Zaloguj się do konta

Ryby z zarybiania.

utworzono: 2019/03/10 20:57
Tomulo

Czy ryby z zarybień są zdolne do rozrodu,wiecie coś na ten temat? [2019-03-10 20:57]

A dla czego miały by nie być zdolne do rozrodu ???
Nie są zmienione genetycznie. [2019-03-11 08:28]

ogtw

A dla czego miały by nie być zdolne do rozrodu ???
Nie są zmienione genetycznie.
Jest powód, żeby nie były zdolne. Tym, którzy sprzedają ryby do zarybienia, zależy na tym żeby się nie rozmnażały. Jeżeli po zarybieniu, będą rozmnażać, to mniej sprzedadzą. Podejrzewam, że liny wpuszczane w okolicach Bytomia nie rozmnażają się, bo na wędkę nie da się złowić małego liną. Dawniej, w lecie, kiedy woda była słabo natleniona, małe linki brały niemal ciągle, w godzinę można było złowić kilkadziesiąt sztuk. Karasie srebrzyste, dawniej łowiło się różnej wielkości, teraz, kiedy się zarybia karasiem srebrzystym, tych ryb poniżej 30 centymetrów nie ma. Małych okoni też jest coraz mniej.
[2019-03-11 11:06]

A dla czego miały by nie być zdolne do rozrodu ???
Nie są zmienione genetycznie.
Jest powód, żeby nie były zdolne. Tym, którzy sprzedają ryby do zarybienia, zależy na tym żeby się nie rozmnażały. Jeżeli po zarybieniu, będą rozmnażać, to mniej sprzedadzą. Podejrzewam, że liny wpuszczane w okolicach Bytomia nie rozmnażają się, bo na wędkę nie da się złowić małego liną. Dawniej, w lecie, kiedy woda była słabo natleniona, małe linki brały niemal ciągle, w godzinę można było złowić kilkadziesiąt sztuk. Karasie srebrzyste, dawniej łowiło się różnej wielkości, teraz, kiedy się zarybia karasiem srebrzystym, tych ryb poniżej 30 centymetrów nie ma. Małych okoni też jest coraz mniej. Â
Â

Acha czyli wg kolegi każdą rybkę przed wypuszczeniem kastrują ? czy jak?? [2019-03-11 11:15]

ogtw

Acha czyli wg kolegi każdą rybkę przed wypuszczeniem kastrują ? czy jak??
Nic nie twierdzę, tylko podejrzewam, może jakaś kastracja chemiczna. O linach nieoficjalnie coś słyszałem. Fakt jest taki, że niema małych linów i karasi srebrzystych.
  [2019-03-11 11:50]

Tomulo

W akwarystyce to już powszechne,kupujesz ryby które się nie rozmnożą a nawet samice zdechną po złożeniu bezwrtościowej ikry. [2019-03-11 16:24]

kaban

Tęczaki robi się bezpłodnymi regulując temperaturę wody w trakcie inkubacji ikry aby zapewnić szybki przyrost masy i sprzedaż. Inne gatunki powinny się normalnie rozmnażać o ile mają odpowiedni wiek, warunki i nie zostaną wyłowione przez mięsiarzy. [2019-03-11 16:25]

51Marek

Szczepionki przeciw odrze w 10 mg zawierają 1000 g rtęci! Mniej więcej taka sama prawda. A wszystko zaczęło się na początku naszego stulecia w Czechach. A po drugie, jest takie słowo w polskim jak "sterylizacja". Oznacza pozbawienie płodności a także sposób konserwowania. A sposób pojmowania tego zalezy od poziomu inteleigencji czytającego! [2019-03-12 10:52]

z@mela

10mg zawierają 1000g=1kg chyba ze 1000ug ale kit z tym ,
Pamiętam jak za dzieciaka łowiłem z kumplami małe szczupaczki na siatke z pończochy sporo takich rybek roznosiliśmy po okolicznych wodach zarybiając w ten sposób każdy dołek ale kidyś w okolicznych wodach nie bylo w ogóle amurów , karp był wyjątkiem łowionym okazyjnie bo zarybienia nim były symboliczne , każdy akwen zarastał zielskiem w którym takich szczupaczkó po 10-20cm było multum do oporu tak samo piskorzy cierników karasi pos. a teraz ? nad wodą jestem średnio 130-150x na rok i w ciągu ostatnich 10 lat widziałem tylko 1 słownie JEDNEGO szczupaczka z wycieru i było to w 2018r nad jeziorem Powidzkim w wodzie do kolan a co z wodami PZW ?? gdzie jest zielsko ? gdzie piękna olchowa woda ? wszędze zielona zupa , zero roślin i .......... ajj nie bedzie sie wkur.. [2019-03-16 19:56]

ryukon1975

Za dzieciaka to i ja żyłem na pustyni. Dookoła nic.Dziś ciężko okno w domu otworzyć by sąsiadowi nie zaczepić o ścianę. I najważniejsze. Każdemu trzeba rano na tależ nałożyć a to z nieba nie spadnie. [2019-03-17 15:24]

ogtw

PZW jesienią i wiosną zarybił stawy karasiem pospolitym. W kwietniu nie miały nabrzmiałych brzuchów, to samo w maju, w czerwcu i lipcu, były cienkie, w sierpniu złowiłem kilka, były cienkie, myślę sobie: wytarły się. Dzisiaj złowiłem karasia i zrobiłem mu sekcję zwłok i okazało się, że ma ikrę jeszcze nie dojrzałą do tarła. Wychodzi na to, że brały jakieś środki antykoncepcyjne.
[2019-08-27 15:07]

z@mela

gdzieś zasłyszałem od "ped...w wędkarskich noł killll w du.e drillll " że problemy z naturalnym tarłem ryb związane sąÂ z ŚOR czyli środkami ochrony roślin wszelkiej maści opryski przeciwko szkodnikom , chwastom itp [2019-08-27 19:39]

Artur z Ketrzyna

Czy ryby z zarybień są zdolne do rozrodu,wiecie coś na ten temat?

Poruszyłeś ciekawy wątek.

To zależy od hodowcy,
Są tacy co dodają chemii że rybki staja się bezpłodne. Z nam to z praktyk hodowców ryb egzotycznych.
Dodawane antybiotyki też to potrafią uczynić.

[2019-08-31 19:41]