JKarp

Najgorwszy argument z komentarzy - to zapobiegnie powodziom...I drugi, że to takie te elektrownie ekologiczne - mieliśmy w tym roku jak pamiętam już dwa razy zrzuty przegrzanej wody.
http://tyna.info.pl/kilkanascie-ton-martwych-ryb-odkryto-w-polancu/
Pomijam chore pomysły i sny o potędze ;-)
JK (2016/08/30 08:50)

TheBill

PIS utworzył w 2015 Ministerstwo Gospodarki Morskiej i żeglugi Śródlądowej. W internecie dostępne są projekty min budowy kanałów, przekop mierzei Wiślanej i uregulowanie brzegów rzek. To wszystko prawda. (2016/08/30 13:12)

ryukon1975

Woda w Polsce to była 20 i więcej lat temu i nikt jej nie musiał "magazynować". Małymi dopływami jak ten na zdjęciu przykładowo szczupaki pływały na tarło dalej jak ja mieszkam od rzeki ( około 1,5 km w lini prostej). Nawet jeśli te 10 czy 20 % zostło złapanych przez ludzi to i tak było mnóstwo młodych, woda żyła. Zdjęcie zrobione wczoraj 150 m od rzeki. Dziś tam strzygą trawę i zamiatają dno żeby ładnie wyglądało. Obrazy niczym z dobrego kabaretu. (2016/08/30 13:36)

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

ryukon1975

Jeśli chodzi o mnie osobiście to mnie ich plany nie dotyczą więc niech planują. Zanim pierwsza rzeka zamieni się w kanał jeśli by do tego miało dojść to ja już łowił nie będę. Ekologia? Efekty ekologi to są na zdjęciu wyżej, jak widać też budowa i betonowanie koryta pomogły rybom w tej rzece. Normalnie aż chce się pod nim napisać "złów i wypuść" ewentualnie "kłusownicy wyłapali". :))) (2016/08/30 18:09)

Artur z Ketrzyna

Bo tak to jest jak na sołki są brani ziomki nie fachowcy. (2016/08/30 22:23)

Artur z Ketrzyna

Wiecie co, ja był bym rękoma i nogami za tym by rzeczkę którą Niemiec chciał przebudować w kanał Mazurski, przebudowali nasi włodarze.
Projekt był szczytny, połączyć Mazury z Morzem.
Obecnie ta rzeczka to zwykły podmokły ciek. A tak był by to szlak turystyczny gdzie wieli ludzi znalazło by pracę podczas budowy jak i przy obsłudze gotowego szlaku. I wędkarze też by znaleźli nowe miejscówki do łowienia ryb.
A tak jest kilka miejsc gdzie można oglądać zalążek rozwijającego się wielkiego projektu w postaci wielkich śluz. No i "Kanał Mazurski" niewielki odcinek wielkiej ambicji, gdzie znajdziemy wędkarzy jak i są rozgrywane zawody (nawet 80 km jeżdżą tu), inni trzymają tu łódki, a nawet piknikują. (2016/08/31 06:43)

Jakub Woś

SlawekNikt dobrze że moderator wyczyścił. Dyskusja zmierzała w złym kierunku. Temat dotyczy zmian jakie rząd chce nam zrobić na rzekach a nie tego kto jest za jaką partią i dlaczego.

Moim zdaniem betonowanie rzek to ogromny błąd, cios dla wędkarzy. Podpieranie się Zachodem w tej kwestii jest dobrym pomysłem ale nie tym co było na Zachodzie dziesiątki lat temu a tym co się dzieje teraz. Kraje zachodnie wybetonowały rzeki a teraz za kilkukrotnie większe pieniądze je renaturalizują. Dlaczego nikt na to nie zwróci uwagi? Kto będzie chciał łowić jeżeli ujścia mniejszych rzeczek będą wglądały jak na zdjęciu które wstawił ryukon1975 (2016/08/31 08:01)