Zaloguj się do konta

ryby słodkowodne wikipedia

utworzono: 2010/03/28 16:36
wojtas321

Mam pytanie  dotyczące tego zdania "Szczupaki mozna juz łowic na wiosne  , tylko trzeba wypuszczac spowrotem do wody ." Ja uwazam ze to nie prawda, lecz wole sie upewnic czy to prawda ??
[2010-03-28 16:36]

baldhead

Jeśli jesteś wędkarzem to obowiązuje Cię Regulamin Amatorskiego Połowu Ryb, który mówi, że w okresie od 1 stycznia do 30 kwietnia obowiazuje zakaz połowu szczupaka! Łowienie w tym okresie szczupaków odbywających tarło to zwykłe barbarzyństwo!  [2010-03-28 17:26]

Lukaszspin

W TYM OKRESIE BIAŁA RYBKA!!
STRAŻ NIE DA NIKOMU WIARY ŻE EWENTUALNIE ZŁOWIONEGO SZCZUPAKA MIAŁO SIĘ ZAMIAR
WYPUŚCIĆ!!
SZKODA NERWÓW I PIENIĘDZY,LEPIEJ SIĘ WSTRZYMAĆ AŻ SZCZUPŁY BĘDZIE PO "MIŁOŚCI" ;d
[2010-03-28 19:47]

karlik

Nie wiem gdzie i od kogo słyszałeś to zdanie nie interesuje mnie to ale będąc wędkarzem i członkiem PZW nawet nie powinieneś zadawać takiego pytania znając RAPR,gdyż sam  sobie wystawiasz opinie i wiesz za kogo koledzy z portalu mogą cie uznać

POZDRAWIAM MYŚLĘ ŻE CIĘ NIE URAZIŁEM
[2010-03-28 20:05]

karlik

DO kolegi wojtas 321
[2010-03-28 20:07]

wojtas321

To mój kolega próbował tak łowić , ja go ostrzegałem wiec powiedział ze bym sprawdził na interneciez dobtych zródeł . Nawt był gotów się założyc o to ze tak mozna . Dziekuje za odpowiedzi a ja RAPR znam bo nie dawno zdawałem egzamin .
[2010-03-29 15:20]

JakubUrsynow

Witam wszystkich. Piszę w tym wątku, żeby nie tworzyć bez potrzeby następnego. Ściągnąłem ostatnio program "atlas ryb słodkowodnych" w którym znalazłem informację, że szczupak ma okres ochronny w rzekach i zbiornikach zaporowych od 1I do 30IV a w pozostałych wodach od 1III do 30IV. Taka sama informacja jest w Wikipedii, Regulamin Amatorskiego Połowu Ryb PZW mówi zaś wyraźnie, że okres ochronny trwa od 1I do 30IV niezależnie od typu zbiornika. Skąd te rozbieżności?
[2010-04-17 16:48]

MATIG

To wszystko prawda sezon na szczupłego zaczyna się 1 maja ale to nie znaczy że nie wolno łowić na spininng w okresie w którym nie można łowić szczupala czyli wcześniej niż 1 maj. Kiedyś się spotkałem ze strażnikiem i mi wmawiał że dopiero 1 maja można łowić na spinner śmiechu warte ale to raz się napotkałem tylko na strażnika który nie zna regulaminu..
[2010-04-17 17:26]

JakubUrsynow

Spoko, rozumiem różnicę pomiędzy możliwością zabierania złowionych szczupaków a możliwością łowienia na spinner:) Tylko czy są np. okręgi w których można łowić do 1ego marca i ktoś się pomylił rozciągając tę zasadę na cały kraj? Od razu mówię, że nie zamierzam uganiać za zębatym cały rok tarło, nie tarło:)
[2010-04-17 18:25]

Petrys

Nie no  tego jeszcze nie było, żeby łowić szczupaki podczas ich tarła ! Jakbym poznał tego pana to bym mu przemówił do rozsądku! Według RAPR jest to zabronione, chyba, że nie uważasz się za wędkarza. Z resztą do maja  już nie daleko, a sam się nie mogę doczekać otwarcia sezonu szczupakowego ;)
[2010-04-17 18:49]

JakubUrsynow

Tak jak napisałem - oczywiście, że nie zamierzam. Skąd ktoś ma takie informacje? Może kogoś wprowadzić w błąd. Informację na Wikipedii można by skorygować.
[2010-04-17 19:05]

ArturS

Ja też spotkałem się z podobną informacją. Cytat:Szczupak; wymiar 45 cm, okres ochronny: 1.01 - 30.04 w rzekach i zbiornikach zaporowych oraz na wodach PZW, na pozostałych wodach od 01.03 - 30.04 . Dalej: wszystkie informacje podano wg. stanu prawnego na dzień 01.06. 2007.
[2010-04-17 19:26]

szymbor

W TYM OKRESIE BIAŁA RYBKA!!
STRAŻ NIE DA NIKOMU WIARY ŻE EWENTUALNIE ZŁOWIONEGO SZCZUPAKA MIAŁO SIĘ ZAMIAR
WYPUŚCIĆ!!
SZKODA NERWÓW I PIENIĘDZY,LEPIEJ SIĘ WSTRZYMAĆ AŻ SZCZUPŁY BĘDZIE PO "MIŁOŚCI" ;d

Jak bym miał przyłów w postaci szczupaka i akurat kontrola by podeszła i chciała by mi wlepić mandat to nie dał bym z siebie zrobić jelenia i tego mandatu bym nie przyjął .. oczywiście wyszła by z tego ostra jazda .. ale jakby mi wlepili ten mandat już to poszedłbym to gdzieś zgłosić ...  bo co to moja wina że szczupak mi siadł np na mikro woblerka przeznaczonego na klenia i jazia (tak jak miał mój kolega ostatnio) ... tym bardziej że nie ma zakazu spinningowania jak ryby mają okres ochronny .. bo wiemy że ze spinningiem można w tym czasie polować na okonie jazie klenie ...

[2010-04-17 20:32]

kuzyn78

Dobrze, dobrze wszystko jest w porządku jeśli tego szczupaka nie masz w siatce lub w torbie.Jeśli na oczach strażników złowiłeś szczupaka i od razu go wypuścisz to nikt nie ma prawa Ci się przyczepić,ale jeśli tak jak wspomniałem wcześniej jest w twojej siatce lub leży martwy na brzegu to nie ma zmiłuj.Wiem ,możesz powiedzieć ,że głęboko połknął i tym podobne rzeczy,ale i na to jest paragraf.Przeczytaj sobie regulamin na pierwszej stronie ,,Rejestru połowu''.Rybę nie miarową lub złowioną w okresie ochronnym należy wypuścić nawet jeśli miała by małe szanse na przeżycie.
[2010-04-17 22:07]

szymbor

ja dobrze o tym wiem ... ale mówię że jakby widzieli że wyciągam z wody szczupaka ... źle się chyba zrozumieliśmy regulamin znam :P ale może inni co nie wiedzieli tak do końca jak to jest z tym wypuszczaniem nie wymiarowej ryby/w okresie ochronnym że nawet jak jej szanse są znikome to trzeba wypuścić :)  ps. no ale chyba nie walną mi mandatu jak będę chciał sobie z nią zrobić fotke ;P
[2010-04-18 00:36]

wojtas321

Zakończmy ten temat , bo powstają zbędne dyskusje . A już tylko tydzień do końca  okresu ochronnego :):):)    [2010-04-18 13:03]

Waldi Fish

Już trzeba ostrzyć wędki na szczupaka.
[2010-04-20 17:39]