Ryobi Tresor vs. Abu Garcia stamina

/ 5 odpowiedzi
Witam zamierzam kupić kołowrotek do lekkiego spinning mój wybór stanął między ryobi tresor a abu garcia stamina i mam dylemat który wybrać ?
cezaryvi


Kołowrotki spinningowe mają to do siebie że są lekkie i nie wielkie. Od kołowrotka nie zależy, jaką rybę złapiesz tylko od przynęty. Więc moim zdaniem firma ani rodzaj kołowrotka nie ma znaczenia do połowu ryb. Ja kupiłam jeden z tańszych i jeden z mniejszych i jestem z niego zadowolony. (2015/07/05 07:22)

michal-maszko


Zrobiłem jak Pan mówi i wybrałem te dwa kołowrotki i teraz moim pytaniem jest który z nich jestem początkujący i zależy mi na tym żeby tan kołowrotek mi trochę posłużył (2015/07/05 10:28)

kucaj


nie posiadam żadnego z nich i powiem z góry że w tych cenach to nie ma co się jakoś specjalnie zastanawiać, dlatego ja bym wziął abu garcie z dwóch powodów, firma robi solidne kręciołki i od zawsze mam w pamięci słowo "legendarne abu garcia" używane nagminnie, więc coś musi to znaczyć. Druga sprawa to waga kołowrotka przy wielkości 1000 Abu garcia jest o 100gram LŻEJSZY !!!!! jedyne 183 gramy gdzie ryobi 275gram, i choć wg. producenta delikatnie mniej żyłki pomieści, to przy spiningu, zczególnie lekkiego to bym nie brał tego pod uwage. p.s. na korzyść Abu Garci przemawia jeszcze ilość łożysk, w staminie jest ich 5 a w ryobi 4. Ryobi kojarzy mi sie z morskimi kręciołami. Bierz Abu Garcie MODEL 1000 (wielkość 2000 to ponoć już tam sama waga a jak nawiniesz 130 metrów 0,2 to do lekkiego spinningu bedzie oki) pozdrawiam (2015/07/05 18:58)

kucaj


no i ryobi nie posiada szpuli zapasowej ponoć, więc wybór jest przesądzony jak na moje.. (2015/07/05 19:04)

Draq


Jaką masz wędkę? (2015/07/06 15:06)