Rzeczyce łowiskiem C

/ 23 odpowiedzi
Witam. Wszystkich którzy łowią na Rzeczycach, jeśli jeszcze nie słyszeliście o akcji to zapraszam wszystkich chętnych do przyłączenia się ;) najlepiej przeczytać tutaj  http://swiatkarpia.com/news/dzierzno-duze-rzeczyce-lowiskiem-zlow-i-wypusc/495
zbynio5o

Jak najbardziej, przyłączam sie. Tam se możecie wywozić nawet po 500 metrów i zasiadać tygodniami, pod warunkiem że odpuścicie inne wody, hehehe ! (2014/12/30 13:48)

krisbeer

http://swiatkarpia.com/news/dzierzno-duze-rzeczyce-lowiskiem-zlow-i-wypusc/495
,,Codziennie do grupy Catch & Release Dzierżno Duże dołączają kolejni karpiarze, a nawet wędkarze, którzy pragną tego samego – wypuścić złowioną zdobycz''

Uważam że w każdym okręgu powinny być wody sportowe z zakazem zabierania ryb, bez żadnej wydumanej filozofii. Dlatego popieram Wasze starania, ale... litości, kto pisał ten artykuł?
,,karpiarze, a nawet wędkarze'', a ,,karpiarz'' to kto MYŚLIWY?

pozdrowienia dla autora (2014/12/30 14:31)

Haryyy5

Karpiarze, a nawet wędkarze, a może nawet spinningiści też by podpisali :P
Ale sam pomysł rewelacyjny. (2014/12/30 15:33)

Zionbel

Witam. Wszystkich którzy łowią na Rzeczycach, jeśli jeszcze nie słyszeliście o akcji to zapraszam wszystkich chętnych do przyłączenia się ;) najlepiej przeczytać tutaj  http://swiatkarpia.com/news/dzierzno-duze-rzeczyce-lowiskiem-zlow-i-wypusc/495

Ktoś się obudził o 10 lat za późno :) (2014/12/30 16:17)

berthold

Ktoś się obudził o 10 lat za późno :)

oni tam zawsze jakieś akcje robią jak się karp pokaże typu tabliczki o zakazie powyżej 65 cm ale jak karp nie bierze to totalna cisza i olewka , najwięcej zabrzański team karpiowy ,pierw walka o wszystko ale jak była mowa aby przegrodzić spływ aby karpie przy byle większej wodzie nie uciekały do kanału gliwickiego to cisza wycofali się prawie całkowicie i nikogo tam od 5-6 lat prawie nie było teraz od 1 roku karp się znów pokazał to znowu szaleją i ja z tego powodu bym tego nie podpisał , chyba że załatwią zarybienie innymi gatunkami ryb tylko 1 warunek i zachęcam do tak postawionej sprawy

załatwią zarybienie innymi gatunkami to podpiszemy koniec kropka nikt mi tu nie będzie mieszał hu..m w kawie (2014/12/30 16:43)

Zionbel

oni tam zawsze jakieś akcje robią jak się karp pokaże typu tabliczki o zakazie powyżej 65 cm ale jak karp nie bierze to totalna cisza i olewka , najwięcej zabrzański team karpiowy ,pierw walka o wszystko ale jak była mowa aby przegrodzić spływ aby karpie przy byle większej wodzie nie uciekały do kanału gliwickiego to cisza wycofali się prawie całkowicie i nikogo tam od 5-6 lat prawie nie było teraz od 1 roku karp się znów pokazał to znowu szaleją i ja z tego powodu bym tego nie podpisał , chyba że załatwią zarybienie innymi gatunkami ryb tylko 1 warunek i zachęcam do tak postawionej sprawy

załatwią zarybienie innymi gatunkami to podpiszemy koniec kropka nikt mi tu nie będzie mieszał hu..m w
 kawie 

Najpierw niech odkupia spowrotem od panow z pod Rybnika te maciory co po sprzedawali za grosze to bydom mieli wiecej :)Potem niech zarybiom linem, leszczem, sandaczem itp bo to wszystko tam wybite /:)Generalnie to tylko z powodu kaperow to bym to olał ...!!!

(2014/12/30 18:31)

berthold

załatwią zarybienie innymi gatunkami to podpiszemy koniec kropka nikt mi tu nie będzie mieszał hu..m w
 kawie 

jo to samo myśla a ryb z regóły nie biera bo ich niy ciyrpia na talyrzu ale niy lubia takigo  cwaniactwa , owszem podpisać moga ale niech coś zrobią dla innych  a nie garnąć wsio do siebie
zarybić czymkolwiek a potem ok

Najpierw niech odkupia spowrotem od panow z pod Rybnika te maciory co po sprzedawali za grosze to bydom mieli wiecej :)Potem niech zarybiom linem, leszczem, sandaczem itp bo to wszystko tam wybite /:)Generalnie to tylko z powodu kaperow to bym to olał ...!!!

(2014/12/30 20:48)

Zionbel

Wiesz czemu oni ten temat tak miela Bernard???Bo zbiornik ma olbrzymi potencjał i dalej jeszczedość spora populacje karpia. I to nawet 25+...Dodatkowo fajne miejsca na zasiadke kilkudniowa.
Ale nie karpiem samym człowiek żyje.Ja sam tez lowie karpie bo ciekawie mnie ta rybaale zawszenje zpowrotem wciepuje do wody.15 lat temu lowilem tam duble takie ze chopy z sosnowcamyśleli ze to kapery pelnoluskie, lina takiego jak tam tojuz nigdy nie zlowilem a zdarzało się ze i po 10 szt wytargalismy. Sum leszcz sandacz każda ryba prawie a teraz lipawielka jak to jezioro.
Dlatego dla inicjatywy jestem na tak pod 2 warunkami :1). Zarybienie innymi gatunkami oprócz karpia2). Kategoryczny zakaz odłowu kontrolowanego.

(2014/12/30 21:12)

berthold

Wiesz czemu oni ten temat tak miela Bernard???Bo zbiornik ma olbrzymi potencjał i dalej jeszczedość spora populacje karpia. I to nawet 25+...Dodatkowo fajne miejsca na zasiadke kilkudniowa.
Ale nie karpiem samym człowiek żyje.Ja sam tez lowie karpie bo ciekawie mnie ta rybaale zawszenje zpowrotem wciepuje do wody.15 lat temu lowilem tam duble takie ze chopy z sosnowcamyśleli ze to kapery pelnoluskie, lina takiego jak tam tojuz nigdy nie zlowilem a zdarzało się ze i po 10 szt wytargalismy. Sum leszcz sandacz każda ryba prawie a teraz lipawielka jak to jezioro.
Dlatego dla inicjatywy jestem na tak pod 2 warunkami :1). Zarybienie innymi gatunkami oprócz karpia2). Kategoryczny zakaz odłowu kontrolowanego.

dokładnie o to chodzi i tego się trzeba trzymać aby nam z pod nosa nie zwinęli łowiska bo teraz N/C a za rok dwa nie wiadomo co wymyślą
polukejcie trocha na forach karpiowych i dać im do zrozumienia że nie tylko oni się liczą i że są inni użytkownicy (2014/12/31 15:05)

Wespin

dokładnie o to chodzi i tego się trzeba trzymać aby nam z pod nosa nie zwinęli łowiska bo teraz N/C a za rok dwa nie wiadomo co wymyślą
polukejcie trocha na forach karpiowych i dać im do zrozumienia że nie tylko oni się liczą i że są inni użytkownicy

Popieram. Zarybienia innymi gatunkami i zakaz odłowów tzw. kontrolowanych oraz możliwość swobodnego wędkowania bez kłótni z karpiarzami, że zestawy im się przerzuci. Jak karpiarze opanują to łowisko, to jeszcze płatne z niego zrobią i hajs będą trzepać, maciory sprzedawać itd. Kto ich będzie kontrolował, kto kontroluje teraz? (2014/12/31 19:22)

Woa-VooDoo

polukejcie trocha na forach karpiowych i dać im do zrozumienia że nie tylko oni się liczą i że są inni użytkownicy

Popieram. Zarybienia innymi gatunkami i zakaz odłowów tzw. kontrolowanych oraz możliwość swobodnego wędkowania bez kłótni z karpiarzami, że zestawy im się przerzuci. Jak karpiarze opanują to łowisko, to jeszcze płatne z niego zrobią i hajs będą trzepać, maciory sprzedawać itd. Kto ich będzie kontrolował, kto kontroluje teraz?

Co za brednie, po pierwsze karpiarz to nie jeden co sprzedaje ryby bo to pseudowędkarz.Karpiarz z szacunkiem obchodzi się z przeciwnikiem a maty nie są dla parady.Tak zrobią płatny staw z zbiornika ogólnodostępnego. (2015/01/01 03:27)

osa12

Jeśli to woda publiczna płynąca należąca do jakiegoś "obwodu rybackiego" to:

precz z karpiem!!!!

Jeśli to woda publiczna stojąca to też:

precz z karpiem!!!!

Jeśli jest inaczej :

Róbta co chceta !!!!

(2015/01/01 16:42)

Wespin

Popieram. Zarybienia innymi gatunkami i zakaz odłowów tzw. kontrolowanych oraz możliwość swobodnego wędkowania bez kłótni z karpiarzami, że zestawy im się przerzuci. Jak karpiarze opanują to łowisko, to jeszcze płatne z niego zrobią i hajs będą trzepać, maciory sprzedawać itd. Kto ich będzie kontrolował, kto kontroluje teraz?

Co za brednie, po pierwsze karpiarz to nie jeden co sprzedaje ryby bo to pseudowędkarz.Karpiarz z szacunkiem obchodzi się z przeciwnikiem a maty nie są dla parady.Tak zrobią płatny staw z zbiornika ogólnodostępnego.

Może i brednie, ale widziałem już dużo na tym zbiorniku, charakterów jest tyle co ludzi. Myśl jest piękna zbiornik, w którym będą ryby jakich Polska nie widziała. Potrzebnym jest by tą myśl każdy z tych ludzi rozumiał tak samo, aby myśl utworzenia pięknego zbiornika z pięknymi rybami przetrwała i była jak najbardziej zbliżona do idei, która przyświeca tym działaniom.
Każdy "prawdziwy" wędkarz obchodzi się z rybami z szacunkiem. To są istoty, które żyją jak my. Karpiarz to wędkarz, a wędkarz to karpiarz. Rzeczyce to zbiornik zaporowy, jabym się pokusił o stwierdzenie jezioro, jest dopływ jest odpływ. Nie wiem może "Tak zrobią płatny staw z zbiornika ogólnodostępnego." ludzie mogą zrobić wszystko.

Jak dla mnie idea jest słuszna, a może by tak na początku posprzątać brzegi tego pięknego zbiornika? Umówić się, jest tylu wędkarzy, którzy chcą coś pozytywnego zrobić dla rozwoju wędkarstwa tego zbiornika, może zaczniemy od tego. Czyste brzegi to przyjemne spędzanie czasu nad wodą, piękne łowienie, nie pokaleczone ptactwo, ryby. Tam na brzegach są tony śmieci!!! I to nie tylko "wędkarze" tam łowią ale też "karpiarze".

(2015/01/01 16:46)

dariusz-jaworek

Koledzy wejdzcie na grupe na facebooko i zobaczcie ze chcemy cos zrobic.Sprzatanie straz spoleczna a co drugi z was narzeka!!my podrukowalismy plakaty zbieramy ludzi do sprzatania zbiornika akcja jest juz 31 stycznia.A Ci co narzekaja niech wpadna na nasza akcje sprzatania,a jak nie niech sprubuja sami cos zorganizowac.Jezdzimy po wladzach okregu dzwonimy po ludziach kupe czasu za free.takze jak chcecie cos powiedziec wpadnijcie na grupe na fecbooku.Zapraszamy (2015/01/19 20:38)

dariusz-jaworek

adres do naszej grupy https://www.facebook.com/groups/zlow.i.wypusc.rzeczyce/ (2015/01/19 21:01)

Richti007

Witam wszystkich

Widzę, że Macie Panowie bardzo różne zdania na temat akcji "Złów i Wypuść" Dzierżno Duże.
Jestem jednym z organizatorów całej akcji i postaram się Wam w kilku słowach naświetlić nieco temat.

Jak sami pewnie wiecie, z roku na rok ryb jest coraz mniej na wszystkich wodach PZW. Postanowiliśmy więc jako grupa wędkarzy sportowych rozpocząć walkę o tą wodę, ponieważ naszym zdaniem tylko zrobienie z tej wody łowiska "złów i wypuść" jest w stanie uratować ją przed całkowitą dewastacją i wytępieniem żyjących tam jeszcze gatunków ryb.

Tak jak Pisaliście, kiedyś można było tam złapać rekordowe okazy ryb innych gatunków niż karpie. Obecnie jest to już praktycznie niemożliwe. Karp jeszcze występuje na tym zbiorniku, ponieważ na tym zbiorniku karp jest się w stanie wytrzeć a jego narybek przeżywa.

W temacie zarybień. Póki co przed walką o zarybienia blokuje nas operat wodny. W operacie jest napisane, że Dzierżno Duże ma być zarybiane co roku wyłącznie szczupakiem w ilości 120kg. Żadnej innej ryby tam się nie wpuszcza. Można oczywiście wnioskować o zmianę operatu. Musimy jednak Panowie od czegoś zacząć. Również chcielibyśmy aby woda była pełna szczupaka,okonia,lina,leszcza, płoci i innych gatunków. Do tego będziemy dążyć. Nie chcemy robić z tego zbiornika wyłącznie łowiska karpiowego. Prosimy jednak o to, abyście nam zaufali i dali nam pracować.

Od razu mówię, że to nie jest tak, że my tylko chcemy zrobić łowisko no-kill, nie dając nic od siebie.
1. 27 stycznia wcielamy do Społecznej Straży Rybackiej 15 osób z naszej grupy. Grupa ta będzie działała wyłącznie na terenie zbiornika Dzierżno Duże. W tym roku planujemy liczne kontrole organizowane przy współpracy ze Strażą Leśną i Policją. chcemy dzięki temu ograniczyć dalsze zaśmiecanie linii brzegowej, kłusownictwo i samowolkę, którą preferują również niektórzy wędkarze, zapełniający bagażniki i kalfasy w czasie, kiedy ryba tam dobrze bierze.
2. 31 stycznia organizujemy 1 "Wielkie Sprzątanie" Dzierżna Dużego. Zakładamy, że na sprzątanie przyjdzie minimum 30-40 osób. Sprzątanie rozpoczynamy od największego syfu, czyli od wpływu kłodnicy. Mamy już ustalony wywóz śmieci z RZGW. ustaliliśmy również, że akcje takie będą organizowane przez nas cyklicznie w następujących miesiącach, styczeń,luty,marzec,listopad,grudzień. Zapraszamy Was do pomocy. Podaję ponowni link do naszej grupy na Facebooku https://www.facebook.com/groups/zlow.i.wypusc.rzeczyce/
Znajdziecie tam wszystkie potrzebne informacje i będziecie mogli śledzić na bieżąco to co się dzieje w temacie negocjacji z PZW.
3. Dodatkowo staramy się o dofinansowanie z Funduszu Ochrony Środowiska. Wnioskujemy tam o sfinansowanie akcji sprzątania i wyposażenie w odpowiedni sprzęt chłopaków z naszej Straży Rybackiej.

Mam nadzieję, że te działania przekonają Was do zasadności naszej inicjatywy. Sami widzicie co dzieje się na innych zbiornikach. My jesteśmy przekonani, że zbiornik ten może stać się ponownie zbiornikiem czystym i pełnym ryb. Mam nadzieję, że i Wy nam pomożecie.
Podpisy będzie można składać w lutym w kołach w których opłacacie składkę. Rozprowadzamy wnioski i listy również po kilkunastu sklepach wędkarskich w regionie. Będziemy również na targach w marcu w Zabrzu.
Dołączcie do nas już teraz. Jeżeli nie macie czasu na zaangażowanie się w naszą akcję, prosimy chociaż o złożenie podpisu pod wnioskiem. Pozdrawiam. (2015/01/20 08:59)

dariusz-jaworek

Witam wszystkich tyle naprodukowaliście sie na temat naszej inicjatywy a tu nagle cisza???co nie ma argumentów??Przeciez mieliscie tyle do powiedzenia to słuchamy i zapraszamy do nas na fejsa .Albo moze niedobrze ze ktos chce cos zrobic a inni tylko moga narzekac? (2015/01/30 20:37)

Zionbel

Jestem dalej nie do końca przekonany do akcji ale petycje podpisze...Podpisze dlatego ze podoba mis się toi ze wcielacie odrazy strażników.Jak będzie to się okaże ale tak bywa ze wszystkim, jak nie sprobujesz to sięnie dowiesz...Zbiornik jest niesamowity i warto o niego zadbać. Dlatego jestem za.Ale apeluje o zarobienia w przyszłości po zmianie operatu wodno prawnego innymi gatunkami oprócz najtanszego karpia.I nie dopusccie do kolejnych odłowów przez tych zlodzieji !!!!Pozdrawiam  (2015/01/30 22:41)

daro22

Ja także petycje podpisze mimo, że nie łowie na tej wodzie.Akcja szlachetna i wartościowa pod każdym względem, naprawdę dobry pomysł aby stworzyć z tego słodkowodnego Morza łowiska które daje przyjemność złowienia i niesamowitą przyjemność wypuszczenia..Mam tylko nadzieje, że jak już panowie karpiarze wygrają sprawę to nie zapomną o takich indywidualnych jednostkach jak ja i jak tylko pojawie się z lekkim spinnem za okonikiem czy kuku na haku za karasiem to nie usłysze wyrazu typu mięsiarz przyjechał.....jak to się ma na innych naszych wodach.... (2015/01/30 23:37)

dariusz-jaworek

Koledzy jestesmy takimi samymi wędkarzami jak wszyscy i nie chcemy dzielic nikogo na karpiarzy i innych.to ma byc ogolnodostepna woda dla wszystkich.Póki co wiadomo ze jest tam najwiecej karpia i to nad ta ryba sie skupiamy ale jest tam ładny leszcz,karas,lin,szczupak.Trzeba dac odpoczac tej wodzie to bedzie tam kazda ryba.Sam osobiscie lowie najwiecej karpie ale czasami siadam z federkiem na leszcza karasia i nie mozemy gadac ze jak ktos nie łowi karpi to miesiarz.Nie o to nam chodzi.Szanujmy sie nawzajem.Poki co jest dużo do zrobienia i skupmy sie na tym.Pozdrawiam.I zapraszamy na forum http://www.pzw.org.pl/forum/index.php?topic=3903.0 (2015/01/31 18:15)

dariusz-jaworek

Zapraszamy równiez wszystkich wedkarzy do kolejnej akcji sprzatania która odbedzie sie 28 marca.Wiecej informacji pod linkiem https://www.facebook.com/groups/zlow.i.wypusc.rzeczyce/permalink/426443434185148/ (2015/03/02 10:09)

berthold

na sprzątanko dobrze się wybrać napewno nie zaszkodzi ale dobrze by było aby ktoś z was co się tym zajmuje stanowczo zarządał-wywalczył aby przynajmniej w tym roku w okresie tarła karpia otrzymali jednolity poziom wody bo quwa każdego roku to samo karp się trze jak najęty a te durnie za 3 dni obniżają lustro wody o 1 metr i cała ikra idzie się jebać , fajnie by było to załatfić przecież to jest tylko 2-3 tygodnie a ile ryby przybędzie hoho (2015/03/02 12:33)

dariusz-jaworek

Witam Pana berthold,i w pewnym stopniu zgadzam sie z Panem.tylko trzeba wziasc pod uwage że łowisko te jest zbiornikiem retencyjnym i reguluje kanał.dlatego tez pytalismy juz o ta kwestie i niestety to nie jest takie proste.Jest zapis ze od paru lat musza utrzymywac taki a nie inny poziom wody.Nawet samo pzw tez o to zabiegalo.Ale musze pocieszyc jedna rzecza ze ryba pomimo tego ze stan wody nie jest taki jakbysmy chcieli wyciera sie.W łowisku mamy kazdy rocznik karpia co swiadczy o tym ze nie do konca,poziom wody az tak bardzo przeszkadza.Najważniejsze jest aby zadbac o to co mamy a bedzie dobrze.Rozumie tez,ze w tej kwestii nie jeden sie ze mna nie zgodzi.W takim razie zapraszam o zapytanie do pzw oraz do rzgw pewnie wyjasnia na czym rzecz polega.Pozdrawiam. (2015/03/02 18:56)