Rz. Narew - okolice Janówka

/ 3 odpowiedzi / 2 zdjęć
Witam,
Czy ktoś ostatnio odwiedzał te okolice rzeki, jakieś sukcesy na spinning? Planuję odwiedziny w dawne strony bo warszawska Wisła trochę mi się znudziła. Ewentualnie może jakieś mile wspomnienia z okolicznych miejscówkek ;)
Pozdrawiam
Julian


Możesz spróbować od główek w okuninie aż do buchty ( starorzecze). Ja jak widzisz łapię tam na ,,macanego" . Zdjęcie zrobione na wiosnę - wyspa i takie małe starorzecze. Teraz płycizna i kapota. To nie to samo co paręnaście lat temu. Po prostu zaczęły się ,,koncesje " na siaty Nowy Dwór i spółka to ryba się skończyła.A i presja wędkarska też obstowanie miejscówki np. w weekend w Okuninie 0 ( zero) szans. No ale sukcesu życzę - bo próbować trzeba a nawet wskazane. (2018/10/17 07:56)

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

Julian


A tak to samo miejsce wyglądało na przełomie września i pażdziernika. Za wyspą jest łacha ale zaraz za nią duży dół. U wejściu do tego starorzecza ( małego) na drobnicy buszuje sandacz i okoń .Łapię tam już prawie 40 lat - kiedyś to były dwie wyspy teraz zamuliło już od paru lat ,zostało starorzecze Połamania kija. Ps. Można dojechać samochodem na zjeżdzie przy przepompowni potem gdzieś około niecałego kilometra wzdłuż wału. Doskonale widać na zdjęciu satelitarnym. Warunek - musisz mieć wysokie zawieszenie albo samochód przy wjeżdzie do starorzecza zostawić i jakieś 100m piechotą. (2018/10/17 18:22)