Zaloguj się do konta

Ryby w oczku wodnym w przełożeniu na dzikie

utworzono: 2012/04/11 15:01
michaltrzebnica

Od jakiegos czasu obserwuje ryby w oczku u siebie przed domem.Wydaje mi sie ze zauwazylem spojnosc miedzy rybami z oczka a rybami zyjacymi dziko w naszych wodach. Kilka razy wychodzac na ryby spojrzalem jak sie maja ryby w moim oczku. Czesto bylo tak ze gdy ryby w oczku byly pochowane przy dnie wracalem z wyprawy o przyslowiowym kiju. Pare razy bywalo tez tak, ze gdy bylo widac ruch w oczku (tzn, ze np. ryby plywaly przy powierzchni) jechalem na ryby i mialem dobre efekty. Zauwazyliscie cos podobnego u was ? POzdrawiam ! [2012-04-11 15:01]

Adam01

Nie posiadam oczka z rybami, lecz jest to bardzo ciekawe zjawisko. Może być jakieś powiązanie między zachowaniem rybek z oczka a tymi w naturze. [2012-04-11 15:22]

rafal05

Ja mam oczko, od tego czasu będę obserwował zachowanie rybek przed wyjazdem na łowisko.
Nigdy mnie to nie zaciekawiło, lecz może faktycznie są jakieś powiązania.
[2012-04-11 15:32]

ENTER4562

ja zauważyłem że jak łowie nad jeziorem Gosławickim koło konina to ryby biorą jak mewy latają nad zbiornikiem i żerują a jak niema mew to bardzo rzadko morze z raz mi sie zdarzyło ;p
[2012-04-11 15:56]

gwarek55

Od jakiegos czasu obserwuje ryby w oczku u siebie przed domem.Wydaje mi sie ze zauwazylem spojnosc miedzy rybami z oczka a rybami zyjacymi dziko w naszych wodach. Kilka razy wychodzac na ryby spojrzalem jak sie maja ryby w moim oczku. Czesto bylo tak ze gdy ryby w oczku byly pochowane przy dnie wracalem z wyprawy o przyslowiowym kiju. Pare razy bywalo tez tak, ze gdy bylo widac ruch w oczku (tzn, ze np. ryby plywaly przy powierzchni) jechalem na ryby i mialem dobre efekty. Zauwazyliscie cos podobnego u was ? POzdrawiam !

    Witam!  Moje wypady wędkarskie też uzależniam od zachowania ryb w oczku.Podzielam kolegi zdanie,ja dodatkowo sypię trochę karmy pływającej i jak ryby ją zbierają to smiało można jechać na ryby.Pozdrawiam.
[2012-04-11 18:12]

borsuk 6x9

ciekawe jak ma się do dzikich ryb zachowanie rybek akwariowych :) muszę poobserwować [2012-04-13 15:19]

matis1994

Ja zawsze jak jechałem na ryby patrzyłem na oczko i nic sie nie działa a jechałem an rzeke i miałem dobre rezultaty.



P.S Może dlatego nic się nie działo ponieważ nie mam rybek w oczku :D
[2012-04-13 21:28]

Pitbul

ja zauważyłem że jak łowie nad jeziorem Gosławickim koło konina to ryby biorą jak mewy latają nad zbiornikiem i żerują a jak niema mew to bardzo rzadko morze z raz mi sie zdarzyło ;p

Dla wyjaśnienia :)Mewy żerują na rybie, która jest zazwyczaj goniona przez okonie lub żeruje przy powierzchni. Tak więc mewy nie są tym co wywołuje żerowanie ryb a jedynie świetnym wskaźnikiem tego że rybka jest aktywna.Brawo  za spostrzeżenia i naprawdę ciekawy wątek !Szacuneczek i pozdrawiamT. [2012-04-13 23:16]

michaltrzebnica

wczoraj przed wyjazdem na ryby stanąłem chwilę przy oczku i obserwowałem ryby pływające po całym obszarze oczka. często przy samej powierzchni. ogólnie było widać ze ryba jest "aktywna" (przynajmniej u mnie w oczku) Pojechałem z kumplem na staw i w parę godzin nałapaliśmy we dwóch około 150 płoci, wzdręg, byczków, jazgarzy i jednego leszcza ;) myślę, że od tej pory częściej będę spoglądał w stronę oczka przed wyjazdem na rybki. pozdrawiam panowie ! [2012-04-15 09:41]

Zibi60

Rybki akwariowe też mogą dać sygnał o żerowaniu jeziornych. Kolega z którym często wędkuje zawsze przed wyjazdem karmi rybki w akwarium i wyciąga wniosek o żerowaniu dzikich, potrafi nawet powiedzieć: dziś drapieżnik nie będzie żerował, ale biała ryba będzie.
[2012-04-15 10:17]