Zaloguj się do konta

Ryby w occie, w pomidorach, ryba w occie

utworzono: 2012/05/17 11:20
niutek40

 
zbynio63

A czy to takie humanitarne wymęczyć,robić sesje zdjęciowe w obcym dla ryb środowisku(ryba nie oddycha powietrzem atmosferycznym),i chodzić w glorii,ze ja jestem COOL?Nie przypomina ci to działań ''nadludzi''z lat 1939-45?
Jasne! Bardzo mi to przypomina! Pewnie Adolfek i Józek też byli wędkarzami i strzelali fotki rybom. Tylko ciekawe czy pojedynczo czy seriami :)   Porównanie wędkarza robiącego zdjęcie złowionej rybie, do   ''nadludzi''z lat 1939-45? chyba nie na miejscu!
Nie zrozumiałeś mnie kolego.Rybki których nie chcę zjeść też wypuszczam.Według mnie nie można potępiać wędkarza który zjada złowione ryby(szanując obowiązujące przepisy).Czy jest ''na miejscu'' narzucanie wszystkim bez wyjątku własnego zdania?Czy wreszcie jest to tak bardzo moralne zadawanie cierpienia dla zaspokojenia własnych żądzy ?W genach mamy też coś takiego jak myślistwo.Ludy pierwotne bez potrzeby nie polowały!Porównanie być może ostre ,ale to Twoje C&R nie może być jedynym i słusznym wyborem.Powiem jaśniej!Jak można zadawać cierpienia by potem wspaniałomyślnie podarować życie?
  Zbyszku masz rację nie rozumiemy się,najpierw piszesz, że rybki których nie chcesz zabrać to wypuszczasz, a potem piszesz "Jak można zadawać cierpienia itd "  Co do C&R to kompletnie nie mam pojęcia z kont to wytrzasnąłeś? Nigdy nie byłem przeciwnikiem zabierania złowionych ryb.Ja tylko odniosłem się,  do  ''nadludzi''z lat 1939-45?  [2012-06-19 11:24]

zbynio63

Wiesz co.Lepiej przybijmy ''piątkę'' i na ryby.Przyznałem już ,że porównanie było trochę zbyt ostre.A dorsze w porach były przepyszne!
[2012-06-20 13:16]

JOPEK1971

7Przepis zezwala na zabicie 1 suma dziennie 70-200cm+,szczupak 2szt,5o-100cm+,sandacz 2szt 5o-100cm+ itd.To jest regulamin prawdziwego wędkarza?

Jest jeszcze limit ilościowy i wagowy ogółu złowionych ryb.Sprawdż też co stanowi w Niemczech regulamin o wypuszczaniu złowionych ryb!My Wędkarze jesteśmy w najmniejszym stopniu odpowiedzialni za puste wody.W/g mnie nr 1 to władza na różnych szczeblach(kto pamięta ilościowe plany odłowu ryb ze zbiorników-PGR musiał tyle a tyle wyłowić z wody i koniec,ryby często szły na paszę lub do dołów).Nr 2 to obecni dzierżawcy wód(przed oddaniem dzierżawy zostawiają pustynię)Nr 3 to obrońcy przyrody i ekolodzy(populacja KORMORANÓW,""sztuczne zarybianie''-ile pięknych tarlaków ginie?,wrzodzienica troci na pomorskich rzekach.)A co się tyczy zjadania ryb ,to w moim przypadku potrafię jeść je codziennie.Mieszkam na Mazurach i pamietam smak dorsza złowionego na wędkę i usmażonego po przyjechaniu do domu(od tamtej chwili nie kupuję ryb w sklepach).Jeżeli nie mam własnej rybki ,to kupuję z hodowli pstrąga-wiem że świeży!Znam też ludzi którzy jadą 45 km na golonkę do Augustowa(jest pierwsza klasa).Więc nie pisz że wędkarz który je ryby to dno i wodorosty i jest godnym potępienia.W podobny sposób można zaszufladkować jedzących dziczyznę,owoce morza a nawet roślinożerców(czyli wegetarian).Na tym definitywnie kończę i udaję się do kuchni-przyrządzę rodzinie dorsza w porach-pychota!

Zapewne nie łowiłeś na odcinkach rzek prywatnych w Niemczech,tam ryby można wypuszczac,i się wypuszcza.Tarliska omija się wielkim łukiem bo kara jest o wiele większa niż na Bundes wodach które są podobne do naszych,no,może bardziej czystsze,ale zawsze możesz złowic babkę byczą;-))) łowiłem w Renie i w Menie i wiem co mówię.Limit ilościowy to głupota jakich mało,bo np.W Wiśle na odcinku rzeki 5km pływa 30-40(Tarlaki) kleni które na czas tarła wpływają w jedno ulubione przez te ryby miejsce,sprawny łowca może wyłowic wszystkie w krótkim czasie.Regulamin pozwalał posiadającemu kartę wędkarską zabrac 10szt jednego dnia,teraz trochę się zmieniło. 


[2012-06-20 14:05]

zbynio63

7Przepis zezwala na zabicie 1 suma dziennie 70-200cm+,szczupak 2szt,5o-100cm+,sandacz 2szt 5o-100cm+ itd.To jest regulamin prawdziwego wędkarza?

Jest jeszcze limit ilościowy i wagowy ogółu złowionych ryb.Sprawdż też co stanowi w Niemczech regulamin o wypuszczaniu złowionych ryb!My Wędkarze jesteśmy w najmniejszym stopniu odpowiedzialni za puste wody.W/g mnie nr 1 to władza na różnych szczeblach(kto pamięta ilościowe plany odłowu ryb ze zbiorników-PGR musiał tyle a tyle wyłowić z wody i koniec,ryby często szły na paszę lub do dołów).Nr 2 to obecni dzierżawcy wód(przed oddaniem dzierżawy zostawiają pustynię)Nr 3 to obrońcy przyrody i ekolodzy(populacja KORMORANÓW,""sztuczne zarybianie''-ile pięknych tarlaków ginie?,wrzodzienica troci na pomorskich rzekach.)A co się tyczy zjadania ryb ,to w moim przypadku potrafię jeść je codziennie.Mieszkam na Mazurach i pamietam smak dorsza złowionego na wędkę i usmażonego po przyjechaniu do domu(od tamtej chwili nie kupuję ryb w sklepach).Jeżeli nie mam własnej rybki ,to kupuję z hodowli pstrąga-wiem że świeży!Znam też ludzi którzy jadą 45 km na golonkę do Augustowa(jest pierwsza klasa).Więc nie pisz że wędkarz który je ryby to dno i wodorosty i jest godnym potępienia.W podobny sposób można zaszufladkować jedzących dziczyznę,owoce morza a nawet roślinożerców(czyli wegetarian).Na tym definitywnie kończę i udaję się do kuchni-przyrządzę rodzinie dorsza w porach-pychota!

Zapewne nie łowiłeś na odcinkach rzek prywatnych w Niemczech,tam ryby można wypuszczac,i się wypuszcza.Tarliska omija się wielkim łukiem bo kara jest o wiele większa niż na Bundes wodach które są podobne do naszych,no,może bardziej czystsze,ale zawsze możesz złowic babkę byczą;-))) łowiłem w Renie i w Menie i wiem co mówię.Limit ilościowy to głupota jakich mało,bo np.W Wiśle na odcinku rzeki 5km pływa 30-40(Tarlaki) kleni które na czas tarła wpływają w jedno ulubione przez te ryby miejsce,sprawny łowca może wyłowic wszystkie w krótkim czasie.Regulamin pozwalał posiadającemu kartę wędkarską zabrac 10szt jednego dnia,teraz trochę się zmieniło. 


Masz rację-nie łowiłem na odcinkach prywatnych.A prawo jakie takie jest-trzeba go przestrzegać.Wiesz doskonale jak jest to w Niemczech.W Polsce te całe limity,zakazy,nakazy,obowiązki zarybiania i.t.d. tworzą ludzie którzy z gospodarką rybacką nie mają nic wspólnego.Żeby wody były rybne ustawodawca musi uregulować gospodarkę prowadzoną przez dzierżawców wód!Nie może być tak,że wpuszcząjąc wylęg lub narybek np.szczupaka wyławia się tony dorodnych ryb,które póżniej są rybą handlową!

[2012-06-21 10:04]

MANIEK222

Hej , witam , a ja robie tak;

8 szkl wody

8 łyżek cukru

2 szkl octu

2 łyżki soli

ziele angielskie , liść laurowy , pieprz naturalny po kilka ziaren

cebula pokrojona w krązki

usmazoną rybę i przyprawy wraz z cebula włożyć do słoików i zalać gorącą zalewą , zamknąć i odwrócić do góry dnem.

          Smacznego !!!!!!!!!!!!!!!!!!!

[2012-11-25 18:08]

Bernard51

Bardzo fajne te wasze przepisy na rybke w pomidorach .Polecam troche inny przepis zamiast przecieru dodać musztardy (indywidualnie wg. smaku)
Jak dla mnie za dużo octu jak i cukru zamiast szklanki octu 3/4 i troche oleju, a cukru dodaje na litr zalewy 2 łyżki.
Nie twierdzę że w pomidorach jest mniej smakowita ale dla odmiany robię w musztardzie i też jest smaczna rybka szczególnie lekko podsmażona na glębokim  oleju bez panierki.
[2012-11-25 19:13]

polobmw

Hej , witam , a ja robie tak;

8 szkl wody

8 łyżek cukru

2 szkl octu

2 łyżki soli

ziele angielskie , liść laurowy , pieprz naturalny po kilka ziaren

cebula pokrojona w krązki

usmazoną rybę i przyprawy wraz z cebula włożyć do słoików i zalać gorącą zalewą , zamknąć i odwrócić do góry dnem.

          Smacznego !!!!!!!!!!!!!!!!!!!


Jak zalewa jest gorąca to po kilku dniach jest galareta co zrobić aby tak nie było ?



[2012-11-26 11:23]

Jack14

Nie dodawaj cebuli. [2012-11-26 18:14]

JB1979

A ja robię tak - rybka w zalewie słodko - kwaśnej
1. Samże rybki w jajku
2. Obsmażam cebulkę
3. Gotuję zalewę w proporcjach:
5 szklanek wody
1 szklanka cukru
1 szklanka octu (dla lubiących ostrzejszy smak należy zwiększyć proporcję octu.)

Ryby układam warstwami, następnie smaruję ketchupem lub przecierem pomidorowym i przekładam zeszkloną cebulką, dorzucam liść laurowy oraz pieprz w ziarenkach. Następnie dokładam kolejną warstwę.
Potrawa gotowa do spożycia po 48 godzinach.

Rybki są wyjątkowe smaczne - nie czuć tylko octu, ale czuć pyszny smak rybki.
Polecam
J.B
[2012-11-26 18:26]

Iras1975

Oczywiście że mamy:
Rybki w zalewie z keczupem i octem
Rybki jakie mamy ,oraz jakie złapaliśmy:)
Zalewa:
4 szklanki wody
1 szklanka octu
2 łyżki pikantnego keczupu
1 łyżka koncentratu pomidorowego
3szt listki laurowe
5szt ziela angielskiego
5 szt pieprzu w ziarenkach
1 łyżka soli
1 szklanka niepełna cukru
1 średnia cebula
Zagotować wodę z octem oraz listkami laurowymi i zielem angielskim,pieprzem oraz pokrojoną w plasterki cebulą i keczupem i koncentratem pomidorowym. Gotować wszystko ok. 3-5 minut zgasić ogień i dopiero dodać sól i cukier wymieszać ,aż się wszystko rozpuści.
Taką ciepłą zalewą zalać usmażone rybki. Można robić w słoikach trzeba szybko zamknąć po zalaniu gorącą zalewą i odwrócić do góry dnem.
Smacznego
Jak ktoś ma ochotę się pobawić to duże uklejki w tej zalewie są pychota(wystarczy mieć małe słoiczki:)))))
 

Skopiowałem sobie ten przepis i jutro go będziemy ćwiczyć, mam sporo pofiletowanych sandaczy, a smażone już mi zbrzydły.

Za jakiś czas się wypowiem nt walorów smakowych.

Dziękuję za przepis i pozdrawiam. :)

[2013-02-17 18:20]

covent

Irek spróbuj sandacza  w dzwonkach z głebokiego oleju są pyszota:) wcześniej tylko dobrze osolić i popieprzyć- wychodzą lepiej niż klasycznie z patelni.


Sandacza robię też na przystawkę tak:

czyste filety kroję na kostki 2x2cm i wrzucam do wrzącej osolonej wody (filety posolone i popieprzone) - na bardzo krótko, jak tylko woda zacznie wrzeć wyjmuje kładę na talerz i polewamu uprzednio podsmażonym na maśle ztartym czosnkiem.

[2013-02-17 19:28]

Iras1975

Irek spróbuj sandacza  w dzwonkach z głebokiego oleju są pyszota:) wcześniej tylko dobrze osolić i popieprzyć- wychodzą lepiej niż klasycznie z patelni.


Sandacza robię też na przystawkę tak:

czyste filety kroję na kostki 2x2cm i wrzucam do wrzącej osolonej wody (filety posolone i popieprzone) - na bardzo krótko, jak tylko woda zacznie wrzeć wyjmuje kładę na talerz i polewamu uprzednio podsmażonym na maśle ztartym czosnkiem.



Z głębokiego oleju, to może jakieś  swieżynki z tego sezonu spróbuję, a te co mam w jakąś zalewę lub po grecku sobie zrobię. 

Dzięki za podpowiedź.

[2013-02-17 19:45]

ryukon1975

A mi się zapasy skończył,se zjem jak se złapię.:)
Chyba mam jeszcze kilka słoików marynowanych jutro sprawdzę.:)
[2013-02-17 19:57]

Iras1975

A mi się zapasy skończył,se zjem jak se złapię.:)
Chyba mam jeszcze kilka słoików marynowanych jutro sprawdzę.:)


Moje marynaty dopiero będą się robiły i przez kilka dni będę łykał ślinę...;( [2013-02-17 20:12]

adam-konopnicki

Znajomy kiedyś poczęstował mnie sandaczem. Zapiekał go z pomidorami i ziołami w piekarniku w sreberku. Pychota była, ale przepisu dokładnego nie znam lecz postaram się go załatwić ;) [2013-02-17 20:29]

covent

Tak z głębokiego oleju to tylko świeże dzwonka. A w kosktach może byż z mrożonego. [2013-02-17 20:31]

Iras1975

Witam.
Przepis  ..Rybki w zalewie z keczupem i octem..  godny polecenia, ryby miały super smak i to właśnie dzięki ketchupowi, robiony ściśle wg podanych proporcji. Może wypróbuję jeszcze z płociami. :)
[2013-02-27 12:20]

Bernard51

Jak ktoś ma ochotę się pobawić to duże uklejki w tej zalewie są pychota(wystarczy mieć małe słoiczki:)))))
 
Nic dodać kto raz nie spróbuje to nie zasmakuje .A także wedzone (duzo zabawy ale warto)
[2013-02-27 13:18]

Iras1975

Witam, na fotce efekt pracy mojej "Kuchareczki" ;) to 3 tura robiona według przepisu Nika2, z poprzednich został tylko jeden słoik. Sandacze w tej zalewie są wyśmienite, ale przy następnej okazji spróbujemy zwiększyć dawkę kethupu i koncentratu pomidorowego(na małej porcji). Jak ktoś próbował takich zmian, to proszę o uwagi. [2013-03-10 18:58]

Iras1975

[2013-03-10 19:05]

ryukon1975

Mam nadzieję że niedługo połowie to i ja będę zalewał,smażył,dusił i co mi tam jeszcze do głowy przyjdzie.:)
Słoiki Irku wyglądają niezmiernie apetycznie.:)
[2013-03-10 19:12]

Iras1975

Mam nadzieję że niedługo połowie to i ja będę zalewał,smażył,dusił i co mi tam jeszcze do głowy przyjdzie.:)
Słoiki Irku wyglądają niezmiernie apetycznie.:)


Koniecznie wypróbuj ten przepis. Teraz czekam na płocie, ale pogoda jest paskudna w ostatnich dniach i nie da rady połowić na moich miejscówkach.

Przypuszczam, że po spróbowaniu ryby z takiej zalewy nie będziesz miał ochoty na rybę z  samego octu.

[2013-03-10 19:34]

zbynio63

Witam, na fotce efekt pracy mojej "Kuchareczki" ;) to 3 tura robiona według przepisu Nika2, z poprzednich został tylko jeden słoik. Sandacze w tej zalewie są wyśmienite, ale przy następnej okazji spróbujemy zwiększyć dawkę kethupu i koncentratu pomidorowego(na małej porcji). Jak ktoś próbował takich zmian, to proszę o uwagi.

W podobny sposób przygotowuję okonie od ok.5-ciu lat.Proporcje przypraw i ketchupu to sprawa gustu.W/g mnie zbyt duża ilość octu i ketchupu ,,zabija'' smak ryby.Dodam tylko,że okonie dokładnie filetuje i usuwam wszystkie ości(po obsmażeniu ryby,gdy jest jeszcze ,,letnia'' ości odchodzą bardzo łatwo i szybko).Jak zaznaczyłem rybę tylko obsmażam ,aby łatwo usunąć ości.Zalewam  gorącą zalewą z ketchupem i odrobiną rozpuszczonej żelatyny, aby zrobiła się delikatna galaretka z zalewy-DELIKATNA! a nie beton.Następnie pasteryzuję ok.15-20 minut w celu zabicia bakterii.Na nieco dłuższe przechowanie(trudne w realizacji-bo szybko znikają z lodówki) pasteryzuję nastepnego dnia jeszcze raz.Pasteryzuję to nie znaczy GOTUJĘ!.Woda ok.80-90 C!Super przekąska na niespodziewane wizyty gości,a jeszcze lepsza, na comiesięczne ,,party garażowe'' z dwójką sąsiadów którzy nie wędkuja.Co do sandaczy przygotowanych wten sposób,to robiłem je tylko dwa razy(kupiłem rybę w gospodarstwie rybackim).Niebo w gębie.Dlatego Irku pomimo wszystko zazdroszczę Ci dwóch rzeczy(choć zazdrość to zła cecha).Po pierwsze możności łowienia sandaczy(na moich jeziorach koło Ełku to nader rzadka ryba).Po drugie że obrzydł Tobie sandacz z patelni(świadczy to twoim kunszcie łowieckim).Wodom Cześć!
[2013-03-11 10:39]

Iras1975

Zbynio63, piszesz o wyjmowaniu ości po obsmażeniu, a może zrobić podobnie jak na filmie(od 6-8 minuty)?

[2013-03-11 12:09]

covent

To, że gość jest kozak w filetowaniu to jedno ale cholera kto mi powie gdzie kupić taki ostry nóż?? [2013-03-11 12:25]