Zaloguj się do konta

Ryby w Zatoce Puckiej

utworzono: 2013/03/11 19:52
Zorza79

Witam!
Piszę tutaj z dość nietypową prośbą, aktualnie pisze prace inżynierską i zbieram do niej informacje. Jeżeli jest ktoś w stanie mi takowych udzielić byłabym bardzo wdzięczna :)
Głównie interesuje mnie to jakie ryby można łowić na Zatoce Puckiej, kiedy się na nie wybiera (jakie miesiące) i mniej więcej w jakie rejony.
Szukałam w internecie lecz nic interesującego mnie nie znalazłam dlatego też próbuję tutaj, mając nadzieje że ludzie 'w temacie' mi pomogą :)
Za jakiekolwiek informacje dziękuję :)
[2013-03-11 19:52]

Artur z Ketrzyna

Napisze pani (naciskając zgłoś naruszenie) o zmianę tytułu wątku, na Zatoka Pucka i umieszczenie je w dziale łowiska.
Szybciej znajdzie się ktoś kto tam wędkuje.
[2013-03-11 20:32]

Napisze pani (naciskając zgłoś naruszenie) o zmianę tytułu wątku, na Zatoka Pucka i umieszczenie je w dziale łowiska.
Szybciej znajdzie się ktoś kto tam wędkuje.

Ta jasne, "naruszenie"... To nam zbanują koleżankę.
[2013-03-11 20:38]

JKarp

https://www.google.pl/webhp?sourceid=chrome-instant&ion=1&ie=UTF-8#hl=pl&gs_rn=5&gs_ri=psy-ab&cp=23&gs_id=1s&xhr=t&q=w%C4%99dkowanie+zatoka+pucka&es_nrs=true&pf=p&sclient=psy-ab&oq=w%C4%99dkowanie+zatoka+pucka&gs_l=&pbx=1&bav=on.2,or.r_qf.&bvm=bv.43287494,d.Yms&fp=ee98294227eae4ab&ion=1&biw=1680&bih=935 [2013-03-11 20:44]

Pitbul

Janusz :))) nie wiem jak z linkiem wypaliłeś za (jakikolwiek) prawy margines strony :)))A tak merytorycznie.Jak się wybiera temat i w następstwie wyboru pisze się pracę na temat odnośnie którego szuka się PODSTAWOWYCH informacji na chybił trafił.....(" Szukałam w internecie  lecz nic interesującego mnie nie znalazłam dlatego też próbuję tutaj, mając nadzieje że ludzie 'w temacie' mi pomogą  :) ", to osobiście mam nadzieję, że jeśli studia dotyczą ichtiologii, to zanim "praca" trafi do obrony, to już promotor obleje miernotę mogącą mieć kiedyś faktyczny ewentualny wpływ na stan ichtiologiczny w tym zaniedbanym ichtiologicznie kraju). SKUCHA Waćpanno :( T. [2013-03-12 08:54]

JKarp

CześćTomek nie wiem dlaczego tak to widać ale merytorycznie:W Google wpisałem - ZATOKA PUCKA JAKIE RYBY ( czy jakoś tak ).
To co zalinkowałem jest odpowiedzią wyszukiwarki na zadane pytanie.Już nie chciałem pisać o tym, że " Szukałam w internecie lecz nic interesującego mnie nie znalazłam dlatego też próbuję tutaj, mając nadzieje że ludzie 'w temacie' mi pomogą :) " jest chyba nie sprawdzoną informacją.JK

[2013-03-12 10:03]

Artur z Ketrzyna

Napisze pani (naciskając zgłoś naruszenie) o zmianę tytułu wątku, na Zatoka Pucka i umieszczenie je w dziale łowiska.
Szybciej znajdzie się ktoś kto tam wędkuje.

Ta jasne, "naruszenie"... To nam zbanują koleżankę.

Nie zbanują koleżankę, a zmienią tytuł. Sam tak czasami ze swoimi postami robiłem. I nigdy bana nie dostałem. Przenosiłem w ten sposób wątki do grup tematycznych...

Pidbul.
Pani miała doś niezły pomysł. Gdyż praca taka powinna opierać się na obserwacji i wynikach z kilku lat. I na pewno na taka informację liczyła.
Dzięki informacjom jakie pragnie uzyskać, dowie się kiedy i jakie gatunki ryb są aktywne a zatoce.
Choć myślę że też powinna zapytać o to rybaków. W końcu jedni i drudzy muszą znać akwen jak i migrację ryb w nim, czy ich odżywianie i występowanie by skutecznie je poławiać...
Była by to podstawa, resztę musi uzupełnić o mapę batymetryczną, prądy wodne i wiedzę na temat poszczególnych gatunków.
A myślisz w jaki sposób są opisywane gatunki ryb?
Osoba pisząca prace na temat danego gatunki szuka w prasie, pismach i rożnych książkach, i mediach, pracach innych, jak najwięcej informacji na temat występowania (gdzie i kiedy i w jaki sposób tam się dostała), czym się odżywia, rodzaj rozmnażania itd..
Po czym, opracowuje swoją pracę i podaje źródło swojej wiedzy...
[2013-03-12 10:17]

jacenty75

Witam!
Piszę tutaj z dość nietypową prośbą, aktualnie pisze prace inżynierską i zbieram do niej informacje. Jeżeli jest ktoś w stanie mi takowych udzielić byłabym bardzo wdzięczna :)
Głównie interesuje mnie to jakie ryby można łowić na Zatoce Puckiej, kiedy się na nie wybiera (jakie miesiące) i mniej więcej w jakie rejony.
Szukałam w internecie lecz nic interesującego mnie nie znalazłam dlatego też próbuję tutaj, mając nadzieje że ludzie 'w temacie' mi pomogą :)
Za jakiekolwiek informacje dziękuję :)

Zatoka Pucka - Belona w maju na spinning z łódki to bardzo dobry rozdział pracy może być a we wcześniejszych miesiącach - trotka na trolling.Pozdrawiam i powodzenia życzę.
[2013-03-12 10:39]

cierpliwy1

Artur czytając twoje posty trudno się z nimi zgodzić ,ale w tym temacie moim zdaniem masz bezwzględną racje .W moim okręgu ostatni prawdziwy operat w którym zbierano dane do operatu ( rozmowy z rybakami i wędkarzami, oczywiście rybak występuje incognito ),czyli fizycznie ichtiolog działa na terenach związanych operatem,to lata początek 80-ych.  W dzisiejszym czasie wszystko odbywa się za biurka i na potrzebę startującego do konkursu.  Na pewno nie dotyczy to wszystkich operatów ,ale myślę ,że większości . [2013-03-12 10:41]

MASTINO

Napisze pani (naciskając zgłoś naruszenie) o zmianę tytułu wątku, na Zatoka Pucka i umieszczenie je w dziale łowiska.
Szybciej znajdzie się ktoś kto tam wędkuje.

Ta jasne, "naruszenie"... To nam zbanują koleżankę.




Opcja - "Wybierz temat zgłoszenia" a tam jedną z nich jest : "Sugestia, pomysł, pytanie"



[2013-03-12 10:51]

Artur z Ketrzyna

Artur czytając twoje posty trudno się z nimi zgodzić ,ale w tym temacie moim zdaniem masz bezwzględną racje .W moim okręgu ostatni prawdziwy operat w którym zbierano dane do operatu ( rozmowy z rybakami i wędkarzami, oczywiście rybak występuje incognito ),czyli fizycznie ichtiolog działa na terenach związanych operatem,to lata początek 80-ych.  W dzisiejszym czasie wszystko odbywa się za biurka i na potrzebę startującego do konkursu.  Na pewno nie dotyczy to wszystkich operatów ,ale myślę ,że większości .

Oj mam w posiadani ustani operat rybacki, tyczący sie łowisk na których wędkuję. I powiem że to co on sobą przestawia to parodja, dzieciak z przedszkola lepiej by napisał. A warunki w nim zawarte są tak opisane że urzytkownik wód praktycznie ma wolną rękę, a wymagania względem jego znikome (i nie do końca słuszne, patrząc na racjonalna gospodarkę rybną).
No i jak piszesz. sporządzony na oparciu opinii ichtiologa bezpośrednio związanym z danym dzierżawcą...

Ktoś narzekał na opisy jezior na wedkuje.pl. Tam to dopiero ubogi opis i ogólnikowy (nawet nie ma tak istotnych informacji czy zbiornik jest polodowcowy, czy innego rodzaju, nawet występowanie gatunków ryb jest ogólnikowe i niedostateczne, tyczy się wszystkich akwenów ogółem jezior i rzek. A przecież to są 2 różne ekosystemy i różnią się gatunkami ryb w nich występujących w sposób naturalny...). Jedynie mapki batymetryczne mimo że bardzo proste, to jednak przydatne... No i opis jezioro; Linowo-szczupakowe lub leszczowo-sandaczowe, to szczyt opisu łowiska...
[2013-03-12 11:00]

Zibi60

Napisze pani (naciskając zgłoś naruszenie) o zmianę tytułu wątku, na Zatoka Pucka i umieszczenie je w dziale łowiska.
Szybciej znajdzie się ktoś kto tam wędkuje.

Ta jasne, "naruszenie"... To nam zbanują koleżankę.

Nie zbanują koleżankę, a zmienią tytuł. Sam tak czasami ze swoimi postami robiłem. I nigdy bana nie dostałem. Przenosiłem w ten sposób wątki do grup tematycznych...

Pidbul.
Pani miała doś niezły pomysł. Gdyż praca taka powinna opierać się na obserwacji i wynikach z kilku lat. I na pewno na taka informację liczyła.
Dzięki informacjom jakie pragnie uzyskać, dowie się kiedy i jakie gatunki ryb są aktywne a zatoce.
Choć myślę że też powinna zapytać o to rybaków. W końcu jedni i drudzy muszą znać akwen jak i migrację ryb w nim, czy ich odżywianie i występowanie by skutecznie je poławiać...
Była by to podstawa, resztę musi uzupełnić o mapę batymetryczną, prądy wodne i wiedzę na temat poszczególnych gatunków.
A myślisz w jaki sposób są opisywane gatunki ryb?
Osoba pisząca prace na temat danego gatunki szuka w prasie, pismach i rożnych książkach, i mediach, pracach innych, jak najwięcej informacji na temat występowania (gdzie i kiedy i w jaki sposób tam się dostała), czym się odżywia, rodzaj rozmnażania itd..
Po czym, opracowuje swoją pracę i podaje źródło swojej wiedzy...



Tomek, nie zostaje nic innego, tylko siadać i pisać !
[2013-03-12 11:17]

Roxola

Eeee tam...  Nikt tego lepiej nie zrobi jak Artur  :) Pewnie ma w swoich tajnych zbiorach łowisk również Zatokę Pucką.

http://www.wedkarz.pl/wp-webapp/article/283
http://trojmiasto.gazeta.pl/trojmiasto/1,85687,3523821.html
http://forum.wedkuje.pl/f,belona-w-zatoce-puckiej,473984,0.html
http://forum.wedkuje.pl/f,jastarnia-polow-z-gruntu-na-zatoce-puckiej,483410,0.html
[2013-03-12 12:07]

Artur z Ketrzyna

l

Eeee tam...  Nikt tego lepiej nie zrobi jak Artur  :) Pewnie ma w swoich tajnych zbiorach łowisk również Zatokę Pucką.




Roxola. Przykro mi, ale nie mam zielonego pojęcia o Zatoce. Raz tyko na wycieczce szkolnej ją oglądałem z brzegu i tyle... ;-(..
Nie moje regiony...
Nie mam tajnych zbiorów łowisk,a tylko operat rybacki, tyczący się okręgu rybackiego nr 68.
Każdy może taki operat pozyskać odpłatnie... (w formie odpisu lub pików na płytce).
[2013-03-12 12:35]

Napisze pani (naciskając zgłoś naruszenie) o zmianę tytułu wątku, na Zatoka Pucka i umieszczenie je w dziale łowiska.
Szybciej znajdzie się ktoś kto tam wędkuje.

Ta jasne, "naruszenie"... To nam zbanują koleżankę.




Opcja - "Wybierz temat zgłoszenia" a tam jedną z nich jest : "Sugestia, pomysł, pytanie"




No proszę, nawet nie wiedziałem, że jest taka opcja. No cóż nigdy nie zgłaszałem naruszenia.
[2013-03-12 15:08]

Pitbul

... se Pańcia zmieni temat pracy na: "O naruszeniach" :))))Arturro ! Pisząc prackę jak by nie było naukową, należy się opierać na faktach, a nieszukać opowieści dziwnej treści na oślep. Jak wskazała Ola - można jednak przy minimum wysiłku cosik wygooglować. Chcieć trza jednakoż :). Pozostaję przy opinii, że lepiej by Pańcia przyszłej kariery w RZGW czy jakimś ministerstwie czy innej instytucji decydującej o tym co we wodzie pływa - jednak nie robiła... "O naruszeniach" lepiej (please).T. [2013-03-15 07:31]

waldi05

Moim zdaniem szkoda dalej zajmować się takimi sprawami. [2013-03-22 08:57]

Jachyb

Janusz :))) nie wiem jak z linkiem wypaliłeś za (jakikolwiek) prawy margines strony :)))

_________________________
Jeżeli korzystasz z OPERY (ja korzystam i u mnie link też był rozciągnięty) to wystarczy kliknąć CTRL+F11 i problem powinien zniknąć. To opcja dopasowania strony do szerokości.

[2013-03-23 17:37]