Ryobi Zauber czy Applaus

/ 4 odpowiedzi
witam,mam pytanie do kolegów, jakie są różnice między tymi kołowrotkami nie chodzi mi o dane techniczne, tylko jakość pracy,czy warto waszym zdanie dopłacić do Zaubera nie jest to jakaś kolosalna suma.Będe łowił na jeziorach i dość często na Odrze główkami 25g (szczupak,sandacz) i pytanie czy wybrac rozmiar 4000? posiadam Spro Red Arc 400 i chce dokupić coś jeszcze, za wszystkie wskazówki dziekuje pozdrawiam.
kosa990


Witam kolego Arto mam w tej chwili podobną sytuację, szukam kołowrotka do łowienia z opadu. Nie podpowiem Ci jaka jest różnica między applausem a zauberem, ale mogę Ci co nieco powiedzieć o zauberze użytkuje go w rozmiarze 2000 ponad 2 sezony. Kołowrotek jest bardzo mocny i nawet w rozmiarze 2000 nadaje się do sandaczowania poza jedna jak dla mnie dużą wadą otóż ryobi zauber ma składaną na przycisk korbkę i w tym miejscu powstaje dosc denerwujący i odczuwalny luz, a przy podbijaniu przy łowieniu z opadu wiadomo jak jest... Poza tym kołowrotek super, używam go dość często i od początku nie był jeszcze smarowany, nawet rolka prowadząca linkę nie szumi na co skarżą się ludzie w tych młynkach. a między rozmiarem 2 a 3 jest tylko różnica głębokości szpuli i wagi kilku gram (o ile się nie mylę, to moje spostrzeżenia po obejrzeniu obydwu kołowrotków w sklepie) dopiero przy 4 widać ewidentną różnicę w mocy. Ja stawiam na Ryobi Zauber cf3000 (w tym modelu problem z korbką jest już rozwiązany ale minusem jest dość duża różnica w cenie), Spro Red Arc 3000 (podobno nie lubi być zamoczony i nie wiem czy kształt rączki jest wygodny, ale nie wiem nigdy osobiście nie miałem kołowrotka w ręku, na pewno da się przyzwyczaić) i ostatni który najprawdopodobniej wybiorę to Team Dragon FD930iZ (To jest w zasadzie Ryobi Zauber tyle, że korbka jest już rozkręcana i od razu w komplecie są dwie alu szpule a nie jak w zauberze jedna). To chyba tyle,a wielkość kołowrotka musisz dobrać sam do kija z którym będziesz go używał żeby zestaw był dobrze wyważony i ręka się nie męczyła. Pozdrawiam. (2013/09/17 14:37)

MARCIN CK


Zaubery trafiały się też normalną korbką. (2013/09/17 17:06)

arto


tak kolega kosa990 wspomniał o tym, tylko cena poza zasięgiem.Dalej jestem ciekaw jak wypada Applaus na tle Zaubera? (2013/09/17 17:15)

MARCIN CK


Ja mówie o normalnym zauberze a nie CF Zauber (2013/09/17 17:23)


Sklep wedkuje.pl

Ryobi Zauber