Rybomania - czy to na pewno święto wędkarzy?

/ 24 odpowiedzi
No kill, etyka wędkarska, piękne podniosłe hasła czy obłuda , zakłamanie i hipokryzja ?https://web.facebook.com/nowosiadm/videos/1949683395074041/ ,https://web.facebook.com/patrykkielkowski15/videos/1677606205640559/?hc_ref=ARSD37M5lDwhQSrfueNs_WkJKEqObDr66YxjPD03lS8ckAJxo6zfPMTKt4ojOyUv670
luk-kr


widziałem ten film i powiem jedno my nie mamy szacunku dla ryb i tu każdy w Europie sie o tym przekona . (2018/03/11 22:16)

Jakub Woś


No kill, etyka wędkarska, piękne podniosłe hasła czy obłuda , zakłamanie i hipokryzja ?ÂÂhttps://web.facebook.com/nowosiadm/videos/1949683395074041/Â ,ÂÂhttps://web.facebook.com/patrykkielkowski15/videos/1677606205640559/?hc_ref=ARSD37M5lDwhQSrfueNs_WkJKEqObDr66YxjPD03lS8ckAJxo6zfPMTKt4ojOyUv670

Głupoty wypisujesz. Co ma do tego etyka wędkarska? Ani te ryby złowione na wędkę ani przez wędkarza. Ryby zakupione z hodowli do celów pokazowych. Jesiotry, tęczaki karpie a więc gatunki obce, których nawet nie można wypuścić( zarybić bez zgody) w dodatku ewidentnie wycieńczone po tych pokazach, rany, pleśniawki na kazdej sztuce. One zostały zakupione w tym celu, pokazać gawiedzi i zutylizowac i wszystko poszło zgodnie z planem. No prawie wszystko bo nie powinny trafić do sieci filmy z tego uboju a i samo zabijanie powinno być o wiele sprawniejsze.

Jak ktoś wala po lodzie ryby w okresie ochronnym to mu przytakujesz a jak inny zaszlachtuje karpia a więc tucznika który został tylko i wyłącznie w celach gastronomicznych ściągnięty to wielkie halo. (2018/03/12 09:33)

erykom


Odnośnie pierwszego filmiku jest jasny przekaz.Blondynka+zabijanie ryb= PATOLOGIA
Mogliby choć w jakimś pomieszczeniu zabijać te ryby i to szybko a nie pośród tłumu ludzi i jeszcze tak to zabijanie partaczyć (2018/03/12 09:49)

luk-kr


nie bedę się sprzeczał ponieważ etykę trzeba miec we krwi w naszym kraju nikt jej nie ma . (2018/03/12 09:50)

Jakub Woś


Odnośnie pierwszego filmiku jest jasny przekaz.Blondynka+zabijanie ryb= PATOLOGIA
Mogliby choć w jakimś pomieszczeniu zabijać te ryby i to szybko a nie pośród tłumu ludzi i jeszcze tak to zabijanie partaczyć
Sposób zabijania, miejsce i to ile to trwa to ogromne nieporozumienie. Do tego nie powinni dopuścić. Powinno być sprawnie, szybko i bez świadków zalatwione. Pewnie 3/4 odwiedzających by to sprawniej zrobilo. (2018/03/12 10:03)

Jakub Woś


nie bedę się sprzeczał ponieważ etykę trzeba miec we krwi w naszym kraju nikt jej nie ma .

Pewnie kilka osób urazileś tym stwierdzeniem. (2018/03/12 10:04)

luk-kr


organizator szczyci się hasłami no kill ,było nawet adoptowanie sandacza wszystko pięknie i ładnie a tu niespodzianka pokazano prawdziwie swojskie podejscie do ryb i jak tu można pisac o etyce?? szegoś tu nie rozumiem ponieważ etyki nie ma zero edukacji i mamy co mamy . (2018/03/12 10:14)

Jakub Woś


organizator szczyci się hasłami no kill ,było nawet adoptowanie sandacza wszystko pięknie i ładnie a tu niespodzianka pokazano prawdziwie swojskie podejscie do ryb i jak tu można pisac o etyce?? szegoś tu nie rozumiem ponieważ etyki nie ma zero edukacji i mamy co mamy .Â
Adoptowanie sandacza to zasługa Fundacji Ratuj Ryby a nie organizatora. Gdzieś dzwoni ale nie wiesz w którym kościele. Jeśli chodzi o edukacje z etyki to istnieje, sam na studiach miałem taki przedmiot jak etyka :) No i co Ty byś zrobił z tymi rybami? Schrowanymi i rannymi. Organizator zrobił błąd za który zaplaci. Zamiast ryby zabić szybko i bez świadków to poszła w świat partanina.

Trzeba trochę myśleć. Akwarium na tych targach to główna atrakcja. Dzikie tłumy pod tym akwarium i wszystkich to bawi i cieszy. A nikt się nie zastanowi co dalej z tymi rybami. Przecież to jasne jak słońce, że biorą je ze stawu a potem zabijają. Dlaczego nikt takiego szumu nie podnosi zanim one trafią do tego akwarium. Jak to mówią co z oczu to z serca. A najwięszymi obłudnikami sa ci którzy mają fotkę z akwarium a teraz lamenty podnoszą.
(2018/03/12 10:34)

Sith


ZLIKWIDOWAĆ AKWARIA, ZAKAZAĆ i KARAĆ!!!
;p (2018/03/12 11:21)

z@mela


wszystkich oglądających ryby w tym akwarium należałoby ukarać proporcjonalnie do czynu - 10 batów a w ogóle to zakazać wędkarstwa bo to nieetyczne chyba że bez użycia haków :| (2018/03/12 15:34)

Krzychu82


Moim zdaniem te ryby zostały potraktowane jak nie potrzebny rekwizyt po zakończonej imprezie komercyjnej. Patrząc na to jak żwawo podskakiwały na podłodze trudno mi uwierzyć że te kilkanaście godzin w akwarium skrajnie je wycienczyło. Powiem szczerze że tłumaczenia osób z "wędkarskiego" YouTube mniej lub bardziej związanych z Rybomannią zupełnie do mnie nie trafiają
Zgoda nie było możliwości wypuszczenia tych ryb do wód PZW ale istnieją również prywatne stawy. Wystarczy zorganizować transport co dla organizatora takiej imprezy nie jest chyba wielkim problemem, również finansowym i ryby cieszyły by się życiem, właściciel stawu okazami, a Rybomannia dobrym imieniem. Może się mylę, może zbyt płytko rozpatruje ten temat i się nie znam, tak czy inaczej przykro było patrzeć no to co się stało. (2018/03/13 01:58)

Artur z Ketrzyna


Idea złów i wypuść od ciemnej strony :-D (2018/03/13 08:47)

Jędrula


Idea złów i wypuść od ciemnej strony :-D

Artur, a możesz wyjaśnić, co ma wspólnego ten sosnowiecki skandal z C&R? (2018/03/13 13:00)

Julian


Scenariusz jest zawsze ten sam.Na początku szczytne idee , wędkarstwo , dla normalnego człowieka wyjazdy na Nasze swoiskie rzeki. Sprzet dla przeciętnego Kowalskiego. A potem zjawiają się spece od marketingu , celebryci wędkarstwa i Mamony. I od normalnego promowania do zwyczajnego sq..ienia tylko krok.Nie jeden z Naszych ,,mistrzów " tą drogę przeszedł. Pieprzenie o NK, ekologii, etyce a za plecami ordynarna mamona i przewracanie w głowach przeważnie młodym ( bo stary się nieda ) wędkarzom. Wystarczy sięgnąć po stare i nowe programy wędkarskie i drogę ,,życiową " paru znanych.Dlatego trzymam się z dala od tego całych spędów czytaj blichtru i świecidełek . Bo to ma tyle samo wspólnego przynajmniej z Moim wędkarstwem co świnia z gwiazdami. I wiem że jest wielu,wielu którzy mają te same zdanie co ja. (2018/03/13 14:03)

kaban


ZLIKWIDOWAĆ AKWARIA, ZAKAZAĆ i KARAĆ!!!
;p


 
Przechodzę do podziemia... .
  (2018/03/13 19:32)

Mati23


Jakubie tak sie sklada, ze bylem w tym nieszczesnym Sosnowcu na tamtejszej edycji Rybomanii, widzialem w jakiej skandalicznej kondycji sa te ryby i szczerze powiedziawszy domyslilem sie ich losu... W wielu aspektach masz racje, jednak czy wedlug Ciebie ryba z tzw obcego gatunku nie odczuwa bolu, strachu itd i nie zasluguje na godna smierc nawet jesli jest tylko tucznikiem...? Wiemy o tym obaj, ze ryby naszych rodzimych gatunkow prezentowane w tym akwarium spotyka to samo... I skad wniosek, ze nikt nie ma nic przeciwko stlaczaniu tych biednych zywych stworzen w ciasnym zbiorniku dla radochy gawiedzi? Tylko powiedz co z tym zrobic i jak przeciwdzialac, skoro te ryby to zwyczajna wlasnosc organizatorow..? Szczescie w nieszczesciu, ze ten proceder sie wydal i byc moze to byc koniec tego smutnego akwarium. Szkoda, ze to bylo okupione tyloma istnieniami nie tylko W Sosnowcu, ale i na innych edycjach, gdzie byla ta sama procedura... (2018/03/13 20:20)

Jakub Woś


Jakubie tak sie sklada, ze bylem w tym nieszczesnym Sosnowcu na tamtejszej edycji Rybomanii, widzialem w jakiej skandalicznej kondycji sa te ryby i szczerze powiedziawszy domyslilem sie ich losu... W wielu aspektach masz racje, jednak czy wedlug Ciebie ryba z tzw obcego gatunku nie odczuwa bolu, strachu itd i nie zasluguje na godna smierc nawet jesli jest tylko tucznikiem...? Wiemy o tym obaj, ze ryby naszych rodzimych gatunkow prezentowane w tym akwarium spotyka to samo... I skad wniosek, ze nikt nie ma nic przeciwko stlaczaniu tych biednych zywych stworzen w ciasnym zbiorniku dla radochy gawiedzi? Tylko powiedz co z tym zrobic i jak przeciwdzialac, skoro te ryby to zwyczajna wlasnosc organizatorow..? Szczescie w nieszczesciu, ze ten proceder sie wydal i byc moze to byc koniec tego smutnego akwarium. Szkoda, ze to bylo okupione tyloma istnieniami nie tylko W Sosnowcu, ale i na innych edycjach, gdzie byla ta sama procedura...
Mateuszu, czy przeczytałeś dokładnie moje wpisy? Jeżeli chodzi o zabijanie to napisałem wyraźnie: "Sposób zabijania, miejsce i to ile to trwa to ogromne nieporozumienie. Do tego nie powinni dopuścić. Powinno być sprawnie, szybko" Skąd wniosek, że ludzie nie mają nic przeciwko awarium na targach? Stą że byłem na targach nie raz i widzę że akwarium to główna atrakcja. Gdyby wszyscy je omijali to na następny raz by się nie pojawiło.
(2018/03/13 20:35)

Yogi2160


Nie ważne czy Ryby były z wody PZW, prywatnego stawu czy z kosmosu. Na imprezie tego kalibru nie powinno wogóle dojść do zabijania Ryb. Całemu promowaniu No kill uciento głowę i to na żywca. Organizator dał d..y I mam nadzieję że odbije to mu się czkawką. I przestańcie pisać że Ryby były wyczerpane, chore itd. bo to jest żenujące. To była Rybomania czy Rybny???? (2018/03/18 19:48)

Yogi2160


Nie ważne czy Ryby były z wody PZW, prywatnego stawu czy z kosmosu. Na imprezie tego kalibru nie powinno wogóle dojść do zabijania Ryb. Całemu promowaniu No kill uciento głowę i to na żywca. Organizator dał d..y I mam nadzieję że odbije to mu się czkawką. I przestańcie pisać że Ryby były wyczerpane, chore itd. bo to jest żenujące. To była Rybomania czy Rybny???? (2018/03/18 19:48)

Jakub Woś


Żenujące to jest takie nieżyciowe podejście. Organizator kupił kilka karpi, pstrągów i jesiotrów żeby ludzie mieli radaochę. Teraz ma robić badania rybom, organizować pozwolenie na wypuszczenie ich i jeszcze transport? A przecież może dać rybie w łeb i po kłopocie. (2018/03/18 20:01)

Yogi2160


Żenujące to jest takie nieżyciowe podejście. Organizator kupił kilka karpi, pstrągów i jesiotrów żeby ludzie mieli radaochę. Teraz ma robić badania rybom, organizować pozwolenie na wypuszczenie ich i jeszcze transport? A przecież może dać rybie w łeb i po kłopocie.

Organizator nie musi robić żadnych badań nie musi organizować pozwolenia na wypuszczenie ani transportu on porostu nic nie musi. Powtórzę jeszcze raz na imprezie takiego kalibru nie powinno być żadnego zabijania Ryb. A jak organizator nie wie co ma zrobić z rybami to nie powinien organizować żadnego akwarium. A tak wyszło że organizator jest nieogarnięty. I ten jego wpis z przeprosinami brak słów. (2018/03/19 00:26)

Jakub Woś


Żenujące to jest takie nieżyciowe podejście. Organizator kupił kilka karpi, pstrągów i jesiotrów żeby ludzie mieli radaochę. Teraz ma robić badania rybom, organizować pozwolenie na wypuszczenie ich i jeszcze transport? A przecież może dać rybie w łeb i po kłopocie.

Organizator nie musi robić żadnych badań nie musi organizować pozwolenia na wypuszczenie ani transportu on porostu nic nie musi. Powtórzę jeszcze raz na imprezie takiego kalibru nie powinno być żadnego zabijania Ryb. A jak organizator nie wie co ma zrobić z rybami to nie powinien organizować żadnego akwarium. A tak wyszło że organizator jest nieogarnięty. I ten jego wpis z przeprosinami brak słów.

Taaa organiator nic nie musi. Ryby do tej pory po targach odbierały wypłatę siadały w samochody i jechały do swoich rodzin. Ma ryby to musi coś z nimi zrobić a zrobił to co jest najłatwiejsze i generuje najmniejszy koszt. Parę osób na fejsbooku żeby nabić liczbe wejść na stronki zrobiło mały raban ale sprawa już ucichła zamieciona pod dywan a w grudniu znów będą się ci sami ludzie w Lublinie z akwarium fotogrfować. (2018/03/19 07:24)

JKarp


Akurat w Lublinie znam człowieka który wypożycza ryby z hodowli i potem je oddaje. Nie wiem jak było w 2017 roku ale wcześniej odbywało się to tak jak napisałem. JKarp (2018/03/19 16:06)

marcin-sz


Proste kasa i tyle cała prawda (2018/03/21 22:30)