Zaloguj się do konta

Ryby na żywo.

utworzono: 2014/06/27 17:41
s4mo

Jeśli nie możecie wyskoczyć na ryby a chcielibyście na nie popatrzeć to na tej stronie możecie je prawnie podglądać. klik
Kamera na dnie jednego z Warmińsko mazurskiego jeziora :) Dodatkowo kilka nagrań :-)
Jak Wam się podoba taki projekt? :) Moim zdaniem fajny pomysł :)
[2014-06-27 17:41]

CZzesio

Oooo...! Kaczy kuper widziałem ! A można tam podnęcić sms-em ? ;)))

Fajna sprawa :) (pomijając wszystkie "ale" )
[2014-06-27 17:50]

Lujski

ale bezrybie
[2014-06-27 18:13]

Bernard51

Pomysł jak CZesio pisze dobry a jak byś tak od czasu do czasu podrzucił zanętę obok kamery może dla narzekających było by więcej rybki w obiektywie, na ekranie.
[2014-06-27 21:28]

s4mo

nie wiem w jakim momencie ogladacie ale ja teraz widze tam lawice ryb... fakt faktem jest zanecone .... nizej jest opisane kiedy neca...
[2014-06-28 11:54]

darek-salamon

Ja drugi dzien to obserwuje tylko plocie wzdręgi tam plywają jest jeden dosc spory okoń co towarzyszy tym rybą.A co za swistak rzuca ta zanetę? :-) :-) :-) teraz jest dorzucona a leszczy nie ma?ogolnie fajne. [2014-06-28 14:25]

CZzesio

Witam :) Jakieś leszczyki czy krąpiki śmigały tam z samego rana koło dziewiątej ;)))
[2014-06-28 15:44]

darek-salamon

Tak krapik i maly leszczyk Czekam jak patelnie jakies wielkie przyplyną :-) :-) :-) :-)  [2014-06-28 15:57]

89krzysztof

Ja poczekam aż jakiś sum tą kamerę zeżre. Chciałbym zobaczyć jak to wygląda w żołądku ryby.
[2014-06-28 19:51]

Massa

Ja poczekam aż jakiś sum tą kamerę zeżre. Chciałbym zobaczyć jak to wygląda w żołądku ryby.    Pomyślałem o tym samym heheh

[2014-06-28 20:02]

sebaworoch

W nocy nie ma podglądu. [2014-06-29 17:26]

CZzesio

No , dzisiaj udało mi się liny "upolować" ...:))))
[2014-06-29 20:20]

CZzesio

[2014-06-29 20:21]

Lujski

akurat teraz wieczorowa pora - pare pieknych linów pozuje przed kamerą
[2014-06-29 21:01]

A teraz jest mnóstwo drobnicy [2014-06-30 07:23]

berthold

fajna sprawa a jak by tak dać w głębsze miejsce i na podczerwień to by szło się napatrzeć myślę na dużo większe rybska
[2014-06-30 10:47]

darek-salamon

fajna sprawa a jak by tak dać w głębsze miejsce i na podczerwień to by szło się napatrzeć myślę na dużo większe rybska

Podczerwień? -ha pomysł dobry tylko dla nich za drogi widocznie, jak ryby musza karmić caly dzien a i w nocy trzeba by bylo to robić .Na razie mamy nocne mroczki na ekranie. [2014-06-30 18:00]

qarol19

Jest i pan Okoń [2014-06-30 20:43]

s4mo

Ja co zaglądam to widzę ryby...Małe ale są :) jak są małe to i są duże, będzie ciągle nęcone to i duże przyjdą :)
[2014-07-01 15:02]

masdars

Podczerwień? -ha pomysł dobry tylko dla nich za drogi widocznie, jak ryby musza karmić caly dzien a i w nocy trzeba by bylo to robić .Na razie mamy nocne mroczki na ekranie.

Witam

Nazywam się Piotrek i jestem tym świstakiem co zanętę rzuca.

Łatwo jest krytykować innych ale uwierzcie, że wystawienie kamery w jeziorze z transmisją on-line wcale nie jest takie proste. Żeby ciekawe okazy pokazywały się przed kamerą trzeba codziennie nęcić a to niestety kosztuje - co chwila dostaję informacje - wrzuć fasolę, kulki proteinowe, siekane dżdżownice itp. - lista życzeń jest długa;-) codzienne nęcenie kosztuje od kilkunastu do kilkudziesięciu zł dziennie (nęcimy rano i wieczorem) a sponsorzy nie garną się do współpracy. Miesięczny koszt samej transmisji to dobrych kilkaset złotych. Projekt robimy własnymi środkami i z pasji wędkarskiej i mam nadzieję, że dla większości będzie się to podobało.

Jeśli chodzi o transmisję nocą - tu nawet nie chodzi o koszty - bardziej sprawa idzie o zużycie energii - system chodzi na akumulatorach i co kilka dni trzeba je wymieniać a zastosowanie oświetlacza spowoduje, że akumulatory trzeba by wymieniać co 1 lub 2 dni a na to też trzeba mieć czas;-) Ale myślę, że w niedługim czasie uda się to też zrealizować z tym nocnym podglądaniem a nawet z kamerą obrotową z zoomem. Generalnie jest to początek projektu i myślę, że będzie się rozwijał a Wasza pomoc (choćby dobrym słowem) znacznie nam pomoże uatrakcyjnić przekaz. Niestety kamerę praktycznie co drugi dzień trzeba wyjąć do czyszczenia bo szybko zachodzi glonami ( w sumie to codziennie trzeba być na jeziorze żeby to jakoś hulało) Myślę , że takie bezrybie to wcale nie jest bo codziennie pojawiają się przed kamerą duże liny, czasem zajrzy szczupak, okoń i ładna wzdręga.

Zajrzyjcie na FB na "Ryby na żywo" są tam na bieżąco wrzucane ciekawsze nagrania gdzie widać naprawdę ładne sztuki;-)

W miarę rozwoju projektu kamera będzie przenoszona w inne ciekawe miejsca (stanowiska leszczowe, okoniowe górki, itp.), na razie ze względu na ograniczenia techniczno - sprzętowe działamy tak jak działamy;-)

Mam nadzieję, że będziemy mieli Wasze poparcie dla tego projektu.

Pozdrawiam serdecznie!

p.s. jeśli chcecie zobaczyć na żywo ładne liny to oglądajcie wczesnym rankiem lub wieczorem;-)

[2014-07-03 00:09]

Pawelski13

@masdars - fajny pomysł, trzymam kciuki i życzę powodzenia:) [2014-07-03 10:38]

berthold

ja ze swojej strony chylę czoło fajna sprawa i nie codzienna ,dobrze że jesteście bo naprawdę czasem lepiej popatrzeć niż łowić
[2014-07-03 12:11]

CZzesio

Witam

Łatwo jest krytykować innych ale uwierzcie, że wystawienie kamery w jeziorze z transmisją on-line wcale nie jest takie proste. Żeby ciekawe okazy pokazywały się przed kamerą trzeba codziennie nęcić a to niestety kosztuje - co chwila dostaję informacje - wrzuć fasolę, kulki proteinowe, siekane dżdżownice itp. - lista życzeń jest długa;-) codzienne nęcenie kosztuje od kilkunastu do kilkudziesięciu zł dziennie (nęcimy rano i wieczorem) a sponsorzy nie garną się do współpracy. Miesięczny koszt samej transmisji to dobrych kilkaset złotych. Projekt robimy własnymi środkami i z pasji wędkarskiej i mam nadzieję, że dla większości będzie się to podobało.

Jeśli chodzi o transmisję nocą - tu nawet nie chodzi o koszty - bardziej sprawa idzie o zużycie energii - system chodzi na akumulatorach i co kilka dni trzeba je wymieniać a zastosowanie oświetlacza spowoduje, że akumulatory trzeba by wymieniać co 1 lub 2 dni a na to też trzeba mieć czas;-) Ale myślę, że w niedługim czasie uda się to też zrealizować z tym nocnym podglądaniem a nawet z kamerą obrotową z zoomem. Generalnie jest to początek projektu i myślę, że będzie się rozwijał a Wasza pomoc (choćby dobrym słowem) znacznie nam pomoże uatrakcyjnić przekaz. Niestety kamerę praktycznie co drugi dzień trzeba wyjąć do czyszczenia bo szybko zachodzi glonami ( w sumie to codziennie trzeba być na jeziorze żeby to jakoś hulało) Myślę , że takie bezrybie to wcale nie jest bo codziennie pojawiają się przed kamerą duże liny, czasem zajrzy szczupak, okoń i ładna wzdręga.

Zajrzyjcie na FB na "Ryby na żywo" są tam na bieżąco wrzucane ciekawsze nagrania gdzie widać naprawdę ładne sztuki;-)

W miarę rozwoju projektu kamera będzie przenoszona w inne ciekawe miejsca (stanowiska leszczowe, okoniowe górki, itp.), na razie ze względu na ograniczenia techniczno - sprzętowe działamy tak jak działamy;-)

Pozdrawiam serdecznie!

p.s. jeśli chcecie zobaczyć na żywo ładne liny to oglądajcie wczesnym rankiem lub wieczorem;-)

Witaj "Świstaku" :) Piotrze robisz świetną robotę, wielki szacun dla Ciebie. Nie jeden z nas i nie jeden raz zastanawiał się siedząc z zarzuconą wędką : Co TAM się dzieje ? Jest TAM ta ryba już...czy ... ?  Jednym słowem należy się Wam  DUUUŻE PIWO  :)))

[2014-07-03 14:28]

skryty

super sprawa
[2014-07-03 20:35]

masdars

Dzięki Koledzy za pochlebne słowa - jak się słyszy coś takiego to chce się działać;-)

Własna ciekawość powoduje, że będziemy próbować stawiać kamerę w różnych  miejscach Dzisiaj na jeziorze znalazłem w fajnym miejscu na skraju górki niedaleko brzegu podwodną konstrukcję bobrów (jeden grasował nawet przy brzegu) - zobaczymy może jak technicznie się da ustawić kamerę w tym miejscu to moglibyśmy poobserwować podwodne roboty gryzoni a przy okazji rybki;-)

Pozdrawiam

[2014-07-03 21:38]

masdars

Witam

Pozdrawiam serdecznie!

Witaj "Świstaku" :) Piotrze robisz świetną robotę, wielki szacun dla Ciebie. Nie jeden z nas i nie jeden raz zastanawiał się siedząc z zarzuconą wędką : Co TAM się dzieje ? Jest TAM ta ryba już...czy ... ?  Jednym słowem należy się Wam  DUUUŻE PIWO  :)))

Dzięki za piwo!

Właśnie je konsumuję;-)

[2014-07-03 21:40]

25 maja 2018 roku wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 roku tzw. RODO. Nowe prawo nakłada na nas obowiązek uzyskania Twojej zgody na przetwarzanie przez nas danych osobowych w plikach cookies

Oświadczam, iż zapoznałem sie z Polityką prywatności i zgadzam się na zapisywanie i przechowywanie w mojej przeglądarce internetowej tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie zaszyfrowanych w nich danych osobowych pozostawianych w czasie korzystania z innych stron internetowych, serwisów oraz parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach marketingowych, w tym na profilowanie i w celach analitycznych przez wedkuje.pl, oraz ZAUFANYCH PARTNERÓW.

Administratorzy danych / Podmioty którym powierzenie przetwarzania powierzono

Hoblo Sp z o.o.,Warszawa 02-761, ul. Cypryjska 2G

Cele przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie i cele analityczne
2.świadczenie usług drogą elektroniczną
3.dopasowanie treści stron internetowych do preferencji i zainteresowań
4.wykrywanie botów i nadużyć w usługach
5.pomiary statystyczne i udoskonalenie usług (cele analityczne)

Podstawy prawne przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie oraz cele analityczne – zgoda
2.świadczenie usług drogą elektroniczną - niezbędność danych do świadczenia usługi
3.pozostałe cele - uzasadniony interes administratora danych

Odbiorcy danych

Podmioty przetwarzające dane na zlecenie administratora danych, w tym podmioty ZAUFANI PARTNERZY, agencje marketingowe oraz podmioty uprawnione do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa.

Prawa osoby, której dane dotyczą

Prawo żądania sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania danych; prawo wycofania zgody na przetwarzanie danych osobowych. Inne prawa osoby, której dane dotyczą.

Informacje dodatkowe

Więcej o zasadach przetwarzania danych w „Polityce prywatności”

Ustawienia