Zaloguj się do konta

Ryby na żywo.

utworzono: 2014/06/27 17:41
Kowal73

Witam, noo, noo,noooooo, piękna sprawa :) Jak nic teraz nie złowię, to choć tu popatrzę na podwodną te przyrodę :)   Mnie się pomysł bardzo podoba, pozdrowienia dla pomysłodawców :) Jak to Czesio powiada, należy się Wam duże piwo :)
                              [2014-07-03 21:41]

zbynio5o

Tak sobie patrze, jest 23.30 ciemno nic nie widać i jak tu nagle takie cosik w kamere zagląda.Szybkie pstryk i co Wy na to ?
[2014-07-03 23:32]

CZzesio

Hahaha ... Ani chybi, Zbynio kokoniaka piłeś ...:P

[2014-07-07 23:02]

Kowal73

Hi hi, no i patrząc -,zarazem zagłębiając się w tym wzroku , coś się zmieniło  :)  Więcej się teraz widzi jak pływa rybka niż się złowiło :) :) :)
[2014-07-07 23:28]

lynx

fajna sprawa a jak by tak dać w głębsze miejsce i na podczerwień to by szło się napatrzeć myślę na dużo większe rybska

Podczerwień? -ha pomysł dobry tylko dla nich za drogi widocznie, jak ryby musza karmić caly dzien a i w nocy trzeba by bylo to robić .Na razie mamy nocne mroczki na ekranie.

Witam

Nazywam się Piotrek i jestem tym świstakiem co zanętę rzuca.

Łatwo jest krytykować innych ale uwierzcie, że wystawienie kamery w jeziorze z transmisją on-line wcale nie jest takie proste. Żeby ciekawe okazy pokazywały się przed kamerą trzeba codziennie nęcić a to niestety kosztuje - co chwila dostaję informacje - wrzuć fasolę, kulki proteinowe, siekane dżdżownice itp. - lista życzeń jest długa;-) codzienne nęcenie kosztuje od kilkunastu do kilkudziesięciu zł dziennie (nęcimy rano i wieczorem) a sponsorzy nie garną się do współpracy. Miesięczny koszt samej transmisji to dobrych kilkaset złotych. Projekt robimy własnymi środkami i z pasji wędkarskiej i mam nadzieję, że dla większości będzie się to podobało.

Jeśli chodzi o transmisję nocą - tu nawet nie chodzi o koszty - bardziej sprawa idzie o zużycie energii - system chodzi na akumulatorach i co kilka dni trzeba je wymieniać a zastosowanie oświetlacza spowoduje, że akumulatory trzeba by wymieniać co 1 lub 2 dni a na to też trzeba mieć czas;-) Ale myślę, że w niedługim czasie uda się to też zrealizować z tym nocnym podglądaniem a nawet z kamerą obrotową z zoomem. Generalnie jest to początek projektu i myślę, że będzie się rozwijał a Wasza pomoc (choćby dobrym słowem) znacznie nam pomoże uatrakcyjnić przekaz. Niestety kamerę praktycznie co drugi dzień trzeba wyjąć do czyszczenia bo szybko zachodzi glonami ( w sumie to codziennie trzeba być na jeziorze żeby to jakoś hulało) Myślę , że takie bezrybie to wcale nie jest bo codziennie pojawiają się przed kamerą duże liny, czasem zajrzy szczupak, okoń i ładna wzdręga.

Zajrzyjcie na FB na "Ryby na żywo" są tam na bieżąco wrzucane ciekawsze nagrania gdzie widać naprawdę ładne sztuki;-)

W miarę rozwoju projektu kamera będzie przenoszona w inne ciekawe miejsca (stanowiska leszczowe, okoniowe górki, itp.), na razie ze względu na ograniczenia techniczno - sprzętowe działamy tak jak działamy;-)

Mam nadzieję, że będziemy mieli Wasze poparcie dla tego projektu.

Pozdrawiam serdecznie!

p.s. jeśli chcecie zobaczyć na żywo ładne liny to oglądajcie wczesnym rankiem lub wieczorem;-)

Piotrek gratuluje pomysłu. Nie zwracaj uwagi na malkontentów. Oni zawsze beda mieli cała litanie wymagań. Tak trzymaj.
Panowie wędkarze a moze tek zrobic zrzutke na karmę na zasadzie co łaska.
Piotrek podaj konto to zobaczymy czy oprócz wymagan wpadnie parę zetów.
[2014-07-08 00:04]

darek-salamon

Kolego lynx lubisz nakręcać ludzi? zbastuj sobie nie jestem malkontentem ,wyrywasz zdania tylko z mojego postu? Kamery są bardzo drogie i praca systemu też kolega Piotrek ( świstak) o tym pisze.Napisałem gdzieś ze pomysł do kitu?Mam płacić za coś co dla większości to ciekawostka tylko?Owszem mogę zasponsorować konkretne  badania a kolega Piotr powinien szukać konkretnych sponsorów producentów zanęt i koszyczków zanętowych, nawet za granicą jak w polsce nie chcą.Napewno na tym dobrze wyjdzie ,sponsor musi być reklamowany mieć korzyść ze sponsoringu podane do publicznej wiadomosci czym bylo nęcone i nazwa firmy.A dla zabawy bo ktoś sobie tak wymyślił nie chcą sponsorować.Jest sporo firm na rynku ale układ musi być przejrzysty między zainteresowanym a ofiarodawcą. Chcesz kogoś lynx sponsorować to sponsoruj,ja wolałbym wydać na młodzież wędkarską z domu dziecka lub inne szlachetniejsze cele.W tym roku kupujemy wędki dla dzieciaków z  rodzin biednych gdzie matka po smierci męza wychowuje samotnie 7-oro dzieci.Mój kolega co roku opłaca dzieciakom karty wedkarskie z opłatami w kole gdzie w rodzinie jest 6 -cioro dzieci w tym dwóch chlopców ktorych uczył wedkowania ich  zmarly  tato.Teraz jest bieda.A na czyjeś przyjemności mozesz lynx płacić jak Ci się podoba wolna wola. [2014-07-08 11:46]

masdars

Kolego lynx lubisz nakręcać ludzi? zbastuj sobie nie jestem malkontentem ,wyrywasz zdania tylko z mojego postu? Kamery są bardzo drogie i praca systemu też kolega Piotrek ( świstak) o tym pisze.Napisałem gdzieś ze pomysł do kitu?Mam płacić za coś co dla większości to ciekawostka tylko?Owszem mogę zasponsorować konkretne  badania a kolega Piotr powinien szukać konkretnych sponsorów producentów zanęt i koszyczków zanętowych, nawet za granicą jak w polsce nie chcą.Napewno na tym dobrze wyjdzie ,sponsor musi być reklamowany mieć korzyść ze sponsoringu podane do publicznej wiadomosci czym bylo nęcone i nazwa firmy.A dla zabawy bo ktoś sobie tak wymyślił nie chcą sponsorować.Jest sporo firm na rynku ale układ musi być przejrzysty między zainteresowanym a ofiarodawcą. Chcesz kogoś lynx sponsorować to sponsoruj,ja wolałbym wydać na młodzież wędkarską z domu dziecka lub inne szlachetniejsze cele.W tym roku kupujemy wędki dla dzieciaków z  rodzin biednych gdzie matka po smierci męza wychowuje samotnie 7-oro dzieci.Mój kolega co roku opłaca dzieciakom karty wedkarskie z opłatami w kole gdzie w rodzinie jest 6 -cioro dzieci w tym dwóch chlopców ktorych uczył wedkowania ich  zmarly  tato.Teraz jest bieda.A na czyjeś przyjemności mozesz lynx płacić jak Ci się podoba wolna wola.

Panowie nie ma o co się kłócić;-) Na razie nikt nikomu nie każe płacić. Jak ktoś ma ochotę pooglądać ryby - może to robić - ograniczeń nie ma i nikt nikogo nie zmusza do płacenia.  Tak jak pisałem wcześniej transmisja kosztuje i pewnie na dłuższą metę żeby się to utrzymało poszukamy sponsora lub jakiegoś reklamodawcę a myślę, że taki się znajdzie.  Na razie chcieliśmy zobaczyć czy spodoba się to ludziom - jeśli tak to fajnie.

Darek jak  sponsorujesz dzieciaki  -  szacun, ale przez nasze działania i stronę rybynazywo.pl też będziemy chcieli zrobić coś pożytecznego np. zebrać kasę na zarybianie niektórych jezior w naszym regionie (oczywiście z wpuszczaniem ryb przed kamerą on-line). Na razie udało nam się wywrzeć presję na dzierżawcy  i zawiązać z nim porozumienie na mocy którego zobowiązał się do wyłączenia kilku jezior z odłowów sieciowych (z wyjątkiem sielawy) i na razie go dotrzymuje - zobaczymy jak będzie dalej.

Nie chciałbym, żeby strona wywoływała negatywne emocje a raczej jednoczyła wędkarzy.

Pozdrawiam

[2014-07-15 22:41]

zbynio5o

Wieczorem, jak zwykle zresztą podejdą większe.Pytanko : na jakiej głębokości i ile od brzegu ta kamerka ?  Pozdrawiam :) [2014-07-17 15:59]

sebaworoch

Właśnie fajne miśki podeszły...  [2014-07-31 16:58]

sebaworoch

[2014-08-01 16:08]

zbynio5o

Cosik rybki nie widać :) [2014-09-26 09:38]

Kowal73

Ten szczupak już od trzech dni tak....,no przecie musi w końcu się ruszyć :))) Teraz już wiem czemu nic nie łowię :)))))  [2014-11-16 13:30]