Ryż preparowany na ryby- jak przygotować??

/ 6 odpowiedzi
Słyszałem, że można łowić na ryż preparowany, posiadam taki (zdjęcie) i mam pytanie czy trzeba go jakoś specjalnie przygotowywać czy można go odrazu zakładać na haczyk??
arbeiten100


Witam. Nie będę tworzył nowego tematu, tylko "podepnę" się tutaj. Łowię na grunt i chciałbym wypróbować przynętę jaką jest ryż preparowany, ale on ma dużą wyporność i pływa z hakiem. I tu chcę zadać pytanie. Czy jest możliwość, aby tak przygotować ten ryż, żeby leżał na dnie?


A już w ostateczność, jak można go dociążyć, aby leżał na gruncie i dalej był atrakcyjny dla ryb.

Z góry dziękuję i pozdrawiam. (2011/06/17 15:03)

berthold


sprężyna zanętowa i przypon nie dłuższy niż 5 cm to jest najlepsza metoda na ryż preparowany ,kiedyś pojechaliśmy na j,rożnowskie i daliśmy pokaz skuteczności tej metody miejscowym wędkarzom ,oni łowili na ołów przelotowy i 1 metrowy przypon a na hak makaron i jak by to porównać to było 7 do 1 na naszą korzyść a było to 20 lat temu ,tylko docinki co wy hanysy zakładacie za cholerstwo na te haczyki ,,,,,a leszcze w ten czas były zacne wszystkie pow 50 cm za nockę to po 150 szt ale to było dawno teraz tam nawet auta nie idzie postawić ,zaraz jakiś śmierdziel cię goni z biletem za postój i tak pięknie pozagradzali płotami to nowobogackie cwaniaczki że do wody nie idzie się dostać

a sam ryż możesz zasypać jakimś aromatem i gitara ,,ja mam dosyć dziwny sposób przez przypadek go odkryłem ale nie zdradzę jaki powiem tylko że to jest maść i tyle nic więcej (2011/06/17 20:31)

arbeiten100


Witam. Czy znacie może sposób, aby ryż utrzymywał się na dnie i nie rozmiękał w wodzie, posiadając nadal swoje "właściwości atrakcyjne" dla ryb?

Oraz czy można zakupić w sklepie wędkarskim jakiś ryż odpowiednio przygotowany lub coś na bazie ryżu.

Z góry dziękuję i pozdrawiam. (2011/07/17 16:41)

bodek1419


Cześć :) bez problemu można kupić ryż preparowany w sklepie wędkarskim  o różnym kolorze i aromacie .Teoretycznie można używać go od razu ......ale dobrze jest zalać olejem jadalnym  jego niedużą ilość (dlatego nie dużą ,bo olej po jakimś tam czasie "jełczeje").Ryz może byc sam przynętą albo służyć do uniesienia przynęty nad dno (np. kanapki ryż z białym czy pinką ) (2011/07/17 23:33)