Rz. Warta- Włyń przystań kajakowa.

/ 97 odpowiedzi / 13 zdjęć
drodzy koledzy moze ktoś podpowie mi na jakie obciazenie trzeba łapac w tych okolicach bo niestety zalozenie 100g cięzarka jest niestety zbyt male nurt porywa go bez problemu :( jakie techniki polowu stosowac ?
michalzgierz1989


Tam jest bardzo silna Cyrkulacja wody więc bez ciężkiej przynęty niestety znosi, sam na sprężynę próbowałem to zaraz znosiło, jak na Spinning to jeszcze  jakoś się udaje ale też ryzyko zahaczenia o krzaki jest spore :) (2012/05/17 13:02)

Tymo


Na takie okazje mam ciężarki odlane w starej łyżce.Odlałem kiedyś kilka o różnej gramaturze.Oczywiście każdy ma uszko i krętlik.Do tego dokładam mocną żyłkę o długości 10-50cm w zależności od uciągu i przypinam do rurki antysplątaniowej. Oczywiście pozostaje problem z nęceniem.Jak się nauczę umieszczać zdjęcia to dołączę fotki. Pozdrawiam! (2012/05/21 18:35)

Kowal73


Witam,kolego w samej przystani na tzw. rękawie, to na spławik można łowić,na rzece w nurcie to polecam 20gr.i 2m.od brzega,są tam dziurki czy oczka/rożnie na to mówią/wędkowanie jak ta lala.Pozdrawiam:) (2012/05/21 20:16)

zibi100


Witam wybieram się z synem na dwa dnia nad Wartę w miescowości Włyń jet to nasz pierwszy wjazd nad rzeke mam kilka pytań dotyczących zanęty widziałem w sklepie zanętę 5-kg opisana jako rzeczną czy do tej zanęty nalezy dodoawać cos jeszcze typu klej lub glina jeżeli tak to w jakich ilościach. Pytanie do stałych bywalców w tej miejscowości jakie dodatki do znęty do jakich smaków i zapachów są przywyczajone rybki, jakie obciążenie koszyczków. Czy na dwie osoby na dwa dnia wystarczy jedna taka 5kg zanęta czy trzeba wiecej. Czy łowiąc w rzecze nęcimy tak jak na wodach stojącychjakiś czas przed rozpoczeciem wędkowania wieksza  ilośc potem co jakiś czas dorzucamy, czy tylko to co w koszuku bez rzucanai kulami zanętowymi. Jakie rybki mamy szansę tam złapać.  Preferowane metody połu feder i spławik.  Mile widziane informacje z opisem dozjadu do miejscówek,  


(2012/07/17 14:10)

Kasztaniak


Witam wybieram się z synem na dwa dnia nad Wartę w miescowości Włyń jet to nasz pierwszy wjazd nad rzeke mam kilka pytań dotyczących zanęty widziałem w sklepie zanętę 5-kg opisana jako rzeczną czy do tej zanęty nalezy dodoawać cos jeszcze typu klej lub glina jeżeli tak to w jakich ilościach. Pytanie do stałych bywalców w tej miejscowości jakie dodatki do znęty do jakich smaków i zapachów są przywyczajone rybki, jakie obciążenie koszyczków. Czy na dwie osoby na dwa dnia wystarczy jedna taka 5kg zanęta czy trzeba wiecej. Czy łowiąc w rzecze nęcimy tak jak na wodach stojącychjakiś czas przed rozpoczeciem wędkowania wieksza  ilośc potem co jakiś czas dorzucamy, czy tylko to co w koszuku bez rzucanai kulami zanętowymi. Jakie rybki mamy szansę tam złapać.  Preferowane metody połu feder i spławik.  Mile widziane informacje z opisem dozjadu do miejscówek,  


Takie zanęty pakowane po 5 czy 3 kilo stanowią jedynię bazę zanęty, której będziemy używac. Dlatego tez jeśli juz nosisz się z zamiarem kupna takiej bazy warto pomyślec jakie ryby chcesz łowic i dokupic do tego 2 lub 3 kilo zanęty na rybę, na którą się nastawiasz. Oprócz tego wszystko zależy również w jakim miejscu będziesz łowił czy będzie to miejsce w głównym nurcie (szybki nurt) czy między ostrogami (spokojniejsza woda). Wybór miejsca uzależnia ilośc użytej gliny, kleju i innych dodatków dociążająco klejących. Domyślam się, że wyprawa ma miec charakter relaksacyjno-amatorski dlatego też myślę, że ta 5 kilowa baza + 3-4 kilo zanęty powiedzmy leszczowej do tego robaki i kukurydza powinno wystarczyc. Klej oczywiście można też kupic wszystko zależy od funduszy. No i zostają dodatki dociążające czyli glina myślę ze z 3 gliny rzeczne i 3 wiązące na 2 dni amatorskiego połowu. Nie znam wody tzn byłem tam jak miałem 6 lat ale wtedy nie wiedziałem nic i miałem trzymac tylko wędkę i ryby się łapały. Ktoś kto tam łowi lepiej by Ci podpowiedział ja tylko mowie to co uważam za słuszne i nie musisz stosowac się do moich rad. Oczywiście glinę trzeba przesiac przez sito itd. A zanęte do koszyka możesz odsypac do innego wiaderka i nie mieszac jej z gliną przynajmniej ja tak robie. O nęceniu w rzekach napisano mnóstwo artykułów i nakręcono filmików że aż głowa boli. Gdyby wszystko dobrze wyjaśnic post miałby ze 2 albo 3 strony a4 :). Wystarczy trochę chęci i użycie googli. Słowa kluczowe to: Nęcenie w rzekach, skuteczne nęcenie w rzekach, jak nęcic w rzece. Powodzenia.


(2012/07/19 14:21)

janek199012


Jaka jest ryba na warcie w okolicach Włynia?????   Warto wybrać się tam na spining?????? (2012/07/21 12:54)

zibi100


Wypad na Warte w okolicach Włynia całkiem udany rady dotyczące zanęty przetestowane i powiem tak łowienie na rzecze ma niewiele wspólnego z łowieniem na wodach stojących. Ogólnie prze dwa dni złowiliśmy z synem 22 kg ryby przeważały leszcze (zanęta robiona typowo pod leszcza) w nocy dwa brania na wątróbkę ( w koszyku gąbka nasączona krwią) jedno nie zacięte, drugie zacięte ale po 20 minutach walki nie wytrzymał sprzęt. Poszło na wiązaniu żyłka nowa 0,40.  Musiał być niezły sumik. Ale ja tam jeszcze wrócę i będę lepiej przygotowany he he he.  (2012/07/23 12:16)

Kowal73


Powitać,,godz nad wodą,km.w prawo,,,km. Wlewo od mostu,, i do domu bo nic nie ma:(,,,ino wędkarzy mnóstwo:):)Spining,błystka obrotówka Ural4.na tamach połowili na żywca sandacze ino małe:) (2012/07/28 20:51)

piotrekk78


W sobotę wybieram się na przystań.
Był ktoś ostatnio? Jaka ryba bierze - biała czy raczej drapieżnik? (2012/11/07 16:46)

siersciu1


witam ta przystań kajakowa to jest koło mostu w niejscowosci włyń? (2012/11/07 19:06)

piotrekk78


Dokładnie kolego. W warcie kręcisz w prawo, przed mostem po prawej masz nowy-fajny parking. Tam zostawiasz auto i jesteś na miejscu (2012/11/07 19:15)

siersciu1


a mam pytanko czy calorocznie mozna tam łowic bo wiem ze na warcie sa jakies zakazy i co mozna złapac na spina i z białej rybki? (2012/11/07 19:25)

piotrekk78


Z tego co mi wiadomo, w tym miejscu można wędkować przez cały rok.
Co do ryb - podłączam się do Twojego pytania. Często tam przejeżdżam i widzę "kumpli po kiju".
Niestety nie wiem czy i jaka ryba bierze. Sam chciałbym uzyskać jakąś informację, chce się gdzieś wybrać w sobotę...

Pozdro (2012/11/07 21:13)

siersciu1


witam był ktos we włyniu jakies wyniki z ostatnich dni bo pogoda ładna (2012/11/11 20:08)

Pietrzak


"a mam pytanko czy calorocznie mozna tam łowic bo wiem ze na warcie sa jakies zakazy i co mozna złapac na spina i z białej rybki?
"

Wędkować możesz cały rok od mostu w górę rzeki, a od (nie jestem pewien czy data się zgadza) 01.09 cały odcinek Warty wraz z rezerwatem. Na spina można można dorwać szczupaki,sandacze,okonie, wczesnym latem i w lecie bolenie ładnie tłuką wodę, co do białej ryby to jest tu bardzo dużo uklei, płoci, leszcze się trafiają, a także zdarzyło mi się nie raz złapać jazia i klenia na białego robaka. Z tego co wiem to to, że obecnie jest tam bardzo duży stan wody (jak na tą porę roku), łąki są całe pozalewane, pod mostem bez woderów nie przejdziesz, wszystko przez poprzedni deszczowy tydzień. Pozdro. (2012/11/12 09:16)

piotrekk78


Byłem w sobotę na przystani.
Wyniki: dwie płotki oraz szczupak niewymiarowy, który wrócił do wody.
Woda wysoka, drobnica ucieka, widać, że drapieżnik jest, ale niestety nie ma ochoty do współpracy. Było sporo spinningistów - bez wyników.

Generalnie słabo... (2012/11/12 10:32)

asp


W dół od mostu można łowić od 01. stycznia do 15. kwietnia, i później od 01. sierpnia do końca roku. Reasumując zakaz połowu obowiązuje od 15.04. do 31.07..
Mnie wkurza to, że na tym odcinku nikogo nie interesują przepisy RAPR. (2012/12/11 09:18)

roobcio


Pytanie do zorientowanych, czy przystań kajakowa jest skuta lodem? (2012/12/12 18:38)

Kowal73


Robcio,ja byłem drugiego w niedziele,w tedy jeszcze błystką rzucałem po lodzie tera myślę że na pewno nie zelżało,,reszta na priv.:):):)pozdrawiam:) (2012/12/12 19:07)

roobcio


Kowal, nie orientujesz się czy lód w przystani puścił? Ciągnie mnie na ryby a na lód nie mam zamiaru wchodzić... ;) (2012/12/29 21:49)

roobcio


Ponawiam pytanie odnośnie lodu. Można powędkować w przystani? (2013/02/04 20:19)

kubag


W piątek 8go przejeżdżałem mostem - lodu minimalnie gdzieś na brzegach zostało, ale rzeka się rozlała. Raczej ciężko by było wędkować. (2013/02/09 22:45)

domin77


był ktoś ostatnio w okolicach włynia,jaki jest stan wody?myslę żeby się tam wybrać na dniach

(2013/03/27 20:03)

kaczor69


Raczej nie da się dojechać, przystań odpuszczona ok. 3 m. przy wlocie. (2013/03/28 07:23)

roobcio


Auto na parkingu można zostawić i z buta dalej :-) Czyli można próbować. Kaczor dawno temu tam byłeś? (2013/03/28 08:29)