Ryby w Zatoce Puckiej

/ 17 odpowiedzi
Witam!
Piszę tutaj z dość nietypową prośbą, aktualnie pisze prace inżynierską i zbieram do niej informacje. Jeżeli jest ktoś w stanie mi takowych udzielić byłabym bardzo wdzięczna :)
Głównie interesuje mnie to jakie ryby można łowić na Zatoce Puckiej, kiedy się na nie wybiera (jakie miesiące) i mniej więcej w jakie rejony.
Szukałam w internecie lecz nic interesującego mnie nie znalazłam dlatego też próbuję tutaj, mając nadzieje że ludzie 'w temacie' mi pomogą :)
Za jakiekolwiek informacje dziękuję :)
Artur z Ketrzyna


Napisze pani (naciskając zgłoś naruszenie) o zmianę tytułu wątku, na Zatoka Pucka i umieszczenie je w dziale łowiska.
Szybciej znajdzie się ktoś kto tam wędkuje. (2013/03/11 20:32)

u?ytkownik97760


Napisze pani (naciskając zgłoś naruszenie) o zmianę tytułu wątku, na Zatoka Pucka i umieszczenie je w dziale łowiska.
Szybciej znajdzie się ktoś kto tam wędkuje.

Ta jasne, "naruszenie"... To nam zbanują koleżankę. (2013/03/11 20:38)

JKarp


https://www.google.pl/webhp?sourceid=chrome-instant&ion=1&ie=UTF-8#hl=pl&gs_rn=5&gs_ri=psy-ab&cp=23&gs_id=1s&xhr=t&q=w%C4%99dkowanie+zatoka+pucka&es_nrs=true&pf=p&sclient=psy-ab&oq=w%C4%99dkowanie+zatoka+pucka&gs_l=&pbx=1&bav=on.2,or.r_qf.&bvm=bv.43287494,d.Yms&fp=ee98294227eae4ab&ion=1&biw=1680&bih=935 (2013/03/11 20:44)

Pitbul


Janusz :))) nie wiem jak z linkiem wypaliłeś za (jakikolwiek) prawy margines strony :)))
A tak merytorycznie.Jak się wybiera temat i w następstwie wyboru pisze się pracę na temat odnośnie którego szuka się PODSTAWOWYCH informacji na chybił trafił.....("Szukałam w internecie lecz nic interesującego mnie nie znalazłam dlatego też próbuję tutaj, mając nadzieje że ludzie 'w temacie' mi pomogą :) ", to osobiście mam nadzieję, że jeśli studia dotyczą ichtiologii, to zanim "praca" trafi do obrony, to już promotor obleje miernotę mogącą mieć kiedyś faktyczny ewentualny wpływ na stan ichtiologiczny w tym zaniedbanym ichtiologicznie kraju).SKUCHA Waćpanno :(T. (2013/03/12 08:54)

JKarp


Cześć
Tomek nie wiem dlaczego tak to widać ale merytorycznie:
W Google wpisałem - ZATOKA PUCKA JAKIE RYBY ( czy jakoś tak ).

To co zalinkowałem jest odpowiedzią wyszukiwarki na zadane pytanie.Już nie chciałem pisać o tym, że " Szukałam w internecie lecz nic interesującego mnie nie znalazłam dlatego też próbuję tutaj, mając nadzieje że ludzie 'w temacie' mi pomogą :) " jest chyba nie sprawdzoną informacją.JK
(2013/03/12 10:03)

Artur z Ketrzyna


Napisze pani (naciskając zgłoś naruszenie) o zmianę tytułu wątku, na Zatoka Pucka i umieszczenie je w dziale łowiska.
Szybciej znajdzie się ktoś kto tam wędkuje.

Ta jasne, "naruszenie"... To nam zbanują koleżankę.

Nie zbanują koleżankę, a zmienią tytuł. Sam tak czasami ze swoimi postami robiłem. I nigdy bana nie dostałem. Przenosiłem w ten sposób wątki do grup tematycznych...

Pidbul.
Pani miała doś niezły pomysł. Gdyż praca taka powinna opierać się na obserwacji i wynikach z kilku lat. I na pewno na taka informację liczyła.
Dzięki informacjom jakie pragnie uzyskać, dowie się kiedy i jakie gatunki ryb są aktywne a zatoce.
Choć myślę że też powinna zapytać o to rybaków. W końcu jedni i drudzy muszą znać akwen jak i migrację ryb w nim, czy ich odżywianie i występowanie by skutecznie je poławiać...
Była by to podstawa, resztę musi uzupełnić o mapę batymetryczną, prądy wodne i wiedzę na temat poszczególnych gatunków.
A myślisz w jaki sposób są opisywane gatunki ryb?
Osoba pisząca prace na temat danego gatunki szuka w prasie, pismach i rożnych książkach, i mediach, pracach innych, jak najwięcej informacji na temat występowania (gdzie i kiedy i w jaki sposób tam się dostała), czym się odżywia, rodzaj rozmnażania itd..
Po czym, opracowuje swoją pracę i podaje źródło swojej wiedzy... (2013/03/12 10:17)

jacenty75


Witam!
Piszę tutaj z dość nietypową prośbą, aktualnie pisze prace inżynierską i zbieram do niej informacje. Jeżeli jest ktoś w stanie mi takowych udzielić byłabym bardzo wdzięczna :)
Głównie interesuje mnie to jakie ryby można łowić na Zatoce Puckiej, kiedy się na nie wybiera (jakie miesiące) i mniej więcej w jakie rejony.
Szukałam w internecie lecz nic interesującego mnie nie znalazłam dlatego też próbuję tutaj, mając nadzieje że ludzie 'w temacie' mi pomogą :)
Za jakiekolwiek informacje dziękuję :)

Zatoka Pucka - Belona w maju na spinning z łódki to bardzo dobry rozdział pracy może być a we wcześniejszych miesiącach - trotka na trolling.Pozdrawiam i powodzenia życzę.
(2013/03/12 10:39)

cierpliwy1


Artur czytając twoje posty trudno się z nimi zgodzić ,ale w tym temacie moim zdaniem masz bezwzględną racje .W moim okręgu ostatni prawdziwy operat w którym zbierano dane do operatu ( rozmowy z rybakami i wędkarzami, oczywiście rybak występuje incognito ),czyli fizycznie ichtiolog działa na terenach związanych operatem,to lata początek 80-ych.  W dzisiejszym czasie wszystko odbywa się za biurka i na potrzebę startującego do konkursu.  Na pewno nie dotyczy to wszystkich operatów ,ale myślę ,że większości . (2013/03/12 10:41)

MASTINO


Napisze pani (naciskając zgłoś naruszenie) o zmianę tytułu wątku, na Zatoka Pucka i umieszczenie je w dziale łowiska.
Szybciej znajdzie się ktoś kto tam wędkuje.

Ta jasne, "naruszenie"... To nam zbanują koleżankę.




Opcja - "Wybierz temat zgłoszenia" a tam jedną z nich jest : "Sugestia, pomysł, pytanie"

(2013/03/12 10:51)

Artur z Ketrzyna


Artur czytając twoje posty trudno się z nimi zgodzić ,ale w tym temacie moim zdaniem masz bezwzględną racje .W moim okręgu ostatni prawdziwy operat w którym zbierano dane do operatu ( rozmowy z rybakami i wędkarzami, oczywiście rybak występuje incognito ),czyli fizycznie ichtiolog działa na terenach związanych operatem,to lata początek 80-ych.  W dzisiejszym czasie wszystko odbywa się za biurka i na potrzebę startującego do konkursu.  Na pewno nie dotyczy to wszystkich operatów ,ale myślę ,że większości .

Oj mam w posiadani ustani operat rybacki, tyczący sie łowisk na których wędkuję. I powiem że to co on sobą przestawia to parodja, dzieciak z przedszkola lepiej by napisał. A warunki w nim zawarte są tak opisane że urzytkownik wód praktycznie ma wolną rękę, a wymagania względem jego znikome (i nie do końca słuszne, patrząc na racjonalna gospodarkę rybną).
No i jak piszesz. sporządzony na oparciu opinii ichtiologa bezpośrednio związanym z danym dzierżawcą...

Ktoś narzekał na opisy jezior na wedkuje.pl. Tam to dopiero ubogi opis i ogólnikowy (nawet nie ma tak istotnych informacji czy zbiornik jest polodowcowy, czy innego rodzaju, nawet występowanie gatunków ryb jest ogólnikowe i niedostateczne, tyczy się wszystkich akwenów ogółem jezior i rzek. A przecież to są 2 różne ekosystemy i różnią się gatunkami ryb w nich występujących w sposób naturalny...). Jedynie mapki batymetryczne mimo że bardzo proste, to jednak przydatne... No i opis jezioro; Linowo-szczupakowe lub leszczowo-sandaczowe, to szczyt opisu łowiska... (2013/03/12 11:00)

Zibi60


Napisze pani (naciskając zgłoś naruszenie) o zmianę tytułu wątku, na Zatoka Pucka i umieszczenie je w dziale łowiska.
Szybciej znajdzie się ktoś kto tam wędkuje.

Ta jasne, "naruszenie"... To nam zbanują koleżankę.

Nie zbanują koleżankę, a zmienią tytuł. Sam tak czasami ze swoimi postami robiłem. I nigdy bana nie dostałem. Przenosiłem w ten sposób wątki do grup tematycznych...

Pidbul.
Pani miała doś niezły pomysł. Gdyż praca taka powinna opierać się na obserwacji i wynikach z kilku lat. I na pewno na taka informację liczyła.
Dzięki informacjom jakie pragnie uzyskać, dowie się kiedy i jakie gatunki ryb są aktywne a zatoce.
Choć myślę że też powinna zapytać o to rybaków. W końcu jedni i drudzy muszą znać akwen jak i migrację ryb w nim, czy ich odżywianie i występowanie by skutecznie je poławiać...
Była by to podstawa, resztę musi uzupełnić o mapę batymetryczną, prądy wodne i wiedzę na temat poszczególnych gatunków.
A myślisz w jaki sposób są opisywane gatunki ryb?
Osoba pisząca prace na temat danego gatunki szuka w prasie, pismach i rożnych książkach, i mediach, pracach innych, jak najwięcej informacji na temat występowania (gdzie i kiedy i w jaki sposób tam się dostała), czym się odżywia, rodzaj rozmnażania itd..
Po czym, opracowuje swoją pracę i podaje źródło swojej wiedzy...



Tomek, nie zostaje nic innego, tylko siadać i pisać ! (2013/03/12 11:17)

Roxola


Eeee tam...  Nikt tego lepiej nie zrobi jak Artur  :) 
Pewnie ma w swoich tajnych zbiorach łowisk również Zatokę Pucką.


http://www.wedkarz.pl/wp-webapp/article/283
http://trojmiasto.gazeta.pl/trojmiasto/1,85687,3523821.html
http://forum.wedkuje.pl/f,belona-w-zatoce-puckiej,473984,0.html
http://forum.wedkuje.pl/f,jastarnia-polow-z-gruntu-na-zatoce-puckiej,483410,0.html
(2013/03/12 12:07)

Artur z Ketrzyna


l
Eeee tam...  Nikt tego lepiej nie zrobi jak Artur  :) 
Pewnie ma w swoich tajnych zbiorach łowisk również Zatokę Pucką.





Roxola. Przykro mi, ale nie mam zielonego pojęcia o Zatoce. Raz tyko na wycieczce szkolnej ją oglądałem z brzegu i tyle... ;-(..
Nie moje regiony...
Nie mam tajnych zbiorów łowisk,a tylko operat rybacki, tyczący się okręgu rybackiego nr 68.
Każdy może taki operat pozyskać odpłatnie... (w formie odpisu lub pików na płytce).
(2013/03/12 12:35)

u?ytkownik97760


Napisze pani (naciskając zgłoś naruszenie) o zmianę tytułu wątku, na Zatoka Pucka i umieszczenie je w dziale łowiska.
Szybciej znajdzie się ktoś kto tam wędkuje.

Ta jasne, "naruszenie"... To nam zbanują koleżankę.




Opcja - "Wybierz temat zgłoszenia" a tam jedną z nich jest : "Sugestia, pomysł, pytanie"




No proszę, nawet nie wiedziałem, że jest taka opcja. No cóż nigdy nie zgłaszałem naruszenia. (2013/03/12 15:08)

Pitbul


... se Pańcia zmieni temat pracy na: "O naruszeniach" :))))Arturro ! Pisząc prackę jak by nie było naukową, należy się opierać na faktach, a nieszukać opowieści dziwnej treści na oślep. Jak wskazała Ola - można jednak przy minimum wysiłku cosik wygooglować. Chcieć trza jednakoż :). Pozostaję przy opinii, że lepiej by Pańcia przyszłej kariery w RZGW czy jakimś ministerstwie czy innej instytucji decydującej o tym co we wodzie pływa - jednak nie robiła... "O naruszeniach" lepiej (please).T. (2013/03/15 07:31)

waldi05


Moim zdaniem szkoda dalej zajmować się takimi sprawami. (2013/03/22 08:57)

Jachyb


Janusz :))) nie wiem jak z linkiem wypaliłeś za (jakikolwiek) prawy margines strony :)))

_________________________
Jeżeli korzystasz z OPERY (ja korzystam i u mnie link też był rozciągnięty) to wystarczy kliknąć CTRL+F11 i problem powinien zniknąć. To opcja dopasowania strony do szerokości.

(2013/03/23 17:37)