Zaloguj się do konta

Ryby w occie, w pomidorach, ryba w occie

utworzono: 2012/05/17 11:20
waldiglogow

witam jesli ktos zna jakies fajne przepisy na zalewy to prosze sie z nami tu podzialic
[2012-05-17 11:20]

Nika2

Oczywiście że mamy:
Rybki w zalewie z keczupem i octem
Rybki jakie mamy ,oraz jakie złapaliśmy:)
Zalewa:
4 szklanki wody
1 szklanka octu
2 łyżki pikantnego keczupu
1 łyżka koncentratu pomidorowego
3szt listki laurowe
5szt ziela angielskiego
5 szt pieprzu w ziarenkach
1 łyżka soli
1 szklanka niepełna cukru
1 średnia cebula
Zagotować wodę z octem oraz listkami laurowymi i zielem angielskim,pieprzem oraz pokrojoną w plasterki cebulą i keczupem i koncentratem pomidorowym. Gotować wszystko ok. 3-5 minut zgasić ogień i dopiero dodać sól i cukier wymieszać ,aż się wszystko rozpuści.
Taką ciepłą zalewą zalać usmażone rybki. Można robić w słoikach trzeba szybko zamknąć po zalaniu gorącą zalewą i odwrócić do góry dnem.
Smacznego
Jak ktoś ma ochotę się pobawić to duże uklejki w tej zalewie są pychota(wystarczy mieć małe słoiczki:)))))
 
[2012-05-22 12:50]

tamtem

właśnie chciałem tak rybę zrobić, słyszałem że jest bardzo dobra

to wypróbuję przepis.

[2012-05-22 13:23]

89krzysztof

Wszystkie ryby powinny zostać wypuszczone z powrotem do wody. Nie powinno ich się zabierać do domu, ani zjadać. Zjadanie tych pięknych okazów jest niemoralne. Taki działania powinny być potępiane. C&R !!! [2012-05-22 13:25]

sttaszek

Szanowny 89krzysztof,
Jeżeli uważasz, że ryby powinny wracać do wody to Twoja sprawa, ale nie narzucaj tego innym. Ja chęcią zjadam rybkę, którą zgodnie z obowiązującymi przepisami mogę zabrać z łowiska i nie jest za mała i za duża.
P.s.
Jeżeli wszystkie ryby miały by wracać do wody to nie ma najmniejszej podstawy do zarybiania zbiorników oraz kasowania za to członków PZW.
Pozdrawiam

[2012-05-22 18:22]

89krzysztof

Szanowny 89krzysztof,
Jeżeli uważasz, że ryby powinny wracać do wody to Twoja sprawa, ale nie narzucaj tego innym. Ja chęcią zjadam rybkę, którą zgodnie z obowiązującymi przepisami mogę zabrać z łowiska i nie jest za mała i za duża.
P.s.
Jeżeli wszystkie ryby miały by wracać do wody to nie ma najmniejszej podstawy do zarybiania zbiorników oraz kasowania za to członków PZW.
Pozdrawiam


http://pl.wikipedia.org/wiki/Ironia  [2012-05-23 09:05]

waski310

Ja rybki (najczęściej filety z leszcza pokrojone w nieduże kawałki) przed smażeniem jeszcze panieruję w bułce jak schabowego. Zamiast keczupu używam przecieru pomidorowego. Smacznego
[2012-05-23 14:00]

zbynio63

Szanowni smakosze!Proponuję inną proporcję octu do wody,a mianowicie 1do 7-dmiu.Mniej octowy smak(no chyba że taki się lubi).Trzeba tylko szybciej jeść , bo szybciej sie psuje.Zasadę wypuszczania wszystkiego co się złowi pozostawiam własnemu sumieniu.Nie mówcie mi o tym, że wędkarze-rybożercy są winni pustym zbiornikom.Kto ma ochotę może sprawdzić regulamin amatorskiego połowu w Niemczech.Do dziś pamiętam tłumaczenia(i sztraf)za wypuszczone z sadza leszcze.
[2012-06-15 14:03]

zbynio63

Wszystkie ryby powinny zostać wypuszczone z powrotem do wody. Nie powinno ich się zabierać do domu, ani zjadać. Zjadanie tych pięknych okazów jest niemoralne. Taki działania powinny być potępiane. C&R !!!

A czy to takie humanitarne wymęczyć,robić sesje zdjęciowe w obcym dla ryb środowisku(ryba nie oddycha powietrzem atmosferycznym),i chodzić w glorii,ze ja jestem COOL?Nie przypomina ci to działań ''nadludzi''z lat 1939-45?
[2012-06-15 14:13]

covent

A czemu tak dużo cukru? Niepełna szklanka? [2012-06-15 18:29]

Qoorchuck

Wszystkie ryby powinny zostać wypuszczone z powrotem do wody. Nie powinno ich się zabierać do domu, ani zjadać. Zjadanie tych pięknych okazów jest niemoralne. Taki działania powinny być potępiane. C&R !!!




:) HAHAHAHA Jak masz ochotę na rybkę to bierzesz WYMIAROWĄ i w LIMICIE, a nienormalne jest takie gadanie jak Twoje.
[2012-06-15 21:32]

niutek40

 
zbynio63Wszystkie ryby powinny zostać wypuszczone z powrotem do wody. Nie powinno ich się zabierać do domu, ani zjadać. Zjadanie tych pięknych okazów jest niemoralne. Taki działania powinny być potępiane. C&R !!!
A czy to takie humanitarne wymęczyć,robić sesje zdjęciowe w obcym dla ryb środowisku(ryba nie oddycha powietrzem atmosferycznym),i chodzić w glorii,ze ja jestem COOL?Nie przypomina ci to działań ''nadludzi''z lat 1939-45?
Jasne! Bardzo mi to przypomina! Pewnie Adolfek i Józek też byli wędkarzami i strzelali fotki rybom. Tylko ciekawe czy  pojedynczo  czy seriami :)   Porównanie wędkarza robiącego zdjęcie złowionej rybie, do   ''nadludzi''z lat 1939-45? chyba nie na miejscu!

  

[2012-06-15 21:42]

zbynio63

 
zbynio63Wszystkie ryby powinny zostać wypuszczone z powrotem do wody. Nie powinno ich się zabierać do domu, ani zjadać. Zjadanie tych pięknych okazów jest niemoralne. Taki działania powinny być potępiane. C&R !!!
A czy to takie humanitarne wymęczyć,robić sesje zdjęciowe w obcym dla ryb środowisku(ryba nie oddycha powietrzem atmosferycznym),i chodzić w glorii,ze ja jestem COOL?Nie przypomina ci to działań ''nadludzi''z lat 1939-45?
Jasne! Bardzo mi to przypomina! Pewnie Adolfek i Józek też byli wędkarzami i strzelali fotki rybom. Tylko ciekawe czy  pojedynczo  czy seriami :)   Porównanie wędkarza robiącego zdjęcie złowionej rybie, do   ''nadludzi''z lat 1939-45? chyba nie na miejscu!
Nie zrozumiałeś mnie kolego.Rybki których nie chcę zjeść też wypuszczam.Według mnie nie można potępiać wędkarza który zjada złowione ryby(szanując obowiązujące przepisy).Czy jest ''na miejscu'' narzucanie wszystkim bez wyjątku własnego zdania?Czy wreszcie jest to tak bardzo moralne zadawanie cierpienia dla zaspokojenia własnych żądzy ?W genach mamy też coś takiego jak myślistwo.Ludy pierwotne bez potrzeby nie polowały!Porównanie być może ostre ,ale to Twoje C&R nie może być jedynym i słusznym wyborem.Powiem jaśniej!Jak można zadawać cierpienia by potem wspaniałomyślnie podarować życie?
  

N

[2012-06-16 12:08]

fishtrace

A tam sie bedziecie klocic :) U mnie rybki juz plywaja, ale w zalewie z przepisu  Nika2, jeszcze dwa dni i beda gotowe. [2012-06-16 17:44]

JOPEK1971

Nie zasłaniajcie się przepisami które można o kant doopy rozbic.Chcecie zjeśc rybkę to proszę bardzo,ale zwracajcie uwagę na łowiska przetrzebione gdzie każda ryba jest na wagę złota by stado mogło się odrodzic.Ja też lubię rybkę,ale nie kieruję się regulaminem tylko własnym sumieniem i spostrzeżeniami z nad wody,pozdrawiam i życzę smacznego. [2012-06-16 18:01]

lynx

Oczywiście że mamy:
Rybki w zalewie z keczupem i octem
Rybki jakie mamy ,oraz jakie złapaliśmy:)
Zalewa:
4 szklanki wody
1 szklanka octu
2 łyżki pikantnego keczupu
1 łyżka koncentratu pomidorowego
3szt listki laurowe
5szt ziela angielskiego
5 szt pieprzu w ziarenkach
1 łyżka soli
1 szklanka niepełna cukru
1 średnia cebula
Zagotować wodę z octem oraz listkami laurowymi i zielem angielskim,pieprzem oraz pokrojoną w plasterki cebulą i keczupem i koncentratem pomidorowym. Gotować wszystko ok. 3-5 minut zgasić ogień i dopiero dodać sól i cukier wymieszać ,aż się wszystko rozpuści.
Taką ciepłą zalewą zalać usmażone rybki. Można robić w słoikach trzeba szybko zamknąć po zalaniu gorącą zalewą i odwrócić do góry dnem.
Smacznego
Jak ktoś ma ochotę się pobawić to duże uklejki w tej zalewie są pychota(wystarczy mieć małe słoiczki:)))))
 
Do Nika.
Powiedz mi NIka czy pieprz musi być w ziarenkach /ja lubie smak pieprzu/.
Czy cukier jest konieczny a jeśli tak to czy mozna dać go mniej?
Pozdrawiam.

[2012-06-16 19:22]

lynx

Wszystkie ryby powinny zostać wypuszczone z powrotem do wody. Nie powinno ich się zabierać do domu, ani zjadać. Zjadanie tych pięknych okazów jest niemoralne. Taki działania powinny być potępiane. C&R !!!


Chyba coś ci się pod sufitem poprzestawiało.
A wieprzowina, a wołowina a inne? Po co to jesz, przerzuć sie na krupy, botwinkę Nawet mleka nie powinienes pić bo krowę trzeba za cycki ciągnąć.
Zacznij w końcu myślec bo nie zdążysz a twoj czas nie jest wieczny.
[2012-06-16 19:25]

JOPEK1971

Oczywiście że mamy:
Rybki w zalewie z keczupem i octem
Rybki jakie mamy ,oraz jakie złapaliśmy:)
Zalewa:
4 szklanki wody
1 szklanka octu
2 łyżki pikantnego keczupu
1 łyżka koncentratu pomidorowego
3szt listki laurowe
5szt ziela angielskiego
5 szt pieprzu w ziarenkach
1 łyżka soli
1 szklanka niepełna cukru
1 średnia cebula
Zagotować wodę z octem oraz listkami laurowymi i zielem angielskim,pieprzem oraz pokrojoną w plasterki cebulą i keczupem i koncentratem pomidorowym. Gotować wszystko ok. 3-5 minut zgasić ogień i dopiero dodać sól i cukier wymieszać ,aż się wszystko rozpuści.
Taką ciepłą zalewą zalać usmażone rybki. Można robić w słoikach trzeba szybko zamknąć po zalaniu gorącą zalewą i odwrócić do góry dnem.
Smacznego
Jak ktoś ma ochotę się pobawić to duże uklejki w tej zalewie są pychota(wystarczy mieć małe słoiczki:)))))
 
Do Nika.
Powiedz mi NIka czy pieprz musi być w ziarenkach /ja lubie smak pieprzu/.
Czy cukier jest konieczny a jeśli tak to czy mozna dać go mniej?
Pozdrawiam.

Cukier redukuje kwas octowy,ale moim zdaniem prawie szklanka to za dużo.



[2012-06-16 19:33]

lynx

Nie zasłaniajcie się przepisami które można o kant doopy rozbic.Chcecie zjeśc rybkę to proszę bardzo,ale zwracajcie uwagę na łowiska przetrzebione gdzie każda ryba jest na wagę złota by stado mogło się odrodzic.Ja też lubię rybkę,ale nie kieruję się regulaminem tylko własnym sumieniem i spostrzeżeniami z nad wody,pozdrawiam i życzę smacznego.

Czemu nie pytasz co się stalo z krowami i końmi, których już nie widać chyba, że na obrazku.
Biedne stworki dawno zostały zjedzone i nikt sie nad tym nie zastanawiał a szkoda bo wniosły wielki wkład w naszą cywilizację.
Czemu nikt nie protestował jak szkot zagłodził konie.
Ja też kieruję się własnym sumieniem i myślę, że normalny człowiek powinien wiedzieć jak robic aby i inni mogli z tego /ryb/ skorzystać i nie zastawiajmy się przepisami mozna - nie mozna, można - nie można.
[2012-06-16 19:36]

JOPEK1971

7Przepis zezwala na zabicie 1 suma dziennie 70-200cm+,szczupak 2szt,5o-100cm+,sandacz 2szt 5o-100cm+ itd.To jest regulamin prawdziwego wędkarza? [2012-06-16 19:54]

lynx

7Przepis zezwala na zabicie 1 suma dziennie 70-200cm+,szczupak 2szt,5o-100cm+,sandacz 2szt 5o-100cm+ itd.To jest regulamin prawdziwego wędkarza?

No właśnie.
Kto tyle zje?
[2012-06-16 20:00]

fishtrace

7Przepis zezwala na zabicie 1 suma dziennie 70-200cm+,szczupak 2szt,5o-100cm+,sandacz 2szt 5o-100cm+ itd.To jest regulamin prawdziwego wędkarza?




Ale tak realnie, to kto tyle zlowi? Zwykly wedkarz? raczej watpie. [2012-06-16 20:05]

JOPEK1971

7Przepis zezwala na zabicie 1 suma dziennie 70-200cm+,szczupak 2szt,5o-100cm+,sandacz 2szt 5o-100cm+ itd.To jest regulamin prawdziwego wędkarza?




Ale tak realnie, to kto tyle zlowi? Zwykly wedkarz? raczej watpie.
Ja nie wątpię.Są takie dni w roku kiedy ryby zachowują się jak muchy lecące do kupy,tydzień może trwac to eldorado,nawet dłużej.


[2012-06-16 20:17]

zbynio63

7Przepis zezwala na zabicie 1 suma dziennie 70-200cm+,szczupak 2szt,5o-100cm+,sandacz 2szt 5o-100cm+ itd.To jest regulamin prawdziwego wędkarza?

Jest jeszcze limit ilościowy i wagowy ogółu złowionych ryb.Sprawdż też co stanowi w Niemczech regulamin o wypuszczaniu złowionych ryb!My Wędkarze jesteśmy w najmniejszym stopniu odpowiedzialni za puste wody.W/g mnie nr 1 to władza na różnych szczeblach(kto pamięta ilościowe plany odłowu ryb ze zbiorników-PGR musiał tyle a tyle wyłowić z wody i koniec,ryby często szły na paszę lub do dołów).Nr 2 to obecni dzierżawcy wód(przed oddaniem dzierżawy zostawiają pustynię)Nr 3 to obrońcy przyrody i ekolodzy(populacja KORMORANÓW,""sztuczne zarybianie''-ile pięknych tarlaków ginie?,wrzodzienica troci na pomorskich rzekach.)A co się tyczy zjadania ryb ,to w moim przypadku potrafię jeść je codziennie.Mieszkam na Mazurach i pamietam smak dorsza złowionego na wędkę i usmażonego po przyjechaniu do domu(od tamtej chwili nie kupuję ryb w sklepach).Jeżeli nie mam własnej rybki ,to kupuję z hodowli pstrąga-wiem że świeży!Znam też ludzi którzy jadą 45 km na golonkę do Augustowa(jest pierwsza klasa).Więc nie pisz że wędkarz który je ryby to dno i wodorosty i jest godnym potępienia.W podobny sposób można zaszufladkować jedzących dziczyznę,owoce morza a nawet roślinożerców(czyli wegetarian).Na tym definitywnie kończę i udaję się do kuchni-przyrządzę rodzinie dorsza w porach-pychota!
[2012-06-18 09:51]

pstrag222

Tak mamy limity , a widziałeś kiedyś , aby strażnik miał wagę ze sobą??
Przepis bardzo ciekawy jurto jadę po płotki i nastawie sobie słoiczek lub dwa
[2012-06-18 18:50]

ayem

Taaa... ja rzadko zabieram rybki do domu ale dziś postanowiłem inaczej bo właśnie mam smaka na rybkę w occie . I jak ktoś lubi to powinien rybki jeść . Dziś siedzac nad wodą właśnie o tym myslałem , że jak ja nie wezmę kilku sztuk do domu to dzierżawca potem wyciągnie je z sieci których nastawiał na jeziorze ;). I nie oszukujmy się , to nie wędkarze przyczyniają się do takiego stanu rzeczy. ALE NIE TO BYŁO TEMATEM więc piszmy o przepisach ;). I ŻYCZĘ SMACZNEGO !!!!
[2012-06-18 19:49]