Ryobi Zauber 4000 a jego "brat" CF4000.

/ 10 odpowiedzi
Witam :)
Panowie mam problem z wyborem kołowrotka. Zastanawiam się nad tymi dwoma typami - Zauber 4000 a Zauber CF4000.
Z pierwszym miałem styczność przez kilka ładnych lat i ogólnie jestem zadowolony. Z tym drugim już gorzej, bo w rękach go nie miałem. Ktoś jest w stanie doradzić co wybrać spomiędzy tych dwóch? A może jakaś zupełnie inna propozycja równie dobrego a może i lepszego młynka?
Z góry dzięki ;)
jarek-jaras

Posiadam Zaubera CF 3000 jak narazie łowiłem nim jeden sezon i jestem zadowolony chodzi płynnie i lekko, ładnie nawija plecionkę. Teraz rozebrałem go i przesmarowałem porządnie bo fabrycznie to smaru prawie nie widac. Z tego co się orientuję to plusem tego kołowrotka CF w stosunku do jego poprzednika jest normalnie przykręcana korbka bo w zwykłym zauberze podobno  jakies luzy z czasem się robiły...  (2017/01/06 15:24)

russi

Dokładnie, delikatny luz się pojawił na tej korbce, ale szło się przyzwyczaić. A jeśli chodzi i nawijanie plecionki. Na szpuli znajduje się jakaś taka "gumowa obrączka". Nie przeszkadza to przy "pierwszym" nawinięciu? I czy nie trzeba jakiegoś podkładu robić pod plecionke? (2017/01/06 15:56)

predator70

witam co do kołowrotka ryobi zauber cf posiadam model 4000 łowie na odrze główkami 25 i 30 gram mam go od roku i sprawuje się dobrze.młynek dużo lepiej wykonany od zwłykłego zaubera.polecam. (2017/01/06 21:09)

SlawekNikt

Witam :)
Panowie mam problem z wyborem kołowrotka. Zastanawiam się nad tymi dwoma typami - Zauber 4000 a Zauber CF4000.
Z pierwszym miałem styczność przez kilka ładnych lat i ogólnie jestem zadowolony. Z tym drugim już gorzej, bo w rękach go nie miałem. Ktoś jest w stanie doradzić co wybrać spomiędzy tych dwóch? A może jakaś zupełnie inna propozycja równie dobrego a może i lepszego młynka?
Z góry dzięki ;)
Tu masz moją krótką recenzję na temat wspomnianego kręciołka.

Ryobi Zauber CF 3000 i 4000 od strony fabryki

I po co nowy wątek na ten sam temat ? Tak trudno poszukać już istniejącego ... ? I tak do zayebania  z tymi samymi pytaniami jak już ktos napisał ...
  (2017/01/06 23:28)

russi

A pomijając już temat Ryobiego...
Znalazłem pewien kręcioł, a mianowicie Daiwa Lexa EX 3012A. Ktoś miał z nim stycznośc już? (2017/01/07 16:54)

mossak

Jest to tylko zmodyfikowana wersja zaubera  niby ma być cichszy lożyska i rolki mają nie szumieć/ ale to tylko pic na wode.Lód szczęscia przy zakupie jak z samochodem. (2017/01/07 21:36)

SebekKry

witam co do kołowrotka ryobi zauber cf posiadam model 4000 łowie na odrze główkami 25 i 30 gram mam go od roku i sprawuje się dobrze.młynek dużo lepiej wykonany od zwłykłego zaubera.polecam.

Na jakiej podstawie stwierdzasz, że dużo lepiej wykonany od starego Zaubera? Oceniasz po kolorze farby? Środki mają takie same. Więc co takiego w nim jest lepszego od starego? Pomijając rączkę, która niby dostaje luzy - napisałem niby bo w moim starym Zauberze jakoś nie dostała. (2017/01/07 21:51)

marass74

Posiadam Zaubera cf 4000,dwa sezony na Odrze przy średnio-ciężkim spinningu i niczego mu nie można zarzucić.Jedynie łozysko rolki niedawno wymieniłem i chodzi jak nówka.Jak się rozleci to tez o tym napiszę.Mam też Zubera 3000 ,,zwykłego,, z dystr.dragona po trzech sezonach też działa ale ząbkuje jak betoniarka.Od początku miał takie tendencje a z czasem to się nasiliło.Jestem zdania że trzeba wybrać egzemplarz przed zakupem. (2017/09/03 22:19)

Sklep wedkuje.pl

Ryobi Zauber