Ryby z głębin

/ 16 odpowiedzi

• konto usunięte

Wędkarstwo morskieDorsz
Cześć Wam, ostatniego razu oglądałem sobie film pt. "Wspaniały świat wędkarskich przygód" odc. 11 (dla ciekawych było to ujęcie 13:35 min) i tam usłyszałem, że ryb z głębin nie można już wypuszczać, czemu tak jest? Moglibyście odpowiedzieć mi na to pytanie ? Pozdrawiam. ;)
Diablo

w wyniku różnicy ciśnień wyłażą im gały z orbit a bebechy pękają w szwach ( pęcherz pławny). Choć nie wszyscy się z tym zgadzają. (2013/01/27 18:35)

użytkownik82173

Aha, dzięki za wyjaśnienie, teraz już wszystko wiem  (2013/01/27 18:48)

niutek40

Robcio, jeśli teraz z pod lodu, bym zbyt szybko wyciągnął okonia z 20 m. To jego brzuch wygląda jak balon, a pęcherz pławny wystaje mu z w pyska, a  ikro też samo się leje.  (2013/01/27 20:29)

CZzesio

Robcio, jeśli teraz z pod lodu, bym zbyt szybko wyciągnął okonia z 20 m. To jego brzuch wygląda jak balon, a pęcherz pławny wystaje mu z w pyska, a  ikro też samo się leje.

Heniu ale ta rybka na fotce , to nie Twoja robota ? ;)))))))))   ;P

http://i.obrazky.pl/przestraszona-rybka-573-OBRAZKY.PL.jpg (2013/01/27 20:40)

tonyrebeliant1

Dlatego tez nie lubie lowic w morzu (oceanie) poniewaz nalezy zamienic sie w przetwornie ryb i lowiac 30 ryb na dzien o masie powyzej 5kg stajemy sie rybakami,a nie wedkarzami. Kimze sa wedkarze produkujacy masowo filety ? Co to ma wspolnego z wedkarstwem? W czym lezy tu przyjemnosc? Mialem nieprzyjemnosc byc na takim wedkowaniu. Kupilem sprzet i pojechalem z kolegami. Do dzis jest mi slabo, kiedy wspominam to "lowienie". Nigdy wiecej tego nie zrobie.

Nie ma takiej opcji ,ze ryba wyciagnieta ze 100-200-300m przezyje hol. Jest w agonii zanim znajdzie sie na lodzi.

Druga sprawa to sam sposob polowu. Wrzucenie pilkera w glebie i machanie gora dol. Czysta wedkarska finezja. Obejrzalem kilka filmow na Youtube ,zamieszczonych przez naszych "lowcow". Wstyd i zenada. Pozostaje sie modlic,zeby ludzie z innych krajow nie ogladali tych wypocin "rezyserow z Lofotow". Naprawde trzeba byc jakims schizolem,zeby sie pokazywac umazanym we krwi nad stolem z rozbabranymi rybami.Ale z drugiej strony czego sie spodziewac po takich typach. Robia to samo w Polsce. Spotkalem nad Solina przewozne przetwornie leszczy i wszystkiego co na hak trafilo.

(2013/01/27 20:43)

niutek40

Heniu ale ta rybka na fotce , to nie Twoja robota ? ;)))))))))   ;P

http://i.obrazky.pl/przestraszona-rybka-573-OBRAZKY.PL.jpg

Za prawdę, za prawdę, powiadam Ci Czesiulku. Jam nic, tej rybce nie winien;))) 
Tak tylko się zastanawiam, dlaczego? To Ty ją trzymasz, na dłoni ;)) (2013/01/27 20:47)

użytkownik82173

No nie wiem ja nigdy na morzu nie byłem więc nie wiem, a dzisiaj na filmie dopiero się o tym dowiedziałem. Przykre to troche, że te ryby nie mają szans na przeżycie.  (2013/01/27 21:21)

kogut29

kolego nie prawda jest ze kazda ryba nie przezywa cholu.jestem wedkarzem i czesto wedkuje na morzu. wszedzie znajdo sie pseudo wedkarze nie tylko w wedkarstwie morskim i nie masz prawa pisac tak ze wszyscy wedkarze z polski jada do norwegi tylko po miecho.a co do cholu jesli wedkarz tylko da rybie chwile odpoczac co przypuscmy 20m to wyreguluje ona cisnienie i moze z powodzeniem cala i zdrowa wrucic do wody nawet jesli jest wyciagnieta chocby ze 100m. (2013/02/09 21:22)

użytkownik32263

kolego nie prawda jest ze kazda ryba nie przezywa cholu.jestem wedkarzem i czesto wedkuje na morzu. wszedzie znajdo sie pseudo wedkarze nie tylko w wedkarstwie morskim i nie masz prawa pisac tak ze wszyscy wedkarze z polski jada do norwegi tylko po miecho.a co do cholu jesli wedkarz tylko da rybie chwile odpoczac co przypuscmy 20m to wyreguluje ona cisnienie i moze z powodzeniem cala i zdrowa wrucic do wody nawet jesli jest wyciagnieta chocby ze 100m.

Taa... pokaż mi dorsza wyciągnietego ze 100m który przeżyje... To że przy kutrze/łodzi jeszcze pływa, gębą rusza, a jego pęcherz pławny nie wyskoczył na wierzch nie oznacza że będzie żyć. Sorki nie pisz takich bzdur. (2013/02/10 00:57)

kogut29

widac kolego ze masz zero pojecia o wedkarstwie morskim.jesli uwazasz ze kazda ryba zdycha to popytaj na forum innych wedkarzy.sam nie jedno krotnie wypuszczalem dorsze w norwegi i jakos odplywaly w ton.pamietaj ze trzeba dac rybie tylko troche czasu na wyrownanie cisnienia.jak wyciagniesz dorsza w 1 min z 50m to jak ma przerzyc.a jak nie masz o tym pojecia to nie pisz mi ze pisze bzdury. (2013/02/10 08:35)

Diablo

widac kolego ze masz zero pojecia o wedkarstwie morskim.jesli uwazasz ze kazda ryba zdycha to popytaj na forum innych wedkarzy.sam nie jedno krotnie wypuszczalem dorsze w norwegi i jakos odplywaly w ton.pamietaj ze trzeba dac rybie tylko troche czasu na wyrownanie cisnienia.jak wyciagniesz dorsza w 1 min z 50m to jak ma przerzyc.a jak nie masz o tym pojecia to nie pisz mi ze pisze bzdury.

A mają nadajniki żeby wiedzieć co się z nimi później dzieje? przez jakiś czas to i kogut bez głowy bedzie biegał ale nie wmówisz mi że w dobrej kondycji wrócił do kurnika. (2013/02/13 11:02)

egzekutor

drodzy koledzy nie do końca jest tak, że po wypuszczeniu zdychają. na Bałtyku wiem, ze jest płytko ale jak wyciagamy z 60 m dosza i w miare nie jest to szybko jak go wypuścisz będzie żył a dlaczego bo jak wyciagam dorsze i wkładam do kasty z wodą jeszcze co najmniej kilka do kilkunastu godzin zyją wiec nie potrzebny jest nadajnik.wszystko zależy od szybkosci wyciagania ale na tym polega wędkarstwo, ze trzeba trochę sie posiłowac z rybą i wtedy trwa to na tyle długo, ze nic jej nie będzie (2013/02/13 12:56)

JOPEK1971

drodzy koledzy nie do końca jest tak, że po wypuszczeniu zdychają. na Bałtyku wiem, ze jest płytko ale jak wyciagamy z 60 m dosza i w miare nie jest to szybko jak go wypuścisz będzie żył a dlaczego bo jak wyciagam dorsze i wkładam do kasty z wodą jeszcze co najmniej kilka do kilkunastu godzin zyją wiec nie potrzebny jest nadajnik.wszystko zależy od szybkosci wyciagania ale na tym polega wędkarstwo, ze trzeba trochę sie posiłowac z rybą i wtedy trwa to na tyle długo, ze nic jej nie będzie

Siłujesz się z 30 cm dorszem? :DDD (2013/02/13 13:21)

egzekutor

często jest tak ze masz dublet i nawet gdy masz takie 30-40 cm dorsze i każdy odchodzi w druga strone to trzeba się trochę wysilic. a skoro jestes takim specjalistą to powiedz czemu w kastach zyja jeszcze tak długo i nic im nie jest (2013/02/13 13:28)

kogut29

nie mam ochoty sie z toba kolego przekomarzac.a tak wogule co ma kogut do dorsza ha ha rozsmieszyles mnie.i jeszcze jedno.jak nie wiesz co piszesz to nie pisz wogule.po obejrzeniu kilku filmow na yutubie nie osadzaj wszystkich wedkarzy morskich ze sa miesiarzami bo w kazdej metodze wedkarstwa znajda sie nie odpowiedzialni wedkarze. (2013/02/14 14:58)

Diablo

nie mam ochoty sie z toba kolego przekomarzac.a tak wogule co ma kogut do dorsza ha ha rozsmieszyles mnie.i jeszcze jedno.jak nie wiesz co piszesz to nie pisz wogule.po obejrzeniu kilku filmow na yutubie nie osadzaj wszystkich wedkarzy morskich ze sa miesiarzami bo w kazdej metodze wedkarstwa znajda sie nie odpowiedzialni wedkarze.

Cieszę się, że Cie rozśmieszyłem. Teraz Cie zasmucę dla równowagi. Kogut miał służyć jako porownanie ( zapewne obce Ci słowo). Pokazanie, że nie wszystko co się rusza, tak jak dorsz po wypuszczeniu, będzie żyło. Powstrzymam sie od dalszych tłumaczeń bo biorąc pod uwagę liczbę błędów ortograficznych, stylistycznych i interpunkcyjnych będzie to syzyfowa praca. (2013/02/14 15:17)