Ryby na żywo.

/ 37 odpowiedzi / 5 zdjęć
Jeśli nie możecie wyskoczyć na ryby a chcielibyście na nie popatrzeć to na tej stronie możecie je prawnie podglądać. klik
Kamera na dnie jednego z Warmińsko mazurskiego jeziora :) Dodatkowo kilka nagrań :-)
Jak Wam się podoba taki projekt? :) Moim zdaniem fajny pomysł :)
CZzesio


Oooo...! Kaczy kuper widziałem ! A można tam podnęcić sms-em ? ;)))

Fajna sprawa :) (pomijając wszystkie "ale" ) (2014/06/27 17:50)

Lujski


ale bezrybie (2014/06/27 18:13)

Bernard51


Pomysł jak CZesio pisze dobry a jak byś tak od czasu do czasu podrzucił zanętę obok kamery może dla narzekających było by więcej rybki w obiektywie, na ekranie. (2014/06/27 21:28)

s4mo


nie wiem w jakim momencie ogladacie ale ja teraz widze tam lawice ryb... fakt faktem jest zanecone .... nizej jest opisane kiedy neca... (2014/06/28 11:54)

darek-salamon


Ja drugi dzien to obserwuje tylko plocie wzdręgi tam plywają jest jeden dosc spory okoń co towarzyszy tym rybą.A co za swistak rzuca ta zanetę? :-) :-) :-) teraz jest dorzucona a leszczy nie ma?ogolnie fajne. (2014/06/28 14:25)

CZzesio


Witam :) Jakieś leszczyki czy krąpiki śmigały tam z samego rana koło dziewiątej ;))) (2014/06/28 15:44)

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

darek-salamon


Tak krapik i maly leszczyk Czekam jak patelnie jakies wielkie przyplyną :-) :-) :-) :-)  (2014/06/28 15:57)

89krzysztof


Ja poczekam aż jakiś sum tą kamerę zeżre. Chciałbym zobaczyć jak to wygląda w żołądku ryby. (2014/06/28 19:51)

Massa


Ja poczekam aż jakiś sum tą kamerę zeżre. Chciałbym zobaczyć jak to wygląda w żołądku ryby.    Pomyślałem o tym samym heheh


(2014/06/28 20:02)

sebaworoch


W nocy nie ma podglądu. (2014/06/29 17:26)

CZzesio


 No , dzisiaj udało mi się liny "upolować" ...:)))) (2014/06/29 20:20)

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

Lujski


akurat teraz wieczorowa pora - pare pieknych linów pozuje przed kamerą (2014/06/29 21:01)

berthold


fajna sprawa a jak by tak dać w głębsze miejsce i na podczerwień to by szło się napatrzeć myślę na dużo większe rybska (2014/06/30 10:47)

darek-salamon


fajna sprawa a jak by tak dać w głębsze miejsce i na podczerwień to by szło się napatrzeć myślę na dużo większe rybska

Podczerwień? -ha pomysł dobry tylko dla nich za drogi widocznie, jak ryby musza karmić caly dzien a i w nocy trzeba by bylo to robić .Na razie mamy nocne mroczki na ekranie. (2014/06/30 18:00)

s4mo


Ja co zaglądam to widzę ryby...Małe ale są :) jak są małe to i są duże, będzie ciągle nęcone to i duże przyjdą :) (2014/07/01 15:02)

masdars


fajna sprawa a jak by tak dać w głębsze miejsce i na podczerwień to by szło się napatrzeć myślę na dużo większe rybska

Podczerwień? -ha pomysł dobry tylko dla nich za drogi widocznie, jak ryby musza karmić caly dzien a i w nocy trzeba by bylo to robić .Na razie mamy nocne mroczki na ekranie.

Witam

Nazywam się Piotrek i jestem tym świstakiem co zanętę rzuca.

Łatwo jest krytykować innych ale uwierzcie, że wystawienie kamery w jeziorze z transmisją on-line wcale nie jest takie proste. Żeby ciekawe okazy pokazywały się przed kamerą trzeba codziennie nęcić a to niestety kosztuje - co chwila dostaję informacje - wrzuć fasolę, kulki proteinowe, siekane dżdżownice itp. - lista życzeń jest długa;-) codzienne nęcenie kosztuje od kilkunastu do kilkudziesięciu zł dziennie (nęcimy rano i wieczorem) a sponsorzy nie garną się do współpracy. Miesięczny koszt samej transmisji to dobrych kilkaset złotych. Projekt robimy własnymi środkami i z pasji wędkarskiej i mam nadzieję, że dla większości będzie się to podobało.

Jeśli chodzi o transmisję nocą - tu nawet nie chodzi o koszty - bardziej sprawa idzie o zużycie energii - system chodzi na akumulatorach i co kilka dni trzeba je wymieniać a zastosowanie oświetlacza spowoduje, że akumulatory trzeba by wymieniać co 1 lub 2 dni a na to też trzeba mieć czas;-) Ale myślę, że w niedługim czasie uda się to też zrealizować z tym nocnym podglądaniem a nawet z kamerą obrotową z zoomem. Generalnie jest to początek projektu i myślę, że będzie się rozwijał a Wasza pomoc (choćby dobrym słowem) znacznie nam pomoże uatrakcyjnić przekaz. Niestety kamerę praktycznie co drugi dzień trzeba wyjąć do czyszczenia bo szybko zachodzi glonami ( w sumie to codziennie trzeba być na jeziorze żeby to jakoś hulało) Myślę , że takie bezrybie to wcale nie jest bo codziennie pojawiają się przed kamerą duże liny, czasem zajrzy szczupak, okoń i ładna wzdręga.

Zajrzyjcie na FB na "Ryby na żywo" są tam na bieżąco wrzucane ciekawsze nagrania gdzie widać naprawdę ładne sztuki;-)

W miarę rozwoju projektu kamera będzie przenoszona w inne ciekawe miejsca (stanowiska leszczowe, okoniowe górki, itp.), na razie ze względu na ograniczenia techniczno - sprzętowe działamy tak jak działamy;-)

Mam nadzieję, że będziemy mieli Wasze poparcie dla tego projektu.

Pozdrawiam serdecznie!

p.s. jeśli chcecie zobaczyć na żywo ładne liny to oglądajcie wczesnym rankiem lub wieczorem;-)

(2014/07/03 00:09)

Pawelski13


@masdars - fajny pomysł, trzymam kciuki i życzę powodzenia:) (2014/07/03 10:38)

berthold


ja ze swojej strony chylę czoło fajna sprawa i nie codzienna ,dobrze że jesteście bo naprawdę czasem lepiej popatrzeć niż łowić (2014/07/03 12:11)

CZzesio



Witam

Nazywam się Piotrek i jestem tym świstakiem co zanętę rzuca.

Łatwo jest krytykować innych ale uwierzcie, że wystawienie kamery w jeziorze z transmisją on-line wcale nie jest takie proste. Żeby ciekawe okazy pokazywały się przed kamerą trzeba codziennie nęcić a to niestety kosztuje - co chwila dostaję informacje - wrzuć fasolę, kulki proteinowe, siekane dżdżownice itp. - lista życzeń jest długa;-) codzienne nęcenie kosztuje od kilkunastu do kilkudziesięciu zł dziennie (nęcimy rano i wieczorem) a sponsorzy nie garną się do współpracy. Miesięczny koszt samej transmisji to dobrych kilkaset złotych. Projekt robimy własnymi środkami i z pasji wędkarskiej i mam nadzieję, że dla większości będzie się to podobało.

Jeśli chodzi o transmisję nocą - tu nawet nie chodzi o koszty - bardziej sprawa idzie o zużycie energii - system chodzi na akumulatorach i co kilka dni trzeba je wymieniać a zastosowanie oświetlacza spowoduje, że akumulatory trzeba by wymieniać co 1 lub 2 dni a na to też trzeba mieć czas;-) Ale myślę, że w niedługim czasie uda się to też zrealizować z tym nocnym podglądaniem a nawet z kamerą obrotową z zoomem. Generalnie jest to początek projektu i myślę, że będzie się rozwijał a Wasza pomoc (choćby dobrym słowem) znacznie nam pomoże uatrakcyjnić przekaz. Niestety kamerę praktycznie co drugi dzień trzeba wyjąć do czyszczenia bo szybko zachodzi glonami ( w sumie to codziennie trzeba być na jeziorze żeby to jakoś hulało) Myślę , że takie bezrybie to wcale nie jest bo codziennie pojawiają się przed kamerą duże liny, czasem zajrzy szczupak, okoń i ładna wzdręga.

Zajrzyjcie na FB na "Ryby na żywo" są tam na bieżąco wrzucane ciekawsze nagrania gdzie widać naprawdę ładne sztuki;-)

W miarę rozwoju projektu kamera będzie przenoszona w inne ciekawe miejsca (stanowiska leszczowe, okoniowe górki, itp.), na razie ze względu na ograniczenia techniczno - sprzętowe działamy tak jak działamy;-)

Mam nadzieję, że będziemy mieli Wasze poparcie dla tego projektu.

Pozdrawiam serdecznie!

p.s. jeśli chcecie zobaczyć na żywo ładne liny to oglądajcie wczesnym rankiem lub wieczorem;-)



Witaj "Świstaku" :) Piotrze robisz świetną robotę, wielki szacun dla Ciebie. Nie jeden z nas i nie jeden raz zastanawiał się siedząc z zarzuconą wędką : Co TAM się dzieje ? Jest TAM ta ryba już...czy ... ?  Jednym słowem należy się Wam  DUUUŻE PIWO  :)))


                                    (2014/07/03 14:28)

skryty


super sprawa (2014/07/03 20:35)

masdars


Dzięki Koledzy za pochlebne słowa - jak się słyszy coś takiego to chce się działać;-)

Własna ciekawość powoduje, że będziemy próbować stawiać kamerę w różnych  miejscach Dzisiaj na jeziorze znalazłem w fajnym miejscu na skraju górki niedaleko brzegu podwodną konstrukcję bobrów (jeden grasował nawet przy brzegu) - zobaczymy może jak technicznie się da ustawić kamerę w tym miejscu to moglibyśmy poobserwować podwodne roboty gryzoni a przy okazji rybki;-)

Pozdrawiam

(2014/07/03 21:38)

masdars



Witam

Nazywam się Piotrek i jestem tym świstakiem co zanętę rzuca.

Łatwo jest krytykować innych ale uwierzcie, że wystawienie kamery w jeziorze z transmisją on-line wcale nie jest takie proste. Żeby ciekawe okazy pokazywały się przed kamerą trzeba codziennie nęcić a to niestety kosztuje - co chwila dostaję informacje - wrzuć fasolę, kulki proteinowe, siekane dżdżownice itp. - lista życzeń jest długa;-) codzienne nęcenie kosztuje od kilkunastu do kilkudziesięciu zł dziennie (nęcimy rano i wieczorem) a sponsorzy nie garną się do współpracy. Miesięczny koszt samej transmisji to dobrych kilkaset złotych. Projekt robimy własnymi środkami i z pasji wędkarskiej i mam nadzieję, że dla większości będzie się to podobało.

Jeśli chodzi o transmisję nocą - tu nawet nie chodzi o koszty - bardziej sprawa idzie o zużycie energii - system chodzi na akumulatorach i co kilka dni trzeba je wymieniać a zastosowanie oświetlacza spowoduje, że akumulatory trzeba by wymieniać co 1 lub 2 dni a na to też trzeba mieć czas;-) Ale myślę, że w niedługim czasie uda się to też zrealizować z tym nocnym podglądaniem a nawet z kamerą obrotową z zoomem. Generalnie jest to początek projektu i myślę, że będzie się rozwijał a Wasza pomoc (choćby dobrym słowem) znacznie nam pomoże uatrakcyjnić przekaz. Niestety kamerę praktycznie co drugi dzień trzeba wyjąć do czyszczenia bo szybko zachodzi glonami ( w sumie to codziennie trzeba być na jeziorze żeby to jakoś hulało) Myślę , że takie bezrybie to wcale nie jest bo codziennie pojawiają się przed kamerą duże liny, czasem zajrzy szczupak, okoń i ładna wzdręga.

Zajrzyjcie na FB na "Ryby na żywo" są tam na bieżąco wrzucane ciekawsze nagrania gdzie widać naprawdę ładne sztuki;-)

W miarę rozwoju projektu kamera będzie przenoszona w inne ciekawe miejsca (stanowiska leszczowe, okoniowe górki, itp.), na razie ze względu na ograniczenia techniczno - sprzętowe działamy tak jak działamy;-)

Mam nadzieję, że będziemy mieli Wasze poparcie dla tego projektu.

Pozdrawiam serdecznie!

p.s. jeśli chcecie zobaczyć na żywo ładne liny to oglądajcie wczesnym rankiem lub wieczorem;-)




Witaj "Świstaku" :) Piotrze robisz świetną robotę, wielki szacun dla Ciebie. Nie jeden z nas i nie jeden raz zastanawiał się siedząc z zarzuconą wędką : Co TAM się dzieje ? Jest TAM ta ryba już...czy ... ?  Jednym słowem należy się Wam  DUUUŻE PIWO  :)))


                                   

Dzięki za piwo!

Właśnie je konsumuję;-)

(2014/07/03 21:40)