Ryby morskiei - co to za ryba?

/ 23 odpowiedzi
Witam słyszeliście może o rybie "kango" czy "kangu" ta ryba tak nazywa się we Francji a chciałbym się dowiedzieć co to za ryba.pozdro z góry dziękuje
kielon39


ta ryba wygląda jak węgorz albo murena coś w tym stylu (2009/07/22 11:18)

u?ytkownik1805


Jest to drapieżna ryba morska z rodziny kongerowatych do której należy ponad sto gatunków. Ta o której piszesz nazywa się Konger i żyje w północno-wschodnim Atlantyku kanale LA Manche i Morzu Północnym. Bardzo rzadko w zachodnim Bałtyku, Morzu Śródziemnym czy Morzu Czarnym. Pokryty jest skórą w której nie ma łusek. Osiągają długość do trzech metrów i wagę ok. 60 kg. Maksymalna waga może dochodzić do ponad 100 kg. Żyje na dość dużych głębokościach sięgających 100 m i więcej. Bardzo często w pobliżu wraków okrętów. Bywa łowiony na wędki w kanale La Manche, przy pomocy specjalistycznego i barzo mocnego sprzętu. Po wyciągnięciu z wody należy bardzo ważać na jego pysk i zęby. W naszych warunkach prawie nie do złowienia. (2009/07/22 13:52)

kielon39


Właśnie mi chodziło o morze atlantyckie:):)Dziękuje bardzo:)pozdro (2009/07/22 18:38)

u?ytkownik695


Zapewne chodzi o kongera . Książkowe niemalże informacje na temat tej nie występującej w Polsce ryby - przekazał Tobie już kolega Longin . (2009/07/23 01:14)

u?ytkownik8030


Nawet se jakaś firma za nazwę wzięła...... choć jej nie lubię. (2009/07/23 08:09)

u?ytkownik695


Witam GHOSTMIR - zapewniam Ciebie że Twoja niechęć do KONGERA jest nieuzasadniona . W Polsce są dużo gorsze firmy ( bo nie producenci ) niż KONGER .Pozdrawiam . (2009/07/23 09:27)

u?ytkownik695


Konger jest niezwykle silną drapieżną rybą morską ze szczególnym upodobaniem przebywającą pośród szczelin i załomów skalnych wcinających się w toń morską . Połów na wędkę tejże ryby jest niesłychanie trudny zaś hol kongera to przeżycie które z pełną świadomością nazwać można wędkarskim ekstremum . (2009/07/24 10:33)

mikstero


Konger (Conger conger) – drapieżna ryba morska z rodziny kongerowatych. Zasięg występowania Północno-wschodni Atlantyk, Morze Północne, rzadziej Bałtyk, Morze Śródziemne i Morze Czarne. Cechy charakterystyczne Konger jest bardzo podobny do węgorza. Jego ciało jest znacznie wydłużone, wężowate, bez łusek. Płetwa grzbietowa dłuższa niż u węgorza, zaczyna się tuż za głową i jest połączona z ogonową, a ta z odbytową. Linia boczna pełna. Osiąga długość do 3 m i masę ciała ponad 60 kg, maksymalnie do 110 kg. Żywi się głównie rybami i skorupiakami. Samica składa od 3-8 mln ziaren ikry. Larwy typu leptocefal. (2009/07/24 10:48)

u?ytkownik8030


Kolego Zrakdęw, moje osobiste doswiadczenia i obserwacje, a także wnioski z nich wyciągnięte, są nierozerwalnie związane z MOJĄ i tylko MOJĄ osobą. Nie ma najmniejszego sensu udowadnianie Ghostmirowi, która firma jest dobra, a która nie. Uzewnętrzniłem tylko pewną myśl pisząc że nie lubię kogera, ale nie ma to żadnego znaczenia jeśli chodzi o gusty userów portalu. Zauważ przyjacielu, że nigdy nie podejmuję dyskusji w tematach związanych z poradami nt.sprzętu (firm producenckich). Ani razu nie wypowiadałem się na temat żadnej wędki, młynka, plecionki, żyłki etc, ponieważ uważam, że to ja, a nie sprzęt, łowię ryby. Nie znajdziesz Kolego na forum tematu, gdzie Ghostmir choć raz powiedział że ta wędka, a nie inna, że ten kołowrotek, a nie inny. Są na portalu osoby takie jak TY, które znaja wszelkie firmówki i mogą dysakutować na takie tematy. Wklejacie linki, robicie darmową reklamę, a ja się po prostu nie znam na firmowym sprzęcie, bo zaopatruję się w Lidlu, Tesco, na targowisku, bazarze a czasem w malutkich sklepikach wędkarskich. Mój rekordowy sandacz, został złowiony na wędkę długości 2,5 m , wykonaną z leszczyny. Przelotki były zrobione z zardzewiałego jak zaraza drutu, którym był powiązany pomost, z którego łowiłem. Zyłka i kołowrotek pochodziły z epoki PRL-u - może znasz kołowrotki DELFIN. Młynek był przytroczony do kija za pomocą plastra "PRESTOPLAST", wysępionego od piguły z obozu harcerskiego zgrupowania Hufca Rbnik, niedaleko Krosna odrzańskiego. Hak uwiązany był bezpośrednio do żyły nieznanego przekroju. Sandacz miał 128 cm. Było to około roku 1985-go. Dlatego nie interesuję się firmami i blichtrem reklamowym. A jak czegoś nie lubię, to Ty i inni możecie to lubieć. To był tylko skrót myślowy, nie zaś chęć zabłyśnięcia znajomością firm i sprzętu. (2009/07/24 20:36)

u?ytkownik695


ZGADZAM SIĘ . KAŻDY MA SWOJE POGLĄDY NA TEMAT SPRZĘTU I WĘDKARSTWA .POZDRAWIAM . (2009/07/24 22:41)

withanight88


i wszystko w temacie... za to lubie Ghostmira....:) nie wazne czym wazne jak:) (2009/07/25 13:31)

u?ytkownik695


MYŚLĘ ŻE DOBRY WĘDKARZ POTRAFI ZŁOWIĆ RYBĘ NAWET NA WĘDKĘ Z ANTENY OD CZOŁGU CZY GRUNTÓWKĘ Z PASTUCHA ! W DOBIE POSTĘPU TECHNOLOGICZNEGO I ROZWOJU PRZEMYSŁU ZWIĄZANEGO Z NASZYM HOBBY WARTO JEDNAK ZADBAĆ O WŁAŚCIWE , SCHLUDNE , ESTETYCZNE A CO NAJWAŻNIEJSZE FUNKCJONALNE WYPOSAŻENIE BĘDĄCE W PEWNYM SENSIE WIZYTÓWKĄ WĘDKARZA . (2009/07/25 15:27)

u?ytkownik695


ZWRÓĆCIE UWAGĘ NA TO W JAKIM KIERUNKU EWOLUUJE DYSKUSJA W TYM WĄTKU - ZACZĘŁO SIĘ OD DRAPIEŻNEJ RYBY MORSKIEJ A KOŃCZYMY NA WĘDKARSKIM EKWIPUNKU . (2009/07/25 15:29)

u?ytkownik7463


Na moim blogu jest nowy wpis zawierający zdjęcia i opis mojego nowego sprzętu. Głównie chodzi o wędkę:P (2009/07/25 17:46)

u?ytkownik8030


Odpowiem drukiem, czyli krzycząc tak jak Zrakdęw.

WIZYTÓWKA WĘDKARZA NIE JEST SPRZĘCIOR ZA DZIESIĄTKI TYSIĘCY ZŁOCISZY!!!! WIZYTÓWKĄ WĘDKARZA JEST:
1.OTWARTOŚĆ,
2.POCZUCIE HUMORU!
3.PRZYJACIELSKIE NASTAWIENIE DO KOLEGÓW NAD WODĄ!
4.CHĘĆ DZIELENIA SIE WIEDZĄ,
5.RZECZOWE PODEJŚCIE DO PROBLEMÓW ZWIĄZANYCH Z HOBBY WĘDKARSKIM,
6.BRAK POBŁAŻLIWOŚCI DLA NIEGODZIWYCH ZACHOWAŃ,
7.PRZESTRZEGANIE PRAW I OBOWIĄZKÓW WĘDKARZA,
8.WALKA Z PRZEJAWAMI CHAMSTWA, SYFIARSTWA, NIEREGULAMINOWOŚCI.
9. MIŁOŚĆ DO WĘDKARSTWA,
10. MIŁOŚĆ DO WĘDKARSTWA,
11. OGROMNA MIŁOŚĆ DO WĘDKARSTWA,
12. JEDYNA, NAJWIĘKSZA, NIEZMORDOWANA, MIŁOŚĆ DO WĘDKARSTWA,
13. ROZUMIENIE PRAW NATURY
14. UWIELBIENIE DLA NATURY!
PDK. (2009/07/25 20:14)

u?ytkownik1805


Jezus Maria! Mirku chyba drugie wcielenie Pyńka! (2009/07/25 20:31)

u?ytkownik8030


Nie Longi - zauważ, że piszę o tym, co czuję. Dla mnie wędkarstwo nie jest źródłem alienacji.
Dla mnie jest to sposób na życie. MAM OGROMNY SZACUNEK DO PRZYRODY! MAM OGROMNY SZACUNEK DO PRZYJACIÓŁ, MAM OGROMNY SZACUNEK DO ...................WIEDZY PRAKTYCZNEJ!!! TEORIA NIE JEST DLA MNIE WYZNACZNIKIEM. NIŁOŚĆ - to termin często nadużywany. Ale Ghostmir, to człowiek który używa oczu i uszu! Poza tym używa rozumu! Imam sobie za honor wszystkich moich znajomych, którzy sa widoczni na profilu.
Możę mam ich najwięcej?>?????????????????????? Czy to o czymś świadczy????? Mam to za honor! Nie jestem sam! ITy Longi jesteś w tym towarzystwie! A ja sobie to cenię! Nie mam doświadczenisa takiego jak Ty! Ale gadam z Tobą jak z KOLEGĄ od zwsze! AMEN. (2009/07/25 21:31)

u?ytkownik8030


Napisałem wszystko, co mogłem napisać ............ więcej nie da rady powiedzieć. Moje życie to :
RODZINA!
WĘDKARSTWO!
PRACA.......... (2009/07/25 21:35)

u?ytkownik8030


zapomniałem :................. PRZYJACIELE! oni zawsze moga na mnie liczyć. I NIE MA TO-TAMTO! (2009/07/25 21:37)

u?ytkownik8030


55 ZNAJOMYCH NA PROFILU - czy mam sobie to poczytać za afront?????????? (2009/07/25 21:39)

u?ytkownik1805


Chyba w jakiejś piosence o Małym Księciu są słowa:" sercem patrz". Może to trudno zrozumieć, a jeszcze trudniej powiedziec, ale chyba oto chodzi! (2009/07/25 21:44)