Ryby nierodzime - gatunki napływowe ryb do Polski

/ 596 odpowiedzi / 11 zdjęć

Ten wątek został zablokowany - nie możesz odpowiadać na posty

użytkownik32263

Mnie Olu akurat post o akwarystach, skierowany praktycznie bezpośrednio do mnie i Kolegi Radka, bardzo ruszył. Bo nigdy nie wypuściłem i nie wypuszczę tak inwazyjnego gatunku do żadnego zbiornika, nawet robiłem lepiej bo zabierałem te ryby. Na dodatek z takim opisem: podomki, chińskie klapki itp. A takie insynuacje są właśnie łamaniem regulaminu ale tylko i wyłącznie przez @Gluhwurmschen, nie Kolegę Tomka. Zresztą na własnej skórze przekonałaś się jaki z niego człowiek. Jak atakować to wszystkich, nawet ludzi go broniących, czyli również i Ciebie. Mam nadzieję że następnym razem zastanowisz się czy ująć się za nim.
Pozdrawiam Ciebie serdecznie! (2013/01/20 00:28)

Roxola

Masz rację Tomku, chyba niepotrzebnie zabrałam głos wstawiając się za (już teraz) "wyjadaczem".Moje ryby akwariowe też nigdy nie będą pływały w jeziorze, ani rzece.Właściwie, to nie spodziewałam się ataku z jego strony...  kolejna nauczka :)Mam nadzieję, że kiedyś zacznie poświęcać więcej uwagi na czytanie ze zrozumieniem, jak pisanie. (2013/01/20 00:36)

użytkownik140854

Mnie Olu akurat post o akwarystach, skierowany praktycznie bezpośrednio do mnie i Kolegi Radka, bardzo ruszył. Bo nigdy nie wypuściłem i nie wypuszczę tak inwazyjnego gatunku do żadnego zbiornika, nawet robiłem lepiej bo zabierałem te ryby. Na dodatek z takim opisem: podomki, chińskie klapki itp. A takie insynuacje są właśnie łamaniem regulaminu ale tylko i wyłącznie przez @Gluhwurmschen, nie Kolegę Tomka. Zresztą na własnej skórze przekonałaś się jaki z niego człowiek. Jak atakować to wszystkich, nawet ludzi go broniących, czyli również i Ciebie. Mam nadzieję że następnym razem zastanowisz się czy ująć się za nim.
Pozdrawiam Ciebie serdecznie!

Nie widzę u siebie łamania regulaminu i przestań wreszcie, tutaj jątrzyć. Jesteś  nieżyczliwym człowiekiem a w dodatku nie do zgody...
Akwarystę mogę sobie wyobrazić jak chcę - nawet w podomce i laczkach , bo w pewnym momencie - koniec końców - akwarystyka przywodzi na myśl pewną formę domatorstwa, introwertycznego zamknięcia w świecie rybek  miotających się po szklanej klatce... Dla mnie nie jest normalne trzymanie jakichkolwiek ryb w szklanym pojemniku. Nigdy też nie twierdziłem, że każdy akwarysta przyczynia się do ekspansji ryb obcych , tylko niektórzy z nich. Tak jak w każdej społeczności - tak i pośród akwarystów spotkać można osoby bardziej lub mniej rozważne a czy do nich się zaliczasz - to już pozostawiam do twej indywidualnej oceny (licząc z góry na obiektywizm). (2013/01/20 01:16)

tomasz26552

Wróciłem se z roboty i myślę sobie kabareta na yutubie se włączę ale zaraz musze zerknąć na Wędkuje.pl w temat ryby nie rodzime i powiem Wam że to jest lepsze od kabareta hehe (2013/01/20 06:48)

covent

Przycisk "zgłoś naruszenie" jest zawsze gotowy do akcji- wystarczy kliknąć i zgłosić redakcji swoją rację- wbrew pozorom reakcja będzie..

(2013/01/20 08:59)

użytkownik140854

Przycisk "zgłoś naruszenie" jest zawsze gotowy do akcji- wystarczy kliknąć i zgłosić redakcji swoją rację- wbrew pozorom reakcja będzie..

Jeszcze nie zająłeś głosu w sprawie a już knujesz intrygę...
Racja? Rację to może masz ,ale kiedy śpisz. Trudno mieć bowiem  rację - jeśli nie podjęło się tematu dyskusji tylko wtrąca dygresje niezwiązane z tematem.Wyobraź sobie ,że  to właśnie ty pierwszy naruszasz ten "cały" regulamin (z ang. tak zwany "OFF TOPIC" ).

Ile masz lat? Zachowanie typowe dla dziecka.... Czy to też jest naruszenie regulaminu,kiedy piszę,że zachowujesz się jak dziecko?
Kiedy czytam blockquote : "Przycisk "zgłoś naruszenie" jest zawsze gotowy do akcji- wystarczy kliknąć i zgłosić redakcji swoją rację- wbrew pozorom reakcja będzie..."- mam nieodparte wrażenie,że
 to nieco  infantylne- i temu nie można zaprzeczyć w żaden sposób.

PS:Weź się ode mnie odczep, delikatnie mówiąc - bo mogę napisać to samo mniej przyjemnie. Co ty do nędzy ode mnie chcesz? Znasz mnie? Masz coś do mnie? Rozmawiałeś kiedyś ze mną jak człowiek z człowiekiem? NIE ! Zawsze tylko prowokujesz a później odwracasz kota ogonem i bawisz się śmiesznie w konfidenta ślącego skargi i wnioski do redakcji.

TYMCZASEM JUŻ WRACAM DO GŁÓWNEGO TEMATU WĄTKU CZYLI DO RYB OBCYCH.
To była tylko odpowiedź na  działania sabotujące i zaczepki ze strony prowokatora.
(2013/01/20 09:23)

JOPEK1971

Skoro hodujecie te ryby w akwarium, to się nie dziwcie,że prędzej czy później pojawiają się one w polskich akwenach i rzekach.
Skandujecie wyzwoleńcze hasła dotyczące  ratowania polskiej przyrody,ale własnej winy nie macie zamiaru dostrzec...
Nie rozumiem zainteresowania akwarystyką: co w tym ciekawego i w  ogóle...
Wydaje mi się to nieco lekkomyślną rozrywką dla mas z zamiłowaniem do domatorskiej ciepłoty pokoju przystrojonego szklanym pojemnikiem zwanym akwarium( akwarysta przechadza się po pokoju w podomce w kropki i chińskich laczkach i cmoka przez szybkę do swoich tropikalnych eksponatów).
Hodowla, oczka, akwarystyka: to wszystko nie mieści się w moim światopoglądzie i wydaje się być w moim odczuciu , pewnym wypaczeniem.
Już nigdy nie dziwcie się ,że wokół was -pełno jest sumika , czebaczka, babek, trawianek i mnogość reszty obcej menażerii, skoro sami skrupulatnie przyczyniacie się do upowszechniania gatunków inwazyjnych w Polsce.
Jakiej winy?Dzięki bliższej obserwacji tych ryb poznajemy jaki to szkodliwy gatunek dla rodzimego ekosystemu.Brak wiedzy odnośnie gatunków inwazyjnych jest szkodliwe,nie akwarystyka.Na trawianki trafiłem w latach 90-tych i dzięki mej ciekawości cóż to za stwór,zacząłem poznawac tego drapieżnika.Nawet spotkałem się z używaniem trawianki jako żywiec przez niedouczonych wędkarzy przenoszących te rybki tam gdzie ich nie było.Również gatunki prawnie chronione trafiają na żywcowe zestawy np.strzebla błotna,koza,itd.
(2013/01/20 11:14)

użytkownik140854

Skoro hodujecie te ryby w akwarium, to się nie dziwcie,że prędzej czy później pojawiają się one w polskich akwenach i rzekach.
Skandujecie wyzwoleńcze hasła dotyczące  ratowania polskiej przyrody,ale własnej winy nie macie zamiaru dostrzec...
Nie rozumiem zainteresowania akwarystyką: co w tym ciekawego i w  ogóle...
Wydaje mi się to nieco lekkomyślną rozrywką dla mas z zamiłowaniem do domatorskiej ciepłoty pokoju przystrojonego szklanym pojemnikiem zwanym akwarium( akwarysta przechadza się po pokoju w podomce w kropki i chińskich laczkach i cmoka przez szybkę do swoich tropikalnych eksponatów).
Hodowla, oczka, akwarystyka: to wszystko nie mieści się w moim światopoglądzie i wydaje się być w moim odczuciu , pewnym wypaczeniem.
Już nigdy nie dziwcie się ,że wokół was -pełno jest sumika , czebaczka, babek, trawianek i mnogość reszty obcej menażerii, skoro sami skrupulatnie przyczyniacie się do upowszechniania gatunków inwazyjnych w Polsce.
Jakiej winy?Dzięki bliższej obserwacji tych ryb poznajemy jaki to szkodliwy gatunek dla rodzimego ekosystemu.Brak wiedzy odnośnie gatunków inwazyjnych jest szkodliwe,nie akwarystyka.Na trawianki trafiłem w latach 90-tych i dzięki mej ciekawości cóż to za stwór,zacząłem poznawac tego drapieżnika.Nawet spotkałem się z używaniem trawianki jako żywiec przez niedouczonych wędkarzy przenoszących te rybki tam gdzie ich nie było.Również gatunki prawnie chronione trafiają na żywcowe zestawy np.strzebla błotna,koza,itd.

Tak czy inaczej - jestem gorącym przeciwnikiem akwarystyki, oczek, hodowli itp.
Jeden akwarysta będzie postępował rozważnie,ale kolejny...?Czy można wymagać od każdego rozumu? Dobry Bóg  pod tym względem nie potraktował wszystkich  szczodrze...
Ryby występujące na danym terenie - powinny żyć w swoich macierzystych niszach ekologicznych czyli np: ryby z Amazonki powinny pozostać w wodach tej rzeki, ryby z jeziora Tanganika - powinny pozostać tam na zawsze itd... Do diabła spuchniętego, nie rozumiem ludzi, którzy chcą mieć ryby na własność : czy to w akwarium czy w oczku czy w stawie. Tym samym, ryby takich gatunków jak: tołpyga czy amur - także powinny pływać sobie w wodach azjatyckich rzek i ich zlewni a nie w Polsce.Resumując: POZWÓLMY RYBOM ŻYĆ W NATURZE I ZGODNIE Z NATURĄ, NAWET BAKTERIA (CZĘSTO GROŹNA), NIE CHCE ŻYĆ NA SZKIEŁKU- NURZAJĄC SIĘ W POŻYWCE BULIONOWEJ , TYLKO JEST DO TEGO ZMUSZANA.... Ryby nie wyrządzają nikomu krzywdy, są bezbronne i dlatego tym bardziej  nie zasłużyły na to, by nimi żonglować. Przemyśl to kolego Radosławie, dobrze wiesz,że od tego się wszystko zaczęło: chęć posiadania różnych ryb - stanowiło i nadal stanowi - forpocztę do tego, by te ryby przesiedlać w taki czy inny sposób do Polski.
(2013/01/20 11:31)

perwer

Kochani uratowałem was z masakry karasiowej ,przerzuciłem  żartobliwie na Bogu  winną sapę i po kilku postach agresja wzrosła z braku konkretnego wroga ...aż sie znalazł hehe
Akwarysta hahaha ,same zło w czystej postaci . Krwiożerca ,który jak pijawka wysysa ostatnie resztki normalnego funkcjonowania ekosystemu . Niepożądany intruz ,żongler gatunkami, który za samo hodowanie skalarów powinien dostać 5 lat bez prawa weta.
 Złłłłoooooo ,zzzłłoooo.....wszędzie złłłooo- a sklepy zoologiczne proponuje panu - Glut ..coś tam , żeby napisał petycje do zamknięcia jak z dopalaczami....
 Już wspominałem to ,ale nie mogę sie powstrzymać ....GENIUSZ ,NORMALNIE GENIUSZ.. nasz ty cycu ...Brawo...

Jeszcze jedna rybka jest często łowiona w Polskich wodach - zazwyczaj na ciepłych kanałach ..wie kto to co to jest ?   

(2013/01/20 14:21)

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

JKarp

Cześć

Karp?

JK

(2013/01/20 14:28)

JKarp

Cześć

No dobra ja zapytam- co za bacu ?

JK

(2013/01/20 14:37)

perwer

Żadna odmiana bacy .
Karpiem, była by ta ryba na pewno Janusz u Bareji. (2013/01/20 14:49)

JKarp

Cześć

Darek to już jest Bareja ;-)))))))

A to jest karp ( wytarty w akwarium ) - jest to jedyna słuszna odpowiedź i jej będę się trzymał.

JK

(2013/01/20 14:52)

użytkownik39933

w mojej okolicy  nie tak  dawno złowiono na wędkę  w rzece  3 czy 4 piranie (2013/01/20 15:02)

użytkownik140854

Kochani uratowałem was z masakry karasiowej ,przerzuciłem  żartobliwie na Bogu  winną sapę i po kilku postach agresja wzrosła z braku konkretnego wroga ...aż sie znalazł hehe
Akwarysta hahaha ,same zło w czystej postaci . Krwiożerca ,który jak pijawka wysysa ostatnie resztki normalnego funkcjonowania ekosystemu . Niepożądany intruz ,żongler gatunkami, który za samo hodowanie skalarów powinien dostać 5 lat bez prawa weta.
 Złłłłoooooo ,zzzłłoooo.....wszędzie złłłooo- a sklepy zoologiczne proponuje panu - Glut ..coś tam , żeby napisał petycje do zamknięcia jak z dopalaczami....
 Już wspominałem to ,ale nie mogę sie powstrzymać ....GENIUSZ ,NORMALNIE GENIUSZ.. nasz ty cycu ...Brawo...

Jeszcze jedna rybka jest często łowiona w Polskich wodach - zazwyczaj na ciepłych kanałach ..wie kto to co to jest ?   

To jest PIRAPITINGA, ryba z rodziny piraniowatych i zwana "piranią paku". (2013/01/20 15:27)

perwer

Bingo - pewnie zdjęcie profilowe zdradziło jej nazwę he...no ,ale niech będzie ..

To teraz ,co możesz o tej rybie napisać....jakie są Twoje przemyślenia ,napisz ,bo to bardzo ciekawe. (2013/01/20 15:41)

perwer

Wyczuwa sie ciszę przed burzą.....atmosfera napięta ,jak baranie jaja... (2013/01/20 15:59)

SZUWARdragon2

Przeciez napisalem bacu.)Tylko usmieszek zezarlo, tak jak ta rybka orzeszki. (2013/01/20 16:26)

adler

Witam. 

Nie ingerowałem długo w żadne Wasze wzajemne utarczki, pyskówki.

Kol. Gluhwurmschen Swoimi wypowiedziami, racjami skutecznie zniechęca resztę użytkowników do dyskusji. Przy stole pozostali zaś koledzy którzy podkręcają tę hecę . 

Ostatecznie ponownie i zdecydowanie zamykam ten wątek gdyż niema on już nic wspólnego z tematem głównym ( przewodnim). Tego typu dyskusje zresztą są poza tematami pokoju - Wiadomości - . Wymienione zostały wszystkie ryby nierodzime i co? Nic więcej. Nie ma pomysłów, działań jak to uzdrowić, tylko gadka kto mądrzejszy.

(2013/01/20 18:49)

adler

Przykro mi , ale po sprawdzeniu całego wątku okazuje się że po usunięciu tych monologów, postów obraźliwych pozostanie kilka no ze 6 postów. Zresztą nic nie ma w wątku zawartych konkretnych zamierzeń, działań na rzecz ochrony rodzimych gatunków, ujarzmienia ekspansji ryb niechcianych. Mamy tu tylko przekomarzanie , udowadnianie swoich racji, temat zamykamy w dziale wiadomości, natomiast nic nie stoi na przeszkodzie, zresztą już kiedyś taka była szybka zgaduj- zgadula gatunków ryb, lecz jak w Hydeparku. Gdyż w tym wątku niestety nikt nic nie napisał, wskazał względem ochrony naszych wód. 
Pozdrawiam Krzysztof. (2013/01/20 20:24)