Zaloguj się do konta

Ryby na lodzie.

utworzono: 2013/01/28 17:19
89krzysztof

"Złowione ryby, przeznaczone do zabrania należy uśmiercić bezpośrednio po
złowieniu. Zabite ryby należy przechowywać w pojemnikach."

Podejrzewam, że duża część powie, że ryby przechowuje w wiadrze. Moje pytanie brzmi: Czy wg Was reklamówka (taka jednorazowa ze sklepu) również jest pojemnikiem ?
Bo jak wiadomo RAPR jest napisany tak, że ilu wędkarzy, tyle rozumowań każdego z punktów. :)

Więc jak ?
[2013-01-28 17:19]

jacenty75

RAPR - RAPREM a ja praktykuje tak: w przypadku wędkowania w zimie na lodzie nastawiam się przeżnie na okonia i jeżeli uda mi się pozyskac wymiarową+ sztukę to umieszczam ją w kubełku z wodą i z przykrywką, i następną, i nastepną i jeżeli na koniec wedkowania ilość i złowionych ryb będzie kwalifikowała sie do obróbki kulinarnej to je uśmiercam i zabieram a jeżeli nie to wypuszczam je z powrotem do wody i tyle. Nie wiem czy to zgodne z RAPR-em ale z moim sumieniem na pewno i dodam jeszcze, ze przy odrobinie dobrych chęci nie zdażyło mi sie jeszcze nigdy aby któraś z ryb w tym wiaderku "usnęła" pomimo kilku godzinnego wędkowania i niekiedy paronastostopniowych mrozów. [2013-01-28 17:31]

jacenty75

I jeszcze taka myśl mi się nasunęła - co oznacza stwierdzenia "ryby przeznaczone do zabrania"? Ja nie mam pojęcia czy po pierwszej złowionej rybie teortycznie przeznaczonej do zabrania dołowię coś jeszcze aby móc je pożytecznie zagospodarować. My wędkarze w przeciwieństwie do np. myśliwych mamy ten przywilej, że po złowieniu/upolowaniu zdobyczy możemy ją jeszcze wypuścić żywą do wody - i żeby ktoś nie pomyślał, ze jestem zagorzałym C&R bo bynajmniej nie jestem i dobrą rybke lubie zjeść jak nadaży się okazja ale należy to tak robić aby miało jakis sens czego w RAPR-ie często brakuje.

[2013-01-28 17:39]

Zander51

Skoro na zawodach rozdają reklamówki do zbierania w nie ryby, to chyba można je traktować jak pojemnik
[2013-01-28 17:48]

adam-konopnicki

Też mi się tak wydaje. W RAPR nie jest nigdzie napisane jak ten pojemnik ma wyglądać. Taki sam często mam dylemat. A co do RAPRu to wiadomo, że w wielu rzeczach jest on nieżyciowy a wiele przepisów jest nie dom wyegzekwowania.   [2013-01-28 17:51]

Zibi60

Życie - wczoraj rozgrywaliśmy zawody podlodowe i poprosiliśmy aby startujący przynieśli ze sobą wiadra do przechowywania ryb. Po ważeniu rybki w dobrej kondycji wróciły do wody:
http://pzwokon.pl/galeria/zobacz/107
Zorganizowaliśmy zawody podlodowe na żywej rybie - wbrew regulaminowi.
[2013-01-28 17:59]

adam-konopnicki

Ważne, że zgodnie z własnym sumieniem i pożytkiem dla przyrody ;) [2013-01-28 18:02]

89krzysztof

A to jeszcze jedno pytanie. Czy plecak, torba też jest pojemnikiem ? Jak myślicie ?
[2013-01-28 22:15]

grisza-78

To jest chyba trochę przykre, ale z tego wynika, że plecak jest pojemnikiem. A tak w ogóle to obowiązuje nas siatka ( ta druciana jest już zakazana ) więc na lodzie też mamy używać siatki????

[2013-01-28 23:15]

89krzysztof

No przecież masz w RAPR napisane co Cię obowiązuje na lodzie :) Chociaż gdyby się uprzeć, to uznasz że siatka też jest potrzebna.
[2013-01-29 00:25]

perwer

No przecież masz w RAPR napisane co Cię obowiązuje na lodzie :) Chociaż gdyby się uprzeć, to uznasz że siatka też jest potrzebna.

No widzisz ,a zawody nawet te rangi mistrzostw Polski . Kładą rybki do kieszonki ,do szytej do paska i pojmowane to jest jako pojemnik .Średnio na zawodach czy na treningu ,łowia po 200-300 małych płotek i żadna uśmiercana nie jest .Niektórzy zawodnicy maja po 7 kilo ,co tez nie jest zgodne z RAPR ,bo jest 5 kilowy limit dzienny.
 Według RAPR musi być zachowana odległośc 10 metrów od wedkujących sasiadów ,a na zawodach jest 5 metrów od dziury kolegi .
 Na filmach klasy koła - na yutybe -zobaczcie sobie (jak znajde film ,to wkleje link ) ryby lezą na lodzie koło wędkarzy ..

Do tego ja bym sie kłócił że na zawodach dużej rangi wszyscy maja wędki wymiarowe 30 cm .Nie wiem czy je mierzą ,ale jak oglądałem to wątpie .
 Tak że widzicie ,wiele rzeczy nie jest zgodnych z Regulaminem ,a łowi sie spokojnie bez emocji.
 U mnie w kole przestrzegane sa wszelkie zasady i za to szanuje kolegów i czasami wystartuje .
[2013-01-29 06:52]

89krzysztof

U mnie w kole podobno zawody podlodowe mają się odbyć, pierwszy raz, bo tak sobie przegłosowaliśmy :)

Ale wracając do tematu - czy to nie jest tak, że chodzi tylko o to żeby ryba nie leżała na lodzie ? Skoro jest już zabita (bo tak RAPR nakazuje) to wszystko jej jedno czy spoczywa w wiaderku po śledziach, czy w reklamówce z tesco.

Filmy o których mówisz może były nagrane, kiedy obowiązywały jeszcze inne zasady i ryby na lodzie leżeć mogły ? Nie wiem, nie widziałem...
[2013-01-29 08:05]

perwer

Takich zawodów masz dużo ...Tu masz link do zawodów z 2011 roku i nie było innych zasad że ryby moga na lodzie leżeć..
proszę:
 https://www.youtube.com/watch?v=SdXcHFxB_68
[2013-01-29 08:23]

89krzysztof

A z SSR nikt się nie wypowiedział ... :) :)
[2013-01-29 11:43]