Ryobi Zauber czy Ryobi Arctica CF

/ 10 odpowiedzi
Witam, jak w temacie. Muszę wymienić kołowrotek w spinie i waham się między tymi dwoma młynkami. Czy ktoś łowi tymi Ryobi w serii CF z trochę nowocześniejszą budową? Jak solidność w porównaniu do sprawdzonych konstrukcji typu zauber? Pozdro
berthold

jak będzie miał takie same bebechy ja team dragon IZ a przypuszczam że na 100% tak to maszyna będzie nie do zajechania , porucz dragona IZ    8-mio letniego dalej jak nowy mam jeszcze 2 szt zaubera i też super ale te są w miarę nowe to ciężko coś powiedzieć o trwałości , ja na spina brałbym znów dragon IZ (2016/02/09 09:36)

Sith

Jeśli miałbym wybierać, wolałbym sprawdzoną konstrukcję, czyli Zauber. (2016/02/09 10:38)

MARCIN CK

jak będzie miał takie same bebechy ja team dragon IZ a przypuszczam że na 100% tak to maszyna będzie nie do zajechania , porucz dragona IZ    8-mio letniego dalej jak nowy mam jeszcze 2 szt zaubera i też super ale te są w miarę nowe to ciężko coś powiedzieć o trwałości , ja na spina brałbym znów dragon IZ 

Kolego mylisz się co do bebechów  zauber ma inne bebechy niż dragon.Identyczne bebechy ma red.

(2016/02/09 15:25)

goliatwielki

A łowi ktoś tymi nowymi Arctica CF albo Zauber CF? jak odczucia w porównaniu do starych modeli? (2016/02/10 07:53)

goliatwielki

Naprawdę nikt nie łowi nowymi Ryobi w wersjach CF? chyba w takim razie wezmę sprawdzonego Zaubera

(2016/02/23 14:01)

maro

Zwrócę uwagę, że różnica pomiędzy Zauberem a Arctiką polega na dwóch różnych rozwiązaniach posuwu szpuli.

W Zaubrze zastosowany jest system "wormshaft" a w Arctice system mimośrodowy nazywany też "S-oscillation".

Oba systemy odpowiadają za układnie linki na szpuli, moim zdaniem, w wyrobach Ryobi obydwa systemy układają linkę równie dobrze.

By dokonać świadomego wyboru, warto poznać różnicę pomiędzy tymi systemami, jest sporo informacji w internecie i pewnie tutaj na forum i odpowiedziec sobie, ktory nam badziej odpowiada.

Materiały jak obudowa, łożyska są takie same w obydwu kołowrotkach, jakość wykonania też podobna, wesje CF od standardowych różnią się w zasadzie budową korby i łożyskami w gałce korby.

(2016/02/24 14:29)

SlawekNikt

Moim zdaniem zdecydowanie zauber i to ten ze sztywną czyli skręcaną, a nie składaną rączką. Posiadam obydwa i uważam, że zauber wypada lepiej.

(2016/02/24 15:15)

goliatwielki

@ SlawekNikt posiadasz wersje CF tych młynków? Zaubera miałem w starej wersji i sobie go chwaliłem. Po prostu mnie zainteresowały te nowe wersje CF

@maro dzięki za rzeczową odpowiedź, szukałem trochę na temat posuwu szpuli, mało info na ten temat. Pamiętam, że mój stary Zauber układał linkę bardzo dobrze i też miał wormshaft. Jak miałbyś wybierać między Arctica CF a Zauber CF na który byś się zdecydował?

(2016/02/24 15:39)

SlawekNikt

Tak jak napisałem powyżej posiadam obydwa modele od około roku i mój wybór powyżej.

(2016/02/24 15:49)

Sklep wedkuje.pl

Ryobi Zauber