44

witam koledzy

moje pytanie dotyczy jak już wiecie rzeki bystrzycy a jest ono takie jaki jest numer (łowiska) rzeki powyżej jeziora Lubachowskiego ?? chcę tam niedługo połowić. znacie jakieś miejsce godne polecenia???

pozdrawiam.
[2011-02-09 17:26]

Strzegom

Od źrodeł do mostu drogowego w Zagórzu Śl.-Przynety sztuczne

Na terenie m.Gluszyca do ujścia potoku Rybnego-zakaz wędkowania

Nr. 317

Od stopnia Zapory w Lubachowie do ujścia rzeki Piława-sztuczna mucha

Nr. 318

[2011-02-09 18:21]

Strzegom

Warto zobaczyc tamę w Lubachowie [2011-02-09 18:44]

koza44

dzięki za info kolego strzegom

[2011-02-10 09:43]

Sniper64

.Witam Wszystkich..EeeeNnnnOooooo :)

Fajnie to tam wygląda:) Zawsze miałem chęć spróbować wędkowania na linkę i sztuczną muchę na wodach górskich:)
[2011-02-10 11:33]

grzesiek35

Ładnie wygląda,ale tylko wygląda.Woda jest zanieczyszczona bardzo,poprzez wiejskie ścieki,oraz jeden zakład (nazwy nie wymienie).Zdarza sie ,że po zarybieniu pstrągiem,zaklad ten tak zatruje wode,że zaraz rybki pływają do góry brzuszkami,a pan prezez w/w zakladu dostanie mandat-grzywne 10tys zł i jest wszystko OK.Wiem coś o tym na 100%.
[2011-02-10 13:53]

Strzegom

Ładnie wygląda,ale tylko wygląda.Woda jest zanieczyszczona bardzo,poprzez wiejskie ścieki,oraz jeden zakład (nazwy nie wymienie).Zdarza sie ,że po zarybieniu pstrągiem,zaklad ten tak zatruje wode,że zaraz rybki pływają do góry brzuszkami,a pan prezez w/w zakladu dostanie mandat-grzywne 10tys zł i jest wszystko OK.Wiem coś o tym na 100%.

Jest  to prawda co piszesz ale ja bym nie rezygnował z tej rzeki poniewarz mimo tego wszystkiego pstrągi mają sie tam dobrze.Natomiast odcinek poniżej tamy jest w sezonie w okresie sobotnio niedzielnym pozbawiony wody.Wody idzie tyle by koryto nie wyschło.W tygodniu gdy pracuje zabytkowa elektrownia wodna w Lubachowie(warto ja zwiedzić) woda idzie i można nałowic sie do bulu.Ja nie rezygnuje nawet z małej wody bo to sa wspaniale podchody i da sie złowic okazałego potoka. [2011-02-10 14:44]

koza44

ten odcinek o którym mówisz jest tylko muchowy tak??? ja na muszkę trochę łowiłem w zeszłym sezonie ale mój kolega z którym chcę tam pojechać tylko spininguje . a powyżej jeziora można coś połowić???

[2011-02-10 14:58]

Strzegom

Powyżej można połowić ale populacja pstraga jest tam mniejsza,a niech sie kolega uczy łowic na muche.Napewno jak poprubuje nie będzie załował.Odcinek poniżej tamy muchowy jest intesywnie zarybiany przez opiekunów tej wody Koło Świdnica i sa czeste kontrole.Lepiej nie wychylac sie ze spinningiem. [2011-02-10 15:21]