Ryby w stawie

/ 5 odpowiedzi
Witam.Mam staw do którego wpuscilem ryby różnego gatunku i nurtuje mnie pytanie czy gdyby niektóre z nich z jakiegoś powodu nie przeżyly to będą takie martwe na dnie czy tez powinny pływać na wierzchu? A drugie pytanie czy węgorze które zostały wpuszczone do tegoż stawu nie będą miały pędu do ucieczki z niego-jakies 10 metrow od stawu jest ciek wodny(strumień)? Staw ma około 6 arów i jest dość głęboki.
tomasz-lada

Rybki wypłyną na wierzch a jeśli chodzi o węgorze to mogą nawe nie wielk odległość po trawie przemierzyć, widziałem na filmie jak w trawie śmiga (2016/02/09 21:20)

tomasz-lada

Temat był już na forum poruszany poczytaj sobie , i nie wpuszczaj za duż tych węgorz (2016/02/09 21:25)

Artur z Ketrzyna

Węgoż to poniekąd czyścicie, może zjeść tą padniętą rybkę, ja też rak czy ślimaki.
Węgorz ciągu tarłowego dostaje po uzyskaniu dojrzałości płuczkowej, jak wezwie go natura.
Tak więc nie koniecznie odrazu, ale kiedyś może to nastąpić.

Płóż mu jakąś drenę/rurę, uczyni se z niej gniazdo i będzie się czół dobrze. (2016/02/09 21:28)

użytkownik139006

Artur nie pisz po spożyciu.....aż oczy bolą jak się to czyta. (2016/02/09 22:51)

szczupakC&R

ja mam swój staw dosyć długo odnośnie martwych ryb to tak wypłyną na powierzchnie lecz po kilku dniach opadą na dno. (2016/02/17 20:02)