Ryby w sieci- kłusownicy nie próżnują!

/ 9 odpowiedzi / 2 zdjęć
Witam! Wróciłem z 3 dniowej wycieczki wędkarskiej z Oćwieki ( kujawsko-pomorskie). Łowiłem z pomostu, spędzałem nad wodą 5-6 godzin. Połów dzienny wynosił około 3 kg, ale nie wiem czy to kłusownicy czy rybacy ( dwóch gostków na małej łódeczce) wyciągnęli na sieci kilka tołpyg 15-20 kg. Krew człowieka zalewa wiedząc , że wszystkie piękne ryby są odławiane sieciami a nawet prądem. Jak tak można? 
grzesiek35


Ciche przyzwolenie spoleczeństwa (2011/05/26 20:00)

grzesiek35


A napisalem tak dlatego,że jak napisaleś:" ale nie wiem czy to kłusownicy czy rybacy ( dwóch gostków na małej łódeczce) wyciągnęli na sieci kilka tołpyg 15-20 kg.",nie sprawdziłeś tego np dzwoniąc na Policje bądz PSR.Nie mówie,ze jestes czemukolwiek winny,ale wiekszosc nas wedkarzy obojetnie na takie rzeczy patrzy i nie reaguje,więc jeżeli to byli kłusole to bedą to robic.Mają pozwolenie. (2011/05/26 20:05)

u?ytkownik57785


A napisalem tak dlatego,że jak napisaleś:" ale nie wiem czy to kłusownicy czy rybacy ( dwóch gostków na małej łódeczce) wyciągnęli na sieci kilka tołpyg 15-20 kg.",nie sprawdziłeś tego np dzwoniąc na Policje bądz PSR.Nie mówie,ze jestes czemukolwiek winny,ale wiekszosc nas wedkarzy obojetnie na takie rzeczy patrzy i nie reaguje,więc jeżeli to byli kłusole to bedą to robic.Mają pozwolenie.



Dokładnie tak jest. Komórka nie gryzie, a numer 112 i 997 zna każde dziecko w tym kraju.

(2011/05/26 20:31)

jurek


Masz słuszną racje Michale , rybacy mają oznakowane łodzie z dużą literą " R " na końcu numeru , dla wędkarzy jest to litera " A " , jak amatorski połów ryb -- więc na pewno byli to kłusownicy . Według mnie dużo wędkarzy potrafi tylko narzekać , ale boja się interweniować , jak My nie zadbamy sami o nasze akweny , to wkrótce będzie sama drobnica ............... Każdy wędkarz powinien mieć wklepane w komórkę telefony do PSR , SSR , Straży Leśnej , Policji na terenie gminy ( bo na 112 lub 997 -- zanim go połącza , to kłusole znikną )


Ale u nas jeszcze panuje przekonanie , że kapować , to jest ble , ble ---więc stad te narzekania , a wystarczy zastrzec swój numer telefonu i powiedzieć --- dzwoni Jan Kowalski ---------- i już wędkarz nie musi być świadkiem , jeżeli nie chce ---przecież to takie proste , tylko trzeba trochę ruszyć głową .
(2011/05/26 20:39)

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

u?ytkownik997


jak dzwonisz na policje z zastrzeżonego to nie widzą twego numeru?Kiedyś jak se jajca z zastrzeżonego z nich robiłem to mnie namierzyli (2011/05/26 22:06)

Jędrula


jak dzwonisz na policje z zastrzeżonego to nie widzą twego numeru?Kiedyś jak se jajca z zastrzeżonego z nich robiłem to mnie namierzyli

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Czyli jednak widzą ?

(2011/05/26 22:23)

morawski1555


Logiczne że tam po przypuszczająco 30sekundach mają namiar tego numeru jesli nadal rozmawiasz i nie wyłączysz telefonu. Zawsze możesz zadzwonić anonimowo.. (2011/05/26 23:00)

jurek


Słuszna racja Sebastianie  ....... morawski1555 ........ , widać po niektórych wpisach , że wędkarze boja się interweniować ---------- Jeżeli zadzwonisz anonimowo , to nie masz obaw , że się ujawni Twoje nazwisko ---------- Co innego jeżeli też zadzwonisz anonimowo też z numeru zastrzeżonego i będziesz się nabijał z Policji lub im ubliżał , to mają specjalne programy ( zresztą bardzo drogie ) , które namierzą każdego dowcipnisia


Jest jeszcze inna możliwość poinformowania służb --- mianowicie poprzez telefony , które są na ulicach , w urzędach---------- dla chcącego nic trudnego
(2011/05/27 08:47)

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

JaroDaw


jak dzwonisz na policje z zastrzeżonego to nie widzą twego numeru?Kiedyś jak se jajca z zastrzeżonego z nich robiłem to mnie namierzyli

Gratuluje wtopy ;)
Policja w uzasadnionych przypadkach ma prawo wystąpić do operatora sieci, o namierzenie połączenia i nie jest to tak skomplikowane. Robienie sobie jaj dzwoniąc pod nr pogotowia policji jest o tyle niebezpieczne , że może uniemożliwić połączenie komuś potrzebującemu.  (2011/05/27 11:44)