Zaloguj się do konta

Ryby stworzył Bóg

utworzono: 2015/02/07 15:00

Panie Karsek83 ponawiam pytanie... .

Mój Boże, nie wiem! Ratuj się kto może, skąd ja mam to wszystko wiedzieć? Mogę tylko dywagować. Wiadomo,że rybki powstały w procesie poliploidyzacji a boska kreacja jest jak najbardziej do pogodzenia z tym zjawiskiem. Można zasugerować,że po wybuchu Supernowej, w przestrzeń kosmiczną zostały wyrzucone pierwiastki budulcowe ( m.in węgiel), które stanowiły forpocztę dla życia jak i dalszych procesów formujących  to życie- w  określone stworzenia wielomórkowe. Tak w wyniku poliploidyzacji kształtowały się ryby-w tym również karp(karp dunajski, sazan) i każda inna boża rybka.
Proszę  też przypadkiem, nie mieszać mnie w teorie panspermii i inne.

[2015-02-08 23:06]

Panie Karsek83 ponawiam pytanie... .

Mój Boże, nie wiem! Ratuj się kto może, skąd ja mam to wszystko wiedzieć? Mogę tylko dywagować. Wiadomo,że rybki powstały w procesie poliploidyzacji a boska kreacja jest jak najbardziej do pogodzenia z tym zjawiskiem. Można zasugerować,że po wybuchu Supernowej, w przestrzeń kosmiczną zostały wyrzucone pierwiastki budulcowe ( m.in węgiel), które stanowiły forpocztę dla życia jak i dalszych procesów formujących  to życie- w  określone stworzenia wielomórkowe. Tak w wyniku poliploidyzacji kształtowały się ryby-w tym również karp(karp dunajski, sazan) i każda inna boża rybka.
Proszę  też przypadkiem, nie mieszać mnie w teorie panspermii i inne.





ej karasek karasek! co z ciebie wyrośnie!!!!!!niby taki obeznany w wyszukiwaniu

Schemat stworzenia [edytuj  | edytuj kod ]

  • dzień pierwszy – stworzenie światła i oddzielenie go od ciemności,
  • dzień drugi – stworzenie sklepienia niebieskiego oddzielającego wody górne od dolnych,
  • dzień trzeci – stworzenie lądu i roślinności,
  • dzień czwarty – stworzenie Słońca, Księżyca i gwiazd,
  • dzień piąty – stworzenie zwierząt wodnych i latających,
  • dzień szósty – stworzenie zwierząt lądowych i człowieka,
  • dzień siódmy – liczenie tego dnia do aktu stworzenia uzależnione jest od używanych tekstów biblijnych. Tłumaczenia opierające się na Septuagincie (zwłaszcza katolickie) ten dzień traktują wyłącznie jako dzień odpoczynku Boga, uznając dzień szósty jako ostatni. W pozostałych tłumaczeniach opartych na tekście masoreckim dzień siódmy jest dniem ukończenia dzieła stworzenia przez Boga[4].


[2015-02-08 23:22]

Bóg jest doskonały tak jak jego dzieła. Jeżeli człowiek chce poprawiać Boga to bluźni.




No dobra tylko bóg stworzył nie tylko liny ,leszcze czy karasie ale stworzył też jazgarze,głowacze,ślizy a nawet trawianki ,babki,karasie srebrzyste a więc tym rybkom też należy się szacunek nawet mimo iż są "obce" czy niepożądane.
Bóg stworzył także myszy,szczury,karaluchy,komary i inne a jakoś nie widziałem żadnego człowieka szanującego karaluchy ,myszy ,szczury, komary, osy czy szerszenie.

Wszystkie stworzenia spełniają swoją określoną funkcję w świecie. Tak sądzimy my- Kowalscy tego świata i z tego samego założenia wychodzą naukowcy. Nie zawsze ta rola jest do końca jasna , nie wszystko też potrafimy jako ludzie zrozumieć. Pewne sprawy wymykają się naszemu pojęciu a najtęższym głowom, kiedy są bliskie rozwiązania, zawsze  brakuje ostatniego elementu układanki- aby zawrzeć swe poglądy w jedną , teoretyczną , spójną całość.

Czy Bóg stworzył także myszy,szczury,karaluchy,komary i inne -podczas gdy  jakoś nie widzimy żadnego człowieka szanującego karaluchy ,myszy ,szczury, komary, osy czy szerszenie?
Owszem, według mnie, jeśli wierzymy w Boga jako stwórcę, to on właśnie wywinął taki numer, że stworzył wiele zwierząt, których bytowanie w poblizu siedziby ludzkiej, jest dla nas często bardzo przykre. Trzeba pamiętać, że karaluch, szczur , myszy - to wszystko zwierzęta synantropijne tzn. bytujące w pobliżu człowieka. Z pewnych, nie do końca poznanych ( całkowicie nieznanych, gdyż nikt się  tym nie zajmuje, nie docieka problemu), stworzenia te pojawiają się zawsze tam, gdzie człowiek - i bynajmniej nie chodzi tutaj  tylko o dostępność pokarmu, musi być coś jeszcze.Bez wątpienia jednak, jeśli przyjąć ,że nisze ekologiczne to puste przestrzenie -  gryzonie takie jak myszy czy szczury, zapełniają określone nisze w sposób doskonały.Jeśli każda nisza to dziura, którą należałoby zapełnić - to jakby wyglądała planeta? Chyba jak w Mad Maxie.
Bez owadów świat nie mógłby istnieć i nie dotyczy to tylko pszczół.Owady takie jak osy, choć kontakt z nimi nie należy do przyjemnych ( szczególnie agresywna jest mała osa klecanka choć   osa dachowa też potrafi być nieznośna), spełniają w określonym czasie,  pożyteczną funkcję asenizacyjną (zbierają trupy i różne odpadki). Choć wyrządzają osy wiele szkód, rekompensują to  w jakimś stopniu, polując na owady, które wyrządzają człowiekowi inne znacznie większe szkody.Osy budują swe gniazda  z dobrej jakości... papieru kartonowego a więc  już miliony lat temu, wynalazły papier a nie Chińczycy. Szerszeń, nasza największa europejska osa - jest wbrew pozorom owadem mało agresywnym, wołowatym, spokojnym.Rola komarów w przyrodzie jest tak kolosalnie ważna i oczywista, że nawet nie trzeba o tym pisać - jak ważny jest komar i jego larwy. Z pewnością można o tym poczytać w Internecie oraz w bibliotece- więc daruję sobie wywody na ich temat. Ważna jest świadomość, że WSZYSTKO ŻYJE i wszystko jest po coś.
[2015-02-08 23:39]

Panie Karsek83 ponawiam pytanie... .

Mój Boże, nie wiem! Ratuj się kto może, skąd ja mam to wszystko wiedzieć? Mogę tylko dywagować. Wiadomo,że rybki powstały w procesie poliploidyzacji a boska kreacja jest jak najbardziej do pogodzenia z tym zjawiskiem. Można zasugerować,że po wybuchu Supernowej, w przestrzeń kosmiczną zostały wyrzucone pierwiastki budulcowe ( m.in węgiel), które stanowiły forpocztę dla życia jak i dalszych procesów formujących  to życie- w  określone stworzenia wielomórkowe. Tak w wyniku poliploidyzacji kształtowały się ryby-w tym również karp(karp dunajski, sazan) i każda inna boża rybka.
Proszę  też przypadkiem, nie mieszać mnie w teorie panspermii i inne.





ej karasek karasek! co z ciebie wyrośnie!!!!!!niby taki obeznany w wyszukiwaniu

Schemat stworzenia [edytuj  | edytuj kod ]

  • dzień pierwszy – stworzenie światła i oddzielenie go od ciemności,
  • dzień drugi – stworzenie sklepienia niebieskiego oddzielającego wody górne od dolnych,
  • dzień trzeci – stworzenie lądu i roślinności,
  • dzień czwarty – stworzenie Słońca, Księżyca i gwiazd,
  • dzień piąty – stworzenie zwierząt wodnych i latających,
  • dzień szósty – stworzenie zwierząt lądowych i człowieka,
  • dzień siódmy – liczenie tego dnia do aktu stworzenia uzależnione jest od używanych tekstów biblijnych. Tłumaczenia opierające się na Septuagincie (zwłaszcza katolickie) ten dzień traktują wyłącznie jako dzień odpoczynku Boga, uznając dzień szósty jako ostatni. W pozostałych tłumaczeniach opartych na tekście masoreckim dzień siódmy jest dniem ukończenia dzieła stworzenia przez Boga[4].



I przytyk. Nieprawda, wcale nie wyszukuję ciekawostek w Internecie, wolę książki i rozmyślanie nad tym co przeczytałem.
[2015-02-08 23:44]

kaban

Ktoś znikł a kto się pojawi...??? [2015-02-12 19:48]