Zaloguj się do konta

Ryby spod lodu

utworzono: 2009/12/17 15:37
rybiacy

Jak będzie odpowiedni lód zabieram się za łowienie pod lodem i tu pytanie jakie ryby można łowić pod lodem?
[2009-12-17 15:37]

Irkoni

No kolego przeważnie to wiadomo,okoń potem płoć,leszcz trafia się także karp i szczupak który oczywiście ma okres ochronny i wraca do wody.
No to przeważnie okoń,leszcz,płoć a cała reszta jest przyłowem niekontrolowanym,takie jest moje zdanie.....Pozdrawiam
[2009-12-17 16:15]

Z racji dużej ilości wolnego czasu mam pytanie. Jak od początku zbrać się za podlodowe łowienie? Jaką metodę polecacie na początek? I ile taka zabawa kosztuje? Jestem prawie całkiem zielony w tym temacie... Będę zobowiązany za porady. [2010-11-03 21:43]

Też załapie sie mam nadzieje na taki instruktaż,tym bardziej,że nie wierciłem już dobre kilka zim [2010-11-04 00:40]

kasalka

W tym roku nie będzie Zimy. Spławik i grunt będzie lepszy, a w kwietniu zrobi się cieplej.:)
[2010-11-04 01:47]

Obyś miał rację kolego... Ale jak znam życie to znowu w styczniu przywali z -30...
[2010-11-04 08:10]

Będzie zima, będzie napewno ostro, wystarczy poobserwowac przyrodę. Napewno najbardziej potrzebny jest dobry świder do robienia przerębli, a to dziadostwo od stówy w górę. Jeśli chcesz być bezpieczny, widoczny i mieć ciepło, to napewno odpowiednie ciuchy też sporo kasy pochłoną. Sam sprzęt nie jest drogi. Aha, saneczki, (takie jak za dzieciaka z górki zjeżdżałeś) się przydadzą. Metody i na kiwok i na spławiczek, mormyszka..... Rzuć okiem np. na You Tube na filmiki z łowieniem podlodowym. Ja też po paru latach przerwy będę "podlodował".... [2010-11-04 08:23]

Jędrula

 

Też mam zamiar odpalić podlodówki , dwa lata leżały nieużywane . Ja zazwyczaj mam przy sobie spaławikówkę i ''spining'' z grubsza żyłką . Panowie to jest wyjątkowe łowienie , to ma w sobie jakiś czar . Moja ulubionym zestawieniem jest -25 stopni mrozu , błękitne niebo i mocne słonce . Uwielbiam spławik i wielkie płocie łowione z 8-9 metrowych przepaści a przy okazji rzadko bo rzadko ale wchodzą łopaty do których wyciągnięcia trzeba rozwiercić przerębel bo się najzwyczajniej cholery nie mieszczą . Oczywiście błystka czy mała gumka jest nieodzowna bo

kto by nie chciał zjeść pysznego pasiaka z patelni .

[2010-11-04 09:29]

pleban9

Witam,ja osobiście łowienie z lodu uważam za najlepsze w roku,całe lato sie szykuje do zimy.Łowie na wlasne przynęty  tj. żuki .Sprzedaje troszke na allegro do współpracuje również z paroma sklepami wędkarskimy w moim miescie.Żuki które robie ,testuje w gronie znajomych wędkarzy nie urzywamy robakow,ochotki itp.Liczy sie sposób prowadzenia żuczka i oczywiscie kolor.Lowimy głównie okonia,są tez piekne płocie i leszcze.Plaga natomiast są szczupaki.Odpowiem na każde pytanie i wiecej fotek wyśle na emaila pleban9@o2.pl                     

[img]http://i55.tinypic.com/jsfyqg.jpg[/img]

[img]http://i52.tinypic.com/2zipxyf.jpg[/img]

[img]http://i55.tinypic.com/2i9101l.jpg[/img]

[2010-11-04 11:25]