Ryż preparowany - wszystko w temacie

/ 10 odpowiedzi
Witam mam pytanie do osób, które używają ryżu preparowanego. Czy to tylko bojka do wyciągania przynęty nad muł, czy też sama w sobie jest przynętą i na co??? Czy w czymś moczyć, zabarwiać???? Ktoś pewnie powie mały koszt to sam spróbuj - i to fakt, ale niestety nie mam zbyt często okazji łowić i wolę nie tracić czasu. Pozdrawiam i oczekuję na podpowiedzi.
max2015


Ryz preparowany podobno jest dobrą przynętą. Zalew się go w oleju stawia na 12 godzin i mozna lowic karasie, karpie itp.można go tez przyprawic zapachem i tez sie nadaje. Napewno nzjadziesz na forum co9s na ten temat.Pozdrowionka (2012/05/25 10:10)

jackotis


ryż preparowany jest jedną z lepszych przynęt np. na leszcze, karpie.... bardzo skuteczny w połączeniu z kukurydzą ale to też uzależnione jest od łowiska i przyzwyczajeń ryb... już w sklepach można kupić zapachowe np. wanilia, truskawka...testowałem i stwierdziłem że najlepsze efekty mam stosując ten zwykły (2012/05/25 10:29)

nata


Ryż preparowany jest dobrą przynętą jednak wymaga on wcześniejszego  przygotowania gdyż sam w sobie rozpuszcza się w kilka minut. Przygotowanie ryżu rozpoczynam od podgrzania oleju do około 70 stopni, następnie przelewam go do słoika który wcześniej został wypełniony do połowy ryżem preparowanym, dodaje atraktor zapachowy, zakręcam słoik i mieszam. Tak przygotowany ryż na haczyku wytrzyma znacznie więcej czasu. Dodam jeszcze że iż ryż w oleju spędzi więcej czasu tym lepiej. (2012/05/25 10:33)

Logitech1986


ryz fajna sparawa ale faktycznie szybko sie rozpuszcza , kolaga ostatnio na ryż złapał karpia 4kg wiec jest dosyc skuteczny :P np W Polo Market za 1,3zł duza pczka ;) trzeba sprobowac jak to nata opisał ;) (2012/05/25 10:48)

u?ytkownik64718


Nata po jakim czasie tak przygotowany ryż rozpuszcza ci się w wodzie , ile poleży.? (2012/05/25 10:50)

Bernard51


Ryz jest przyneta bardzo kiedys skuteczna (nie bylo protein ) na leszcza i karpia
Nie zaprawiam niczym (to tak jak bym ziemniaka nasaczyl atraktorem)
natyralny zapach smak(  mozna sprawdzic nabic na hak i do szklanki-sloika ile sie trzyma haka)
I to jest wazne, Olej sam w sobie ma zapach,wanilia namoczyc tez jest olej wiec po co wydziwiac?
Stara zasada: rosówka pachnie specyficznie i jeszcze sie w wodzie rusza kazdy robak tez ,ziemniak ma pachnac ziemniakiem,groch, ciecierzyca,kukurydza, chrupka kuku,chleb,  na lopwiskach gdzie nie zafajdane jest zaneta pseldo wyczynowa( po 3 dniach trucizna)na naturalne przynety  ryba zawsze bedzie reagowac z korzyscia dla wedkujacego. (2012/05/25 11:15)

zbynio5o


Często łowie na ryż. Dobra przynęta na karpiowate. Wbrew pozorom a przekonałem sie nie raz, długo utrzymuje sie na haczyku pod warunkiem że to woda stojąca bez prądów. 

Łowiąc z gruntu bardzo ważna jest długość przyponu, czyli moim zdaniem jak najkrótszy, oraz króciutki zwis sygnalizatora (5-10cm.) Dawno temu lekko obtaczałem w oleju ale teraz tego nie stosuje i nie widze różnicy. Zakładam  3 ryżyki, nie kiedy zakańczam białym. Może nawet minąć godzina lub dwie jak następuje branie pod kij i trzyma aż wędką targa. Znacie to uczucie prawda? :)))

(2012/05/25 13:52)

Pawelski13


Ryż preparowany jak najbardziej jest dobrą przynętą - napewno na leszcze. Kiedyś na Zalewie Sulejowskim głównie na to się łowiło. Leżakował sobie w oleju a potem na hak:) (2012/05/25 15:06)

Andrzej123


Bez ryżu się nie ruszam na ryby.Biorą na niego płocie i leszcze z gruntu.Pinki z ryżem są bardzo skuteczne.Niektórzy przy intensywnych braniach łowią na sam ryż.Kupuję taki barwiony w sklepie wędkarskim i o różnych smakach. (2012/05/25 16:26)

Lujski


a czy jak ryz polezy w oleju to traci swoje wlasciwosci plywajace ...?? czy nie ..?? łowie z gruntu i chodzi mi oto zeby biale robaczki podniosly sie ponad muł  - zakladalem ziarko ryzu, plus 2 biale, ale ryz zaraz spadal, ryz kupilem w wedkarskim, nienasaczalem go olejem- a jak nie ryz to moze macie jakies inne sposoby na podnoszenie haczyka z przyneta z gruntu ..?? probowalem corn puffy, ale za duze jakies sa

Pozdrawiam (2013/05/06 21:10)