Zaloguj się do konta

Rzeka Bug - wyprawa .

utworzono: 2012/07/30 16:05
Widz

Witam,
Pierwszy raz chciałbym pojechać na kilkudniową zasiadkę nad rzekę Bug. Nie mam pojęcia w jakie okolice się kierować. 
Czy możecie mi podpowiedzieć w okolicy jakich miejscowości mogę znaleźć atrakcyjne miejscówki ?Czy będzie ewentualnie w pobliżu możliwość wynajęcia jakiejś kwatery ?
Będę wdzięczny za wszelkie informacje.
Pozdrawiam,Widz [2012-07-30 16:05]

Sitownik

Ja się również wybieram na 6-dniową zasiadke na Bugu. Będę w Woli Uhruskiej i słyszałem, że są tam atrakcyjne miejscówki. Mamy kwatere ale bardziej rodzinnie jedziemy bo tylko ja wędkarzem jestem :) http://chelm.olx.pl/domek-letniskowy-nad-bugiem-wola-uhruska-iid-395755422 tutaj jest ta kwatera do której jedziemy :) [2012-07-30 16:21]

MaN90

Zależy na którą część Bugu chcesz się wybrać ? jeżeli jesteś mobilny polecam miejscowość Brok nad samą rzeką jest ośrodek z domkami i pawilonami mieszkalnymi, co do ciekawych miejscówek trzeba parę km przejechać. Ośrodek nazywa się Binduga, albo drugi Nadrzecze. [2012-07-30 17:53]

damian-kozlik

Witam, ja tez planuje wyjazd nad Bug - na wysokosci Ślężan, bo tu mam najblizej.

Szukalbym chetnie ciekawej miejscowki by rzecz jasna polowic i rozpalic ognisko/grill. Taka polotwarta okolica, by miec pole do namiotu i grillowania, a obok lowisko z ryba  biala i drapiezna : ). Interesuje mnie pewny  i dojazdowy w miare teren i bogate w ryby lowiska.

Dziekuje za odpowiedzi adekwatne do tematu i mojego pytania. Pozdrawiam

[2012-07-30 19:45]

Morciaty

Teraz od powiatu hrubieszowskiego aż do włodawskiego woda na Bugu przypomina raczej malutką rzeczkę. Nie wiem czy miejscami sięga 100cm. Poziom wody spadł drastycznie. Starsi wędkarze z małej okolicy mówią, że jak żyją to nie pamiętają tak małej wody. A więc trzeba szukać głębi i to sporej żeby połowić.
[2012-07-30 21:38]

mszpetman

Kolego Sitownik,

W Woli Uhruskiej zapytaj o miejsce pod gruszką, miejscowi Ci powiedzą gdzie jest, tam ostatnio zacząły brać sandacze i nawet sumy. Jeśli chcesz na białoryb to zapytaj o "Cerkiewkę", albo o miejsce Henryka Kozaczuka, wchodzą tam piękne leszcze i płocie.

Co do reszty kolegów. Polecam Dorohusk za szkołą. Za opaską (łatwo znaleść) jest bardzo dobre miejsce na piękną płoć. Mniejszej niż 0,3kg nie miałem ostatnio. Jest też bardzo ciekawa miejscówka na suma i sandacza. 

Jest jeszcze Skryhiczyn. Piękne leszcze, krąpie i płocie. Może się trafić brzana, sandacz, gorzej z sumem.

Jeśli ktoś ma zamiar biegać za szczupakiem to do Kolemczyc, do Siedliszcza i także do Dorohuska.

[2012-07-31 10:12]

Morciaty

Jak w Skryhiczynie jest "nieco gorzej z sumem" to ja jestem księdzem;) Bez obrazy kolego ale tam sum jest i to piękny, w dodatku piękne jazie się trafiają oraz sandacze. Ojciec mojej kobiety który mieszka w tej miejscowości łowi piękne sztuki sumów, i w.w jazi  oraz sandaczy.
[2012-07-31 15:58]

mszpetman

Dawno nie miałem wieści ze Skryhiczyna także zwracam honor, dlatego tak powiedziałem. Jeszcze raz z góry przepraszam. [2012-07-31 18:17]

Bugowy Lowca

Polecam ci Dubienkę są tam starorzecza i piękny bug z noclegiem też nie będzie problemu.Pamię taj że bug jest rzeką graniczną i połów trzeba zgłaszać z SG
[2012-07-31 21:01]

getka

Witam, ja tez planuje wyjazd nad Bug - na wysokosci Ślężan, bo tu mam najblizej.

Szukalbym chetnie ciekawej miejscowki by rzecz jasna polowic i rozpalic ognisko/grill. Taka polotwarta okolica, by miec pole do namiotu i grillowania, a obok lowisko z ryba  biala i drapiezna : ). Interesuje mnie pewny  i dojazdowy w miare teren i bogate w ryby lowiska.

Dziekuje za odpowiedzi adekwatne do tematu i mojego pytania. Pozdrawiam


a skąd jesteś??
[2012-07-31 21:09]

Morciaty

Ja mieszkam 9 km od Dubienki i tam łowie cały czas, Deusze, Zalew Dubienka oraz Bug oczywiście. Od czasu do czasu Skryhiczyn i Uchańka. Tak w Dubience na Bugu naprawdę są dobre miejscówki, dobrze dostępne i łowne. Trzeba tylko brać pod uwagę niekiedy przerażającą ilość zaczepów, ale już taki urok ostatniej dzikiej rzeki w Europie ;)
[2012-08-02 14:46]

BaraneQ

Witam,

byłem 2 tyg temu kilka dni w Starosielu koło Dubnienki. Na Bugu też łowiłem. Głównie płocie i krąpia. Pojedyńcze kleniki się trafiły. Z leszczem słabo. Tak jak pisał kolega wyżej trzeba znaleźć głębokie miejsce, np. stromą burtę brzegową a jest ich dużo bo rzeka cały czas meandruje więc burta jest albo u nas albo u Ukrainców. A jak się jedzie na kilka dni to sypać. Tak robią miejscowy i letnicy i wyniki mają. Woda bardzo niska.

W Starosielu jest też fajne starorzecze. Kompletny opis na tej stronce: http://www.lakefishing.com.pl/buzyska/index.php

Jest gdzie spać, kąpielisko. Sklepy w Dubience jakieś 1.5km. Składke można opłacić u miejscowego skarbnika - info na stronie okręgu chełmskiego PZW

Tak jak  ktoś napisał to rzeka graniczna - pobyt nad rzeką trzeba zgłosić min. 2h przed wędkowaniem. Można łowić od świtu do zmierchu a dokładniej 30 przed:( SG powiedziało nam, że trzeba się zwinąć o 20.30 max a był 20 lipca. To poważna sprawa bo granica UE, szmugle itp. Kontrola będzie na bank ale chłopaki są w porządku.

Z innych miejscówek też polecam Dorohusk. Miejscówka za szkołą jak pisano powyżej albo "za kościołem" tj. w okolicach "Buchty" (starorzecze). Jest tam ujście Udalu i zarówno powyżej (kawałek w górę rzeki jest mostek) jak i poniżej (samochodem będzie ciężko) jest kilka miejscówek.

Polecam Bug wszystkim wędkarzom i nie tylko - to po prostu piękna rzeka.

Pozdrawiam i połamiania kija

ps. akurat się żeśmy załapali na festyn kół gospodyn wiejskich z okolic Dubienki - zabawa fest i pyszne lokalne żarcie!

[2012-08-02 22:31]

Morciaty

Ja chyba znam to miejsce!!!
Kolego BaraneQ odeywij sie na priw!!! :)
[2012-08-02 22:54]

wojciech1919

Byłem w niedziele od świtu, miejscowość Ślężany ale bez większych efektów cały czas drobnica objadała robaki... [2012-08-02 23:41]

wojciech1919

największa ryba:) szału nie było może dlatego,że łowiłem tam pierwszy raz, niska woda jak prawie wszędzie... [2012-08-02 23:45]