Zaloguj się do konta

Rzeczne leszcze na feeder z dużego nurtu

utworzono: 2014/02/07 10:35
bocznytrok

Witam,

Założyłem ten wątek z myślą o pomocy młodym i niedoświadczonym wędkarzom w łowieniu na tą piękną metodę  jaką jest rzeczny feeder. Jest to metoda dość trudna w opanowaniu, ale dzięki porad można ją opanować do perfekcji. Skupmy się tylko na łowieniu feederem w dużych rzekach i wymieniajmy się doświadczeniem oraz ciekawostkami na temat tego typu łowienia oraz udzielajmy porad na tematy związane z łowieniem z gruntu w dużym rzekach i nurcie. Mam nadzieje że doświadczeni koledzy podzielą się swoimi spostrzeżeniami i patentami związanymi z długoletnim stażem. 
Pozdrawiam BocznyTrok
[2014-02-07 10:35]

bocznytrok

Może zacznę i na początek udostępnię link z moim wpisem o łowieniu feederem w dużych rzekach o szybkim nurcie:

http://www.wedkuje.pl/wedkarstwo,rzeczne-leszcze-jak-lowic,71820
[2014-02-07 10:45]

szymek84

witam 

w takim razie jak go ustawić przy wiejącym wietrze,i którą końcówke założyć na silny nurt żeby nie połamać

pozdro

[2014-02-07 10:48]

Lukasz1988

Ja rzadko łowię w silnym nurcie, ale jak już to robię to zakładam najgrubszą szczytówkę jaką mam. A przy silnym wietrze stawiam wędkę pionowo w podpórce. Jak za bardzo wiatr nią powiewa to ustawiam ją prostopadle do lustra wody na dwóch podpórkach.
[2014-02-07 11:49]

Blitz

szymek84 - nie słyszałem żeby komuś nurt złamał szczytówkę, szczytówki strzelają przy rzutach, szczególnie ciężkim rzecznym zestawem w środek nurtu. A najczęściej w nocy, kiedy trzeba rzucić, nie za wiele widać i gdzieś się żyłeczka zawinie o górną przelotkę, wtedy masz po szczytówce na bank. [2014-02-07 11:53]

szymek84

szymek84 - nie słyszałem żeby komuś nurt złamał szczytówkę, szczytówki strzelają przy rzutach, szczególnie ciężkim rzecznym zestawem w środek nurtu. A najczęściej w nocy, kiedy trzeba rzucić, nie za wiele widać i gdzieś się żyłeczka zawinie o górną przelotkę, wtedy masz po szczytówce na bank.

chodziło mi bardziej oto ze przy zacięciu strzeliła mi szczytówka i to jest prawda bo tak mi się stało, i zgodze się z tobą z tymi wyrzutami bo tez mi się to przydarzyło właśnie w nocy i raz w dzień

pozdrawiam

[2014-02-07 12:54]

bocznytrok

witam 

w takim razie jak go ustawić przy wiejącym wietrze,i którą końcówke założyć na silny nurt żeby nie połamać

pozdro

Najlepiej przy łowieniu feederem w dużym nurcie jest założyć najsztywniejszą szczytówkę, i na pewno nic już nie pójdzie. Napisz jeszcze na jaki kij łowisz chodzi tu szczególnie o cw, ponieważ może masz za lekkiego feedera na duży nurt, i to złamanie było spowodowanie złym dobraniem sprzętu do łowiska.

[2014-02-07 13:19]

bocznytrok

zachęcam również wszystkich do dołączenia do naszej nowo powstałej grupy:

Rzeczne leszcze na feeder z dużego nurtu

http://www.wedkuje.pl/g,rzeczne-leszcze-na-feeder-z-duzego-nurtu,809.html

[2014-02-07 13:24]

przemo1980

Może zacznę i na początek udostępnię link z moim wpisem o łowieniu feederem w dużych rzekach o szybkim nurcie:

http://www.wedkuje.pl/wedkarstwo,rzeczne-leszcze-jak-lowic,71820

Mało w tym opisie o samym łowieniu leszczy i to jeszcze o łowieniu ich w dużym nurcie.

Jak kolega lokalizuję dobre miejsce na leszcza w dużym nurcie rzeki ?

[2014-02-07 14:52]

bocznytrok

Co do lokalizacji miejsc to nie mam jakiegoś patentu dotyczącego miejsca, leszcze tak naprawde da się łowić niemal wszędzie. Jednak najczęściej wybierając miejscówkę staram się wybierać kilka typów miejsc które są przezemnie sprawdzone. Będą to po pierwsze zastoiska sąsiadujące z nurtem czyli np, głęboki basen między główkami, ale również zapływowe strony wszelkich większych przeszkód hamujących nurt np zwalone drzew, a także zewnętrzne części zakoli o spokojniejszym uciągu. Drugie miejsce to nurtowe rynny położone przy brzegu np przy opasce. Trzeci typ miejscówki to śrudrzeczne doły i przykosy, gdzie woda raptownie zwalnia nad głęboką tonią. Następne miejsce to rynny śrudrzeczne  [2014-02-07 15:34]

przemo1980

Co do lokalizacji miejsc to nie mam jakiegoś patentu dotyczącego miejsca, leszcze tak naprawde da się łowić niemal wszędzie. Jednak najczęściej wybierając miejscówkę staram się wybierać kilka typów miejsc które są przezemnie sprawdzone. Będą to po pierwsze zastoiska sąsiadujące z nurtem czyli np, głęboki basen między główkami, ale również zapływowe strony wszelkich większych przeszkód hamujących nurt np zwalone drzew, a także zewnętrzne części zakoli o spokojniejszym uciągu. Drugie miejsce to nurtowe rynny położone przy brzegu np przy opasce. Trzeci typ miejscówki to śrudrzeczne doły i przykosy, gdzie woda raptownie zwalnia nad głęboką tonią. Następne miejsce to rynny śrudrzeczne 

Nie zgodzę się ,że leszcza da się łowić wszędzie.

Temat jest "Rzeczne leszcze na feeder z dużego nurtu" ,a piszesz o głębokich basenach między główkami,itp.
[2014-02-07 15:42]

bocznytrok

Co do lokalizacji miejsc to nie mam jakiegoś patentu dotyczącego miejsca, leszcze tak naprawde da się łowić niemal wszędzie. Jednak najczęściej wybierając miejscówkę staram się wybierać kilka typów miejsc które są przezemnie sprawdzone. Będą to po pierwsze zastoiska sąsiadujące z nurtem czyli np, głęboki basen między główkami, ale również zapływowe strony wszelkich większych przeszkód hamujących nurt np zwalone drzew, a także zewnętrzne części zakoli o spokojniejszym uciągu. Drugie miejsce to nurtowe rynny położone przy brzegu np przy opasce. Trzeci typ miejscówki to śrudrzeczne doły i przykosy, gdzie woda raptownie zwalnia nad głęboką tonią. Następne miejsce to rynny śrudrzeczne 

Temat jest "Rzeczne leszcze na feeder z dużego nurtu" ,a piszesz o głębokich basenach między główkami,itp.

Ogólnie chciałem opisać moje miejsca w których najczęściej łowie
[2014-02-07 16:41]

szymek84

witam 

pozdro

Najlepiej przy łowieniu feederem w dużym nurcie jest założyć najsztywniejszą szczytówkę, i na pewno nic już nie pójdzie. Napisz jeszcze na jaki kij łowisz chodzi tu szczególnie o cw, ponieważ może masz za lekkiego feedera na duży nurt, i to złamanie było spowodowanie złym dobraniem sprzętu do łowiska.

czesc

są to 2 kongery corral i ma na 100g wyrzut,

dziekuje za pomoc

[2014-02-07 17:38]

przemo1980

Ogólnie chciałem opisać moje miejsca w których najczęściej łowie

a ja myślę że troszkę się pogubiłeś :)
[2014-02-07 21:44]

bocznytrok

witam 

pozdro

czesc

dziekuje za pomoc

Nie no to jeśli mają po 100g wyrzutu to wszystko powinno być ok, ta złamana szczytówka po prostu mogła być wadliwa ponieważ innego sensownego wytłumaczenia chyba nie ma.

[2014-02-07 23:10]

szymek84

witam 

pozdro

czesc

dziekuje za pomoc

Nie no to jeśli mają po 100g wyrzutu to wszystko powinno być ok, ta złamana szczytówka po prostu mogła być wadliwa ponieważ innego sensownego wytłumaczenia chyba nie ma.

tak tez i ja myślałem mam jeszcze jedno pytanko prawda to ze są takie szczytówki które mogą zwiększyć wyrzut mi się wydaje to nie możliwe

pozdro

[2014-02-08 09:12]

ryukon1975

witam 

pozdro

Jeśli chcesz łowić na dużym dystansie w rzece czyli jak w temacie "dużego nurtu" to niestety nie masz szansy na dobre świadome wędkarstwo lub małe szanse na wybór miejsca do położenia zestawu. Nie rzucisz daleko i nie postawisz kija "na sztorc" dlatego że wiatr będzie nim i odcinkiem żyłki kij-woda gibał jak zechce. Nie każde warunki da się obejść czasem trzeba po prostu odpuścić i się dostosować, nawet kijem za 5 000 PLN tego nie przeskoczysz.

Oczywiście silny nurt to najtwardsza szczytówka, jednak trzeba pamiętać że kij kijowi nierówny. Kij X o cw 120 g to kołek nie poddający się niczemu a kij Y o cw również 120 g to wędzisko które możesz użyć w różnych warunkach na różne rozmiary ryb i blank jak i szczytówki tak współpracują że zobaczysz najdelikatniejsze branie.

[2014-02-08 09:24]

szymek84

witam 

pozdro

Jeśli chcesz łowić na dużym dystansie w rzece czyli jak w temacie "dużego nurtu" to niestety nie masz szansy na dobre świadome wędkarstwo lub małe szanse na wybór miejsca do położenia zestawu. Nie rzucisz daleko i nie postawisz kija "na sztorc" dlatego że wiatr będzie nim i odcinkiem żyłki kij-woda gibał jak zechce. Nie każde warunki da się obejść czasem trzeba po prostu odpuścić i się dostosować, nawet kijem za 5 000 PLN tego nie przeskoczysz.

Oczywiście silny nurt to najtwardsza szczytówka, jednak trzeba pamiętać że kij kijowi nierówny. Kij X o cw 120 g to kołek nie poddający się niczemu a kij Y o cw również 120 g to wędzisko które możesz użyć w różnych warunkach na różne rozmiary ryb i blank jak i szczytówki tak współpracują że zobaczysz najdelikatniejsze branie.

dziekuje

[2014-02-08 11:58]

franc-f3

Dobre dobre !!!!!???? a co szczytówka ma do nurtu. Skoro masz feeder o Cw np. 120 to co za różnica jaką szczytówkę założysz.Dajmy na to feeder Kongera 120g. ma w zestawie 3 szczytówki  i każdą można posłać obciążenie do 120g. Z doświadczenia wiem, że przy umiejętnym zarzucie da się sporo więcej. Dobór szczytówki jest po to żeby widzieć brania mniejszych ryb lub większych. Po to jest CW żebyś wiedział jakie obciążenie założyć (np. koszyk zanętowy). Nie dobiera się szczytówki do nurtu tylko CW kija. Szczytówkę można złamać zawsze, zwłaszcza jak się zdekoncentrujesz (łykniesz) lub w nocy kiedy niewiele widać.A tak na marginesie to nie wiem co dla kolegi znaczy duży nurt i duża rzeka. [2014-02-09 20:54]

notaki

A tak na marginesie to nie wiem co dla kolegi znaczy duży nurt i duża rzeka.

A ja przyznam, ze nie wiem co oznacza świadome szukanie leszca w duzym nurcie rzeki ( w rozumieniu w glównym nurcie, bo próby kolegow ominięcia owego glównego nurtu spotkały się z krytyką ). Nie oznacza to, ze w ostrym nurcie leszca się nie spotka, ale uznawanie, ze tam nalezy go szukac , wydaje mi się z lakka szalone ... [2014-02-09 22:33]

ryukon1975

Dobre dobre !!!!!???? a co szczytówka ma do nurtu. Skoro masz feeder o Cw np. 120 to co za różnica jaką szczytówkę założysz.Dajmy na to feeder Kongera 120g. ma w zestawie 3 szczytówki  i każdą można posłać obciążenie do 120g. Z doświadczenia wiem, że przy umiejętnym zarzucie da się sporo więcej. Dobór szczytówki jest po to żeby widzieć brania mniejszych ryb lub większych. Po to jest CW żebyś wiedział jakie obciążenie założyć (np. koszyk zanętowy). Nie dobiera się szczytówki do nurtu tylko CW kija. Szczytówkę można złamać zawsze, zwłaszcza jak się zdekoncentrujesz (łykniesz) lub w nocy kiedy niewiele widać.A tak na marginesie to nie wiem co dla kolegi znaczy duży nurt i duża rzeka.

Załóż najmiększą szczytówkę rzuć zestaw w silny nurt który napierając na żyłkę wygnie tą szczytówkę pod kątem 90 * w stosunku do blanku a się dowiesz co ma szczytówka do nurtu.

[2014-02-10 06:35]

Lukasz1988

Dobre dobre !!!!!???? a co szczytówka ma do nurtu. Skoro masz feeder o Cw np. 120 to co za różnica jaką szczytówkę założysz.Dajmy na to feeder Kongera 120g. ma w zestawie 3 szczytówki  i każdą można posłać obciążenie do 120g. Z doświadczenia wiem, że przy umiejętnym zarzucie da się sporo więcej. Dobór szczytówki jest po to żeby widzieć brania mniejszych ryb lub większych. Po to jest CW żebyś wiedział jakie obciążenie założyć (np. koszyk zanętowy). Nie dobiera się szczytówki do nurtu tylko CW kija. Szczytówkę można złamać zawsze, zwłaszcza jak się zdekoncentrujesz (łykniesz) lub w nocy kiedy niewiele widać.A tak na marginesie to nie wiem co dla kolegi znaczy duży nurt i duża rzeka.

Załóż najmiększą szczytówkę rzuć zestaw w silny nurt który napierając na żyłkę wygnie tą szczytówkę pod kątem 90 * w stosunku do blanku a się dowiesz co ma szczytówka do nurtu.

I do tej najmiększej szczytówki niech ma koszyk z zanętą o wadze 100-120g. Jestem ciekawy jak długo kolega połowi;)  [2014-02-10 21:16]

szymek84

witam i tak dziękuje za podpowiedzi spróbuje porad bo grunt to u mnie feederki więc kazde podpowiedzi są dla mnie ważne i nie przechodzę koło nich obojętnie łowie głównie gruntem na Wiśle MOJEJ WIŚLE więc każda porada nie jest od Was obojetna

DZIEKUJE

[2014-02-10 21:53]

notaki

I do tej najmiększej szczytówki niech ma koszyk z zanętą o wadze 100-120g. Jestem ciekawy jak długo kolega połowi;) 

Jesli nie bedzie rzucał "na chama " to połowi... szczytówki szklane są baaaardzo wytrzymałe. Tyle że nic nie złowi, bo jak pisali przedmowcy szczytówka wygnie się az do równoległosci z żyłką i sygnalizacja brań będzie żadna. [2014-02-11 19:47]

franc-f3

Dobre dobre !!!!!???? a co szczytówka ma do nurtu. Skoro masz feeder o Cw np. 120 to co za różnica jaką szczytówkę założysz.Dajmy na to feeder Kongera 120g. ma w zestawie 3 szczytówki  i każdą można posłać obciążenie do 120g. Z doświadczenia wiem, że przy umiejętnym zarzucie da się sporo więcej. Dobór szczytówki jest po to żeby widzieć brania mniejszych ryb lub większych. Po to jest CW żebyś wiedział jakie obciążenie założyć (np. koszyk zanętowy). Nie dobiera się szczytówki do nurtu tylko CW kija. Szczytówkę można złamać zawsze, zwłaszcza jak się zdekoncentrujesz (łykniesz) lub w nocy kiedy niewiele widać.A tak na marginesie to nie wiem co dla kolegi znaczy duży nurt i duża rzeka.

I do tej najmiększej szczytówki niech ma koszyk z zanętą o wadze 100-120g. Jestem ciekawy jak długo kolega połowi;) 

Nie połowię bo w dużym nurcie 120g. to za mało. [2014-02-13 10:06]

franc-f3

Jesli nie bedzie rzucał "na chama " to połowi... szczytówki szklane są baaaardzo wytrzymałe. Tyle że nic nie złowi, bo jak pisali przedmowcy szczytówka wygnie się az do równoległosci z żyłką i sygnalizacja brań będzie żadna.

Szczytówka wygnie się oczywiście jeżeli cw będzie 120g. a co za tym idzie to stanowczo za mało. Jeśli pójdzie na np. na Wisłę i dorzuci do głównego nurtu to raczej 200g. nie da rady bo i tak wszystko spłynie. [2014-02-13 10:14]

25 maja 2018 roku wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 roku tzw. RODO. Nowe prawo nakłada na nas obowiązek uzyskania Twojej zgody na przetwarzanie przez nas danych osobowych w plikach cookies

Oświadczam, iż zapoznałem sie z Polityką prywatności i zgadzam się na zapisywanie i przechowywanie w mojej przeglądarce internetowej tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie zaszyfrowanych w nich danych osobowych pozostawianych w czasie korzystania z innych stron internetowych, serwisów oraz parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach marketingowych, w tym na profilowanie i w celach analitycznych przez wedkuje.pl, oraz ZAUFANYCH PARTNERÓW.

Administratorzy danych / Podmioty którym powierzenie przetwarzania powierzono

Hoblo Sp z o.o.,Warszawa 02-761, ul. Cypryjska 2G

Cele przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie i cele analityczne
2.świadczenie usług drogą elektroniczną
3.dopasowanie treści stron internetowych do preferencji i zainteresowań
4.wykrywanie botów i nadużyć w usługach
5.pomiary statystyczne i udoskonalenie usług (cele analityczne)

Podstawy prawne przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie oraz cele analityczne – zgoda
2.świadczenie usług drogą elektroniczną - niezbędność danych do świadczenia usługi
3.pozostałe cele - uzasadniony interes administratora danych

Odbiorcy danych

Podmioty przetwarzające dane na zlecenie administratora danych, w tym podmioty ZAUFANI PARTNERZY, agencje marketingowe oraz podmioty uprawnione do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa.

Prawa osoby, której dane dotyczą

Prawo żądania sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania danych; prawo wycofania zgody na przetwarzanie danych osobowych. Inne prawa osoby, której dane dotyczą.

Informacje dodatkowe

Więcej o zasadach przetwarzania danych w „Polityce prywatności”

Ustawienia