Zaloguj się do konta

Rybki w siatce

utworzono: 2014/01/19 07:56
JWy

Witam.
Od razu wyjaśniam że nie mam nic przeciwko kontrolom a nawet jestem za.
Załóżmy taką sytuację że mamy nad wodą bardzo dobry dzień pod względem brań i nie wiadomo kiedy w siatce (odpowiedniej) wylądowało sporo rybek wymiarowych lecz znacznie przekraczających limit dzienny,nie zamierzam ich zabierać no może jedną czy dwie.
Pod koniec połowu mam kontrolę i co wtedy??? [2014-01-19 07:56]

Jakub Woś

3.5. Ryby w stanie żywym, złowione zgodnie z limitem ilościowym, należy przechowywać wyłącznie w siatkach wykonanych z miękkich nici, rozpiętych na sztywnych obręczach

Napisz czego tu nie rozumiesz a postaramy się wyjaśnić.
[2014-01-19 08:53]

JWy

chodzi o to że w siatce (w czasie kontroli ) jest więcej ryb niż pozwala limit i obawiam się reakcji kontrolujących choć zamiarem moim jest zabranie najwyżej dwóch sztuk [2014-01-19 09:14]

89krzysztof

Zapewniam, że kontrolujący Cię nie ma umiejętności czytania w Twoich myślach i nie będzie wiedział, że chcesz zabrać dwie ryby. Jeśli przyjdzie, a w Twojej siatce będzie więcej niż jest dozwolone, wówczas będziesz miał problem. Jeżeli chcesz zabrać dwie ryby, to po co w siatce trzymasz ich tak dużo ? Nielogiczne.
[2014-01-19 09:18]

Jakub Woś

Zapewniam, że kontrolujący Cię nie ma umiejętności czytania w Twoich myślach i nie będzie wiedział, że chcesz zabrać dwie ryby. Jeśli przyjdzie, a w Twojej siatce będzie więcej niż jest dozwolone, wówczas będziesz miał problem. Jeżeli chcesz zabrać dwie ryby, to po co w siatce trzymasz ich tak dużo ? Nielogiczne.

Dokładnie
[2014-01-19 09:23]

JWy

Zapewniam, że kontrolujący Cię nie ma umiejętności czytania w Twoich myślach i nie będzie wiedział, że chcesz zabrać dwie ryby. Jeśli przyjdzie, a w Twojej siatce będzie więcej niż jest dozwolone, wówczas będziesz miał problem. Jeżeli chcesz zabrać dwie ryby, to po co w siatce trzymasz ich tak dużo ? Nielogiczne.

ja tylko próbuję się dowiedzieć czy mogę mieć ich więcej czy nie w czasie dobrych brań nie zawracam sobie głowy czy to piąta czy szósta czy któraś tam z kolei zresztą na większości oglądanych filmów jest tak że najpierw się łowi następnie fotka i rybki do wody
[2014-01-19 09:32]

Zielan

Nielogiczne jest trzymanie tych ryb w przypadku gdy wędkujesz amatorsko i faktycznie chcesz zabrać tylko kilka sztuk. Jednak sytuacja może zmienić się w przypadku treningu do zawodów, co często zdarza się na wodach gdzie regularnie odbywają się zawody wędkarskie. Lecz wątpię by w tym przypadku zdarzyło się trzymać ryby powyżej limitu. Z tego względu, iż dominującymi rybami jest ukleja, krąp, płoć, leszcz oraz jako przyłów lin. [2014-01-19 09:50]

Jakub Woś

Zapewniam, że kontrolujący Cię nie ma umiejętności czytania w Twoich myślach i nie będzie wiedział, że chcesz zabrać dwie ryby. Jeśli przyjdzie, a w Twojej siatce będzie więcej niż jest dozwolone, wówczas będziesz miał problem. Jeżeli chcesz zabrać dwie ryby, to po co w siatce trzymasz ich tak dużo ? Nielogiczne.

ja tylko próbuję się dowiedzieć czy mogę mieć ich więcej czy nie w czasie dobrych brań nie zawracam sobie głowy czy to piąta czy szósta czy któraś tam z kolei zresztą na większości oglądanych filmów jest tak że najpierw się łowi następnie fotka i rybki do wody


Nie możesz mieć więcej ryb w siatce niż zezwala na to regulamin!
[2014-01-19 10:03]

Kowal73

 Dobrze wnioskuje i myślę ? , że autorowi  chodzi oto aby z miejsca łowiska zabrać największą zdobycz ,dla tego w sadzyku tyle rybek trzyma ?.     Jest jasno określony limit dzienny połowu ryb:) [2014-01-19 14:08]

unix


Pod koniec połowu mam kontrolę i co wtedy???



Limit dzienny przekroczony.
Masz niepotrzebne problemy... 
Pamiętaj, że nie z każdym da się dogadać...
Nie masz zamiaru brać nie wrzucaj do siatki, albo nie wrzucaj małych sztuk, żeby później wybrać sobie te większe.

Pozdrawiam

[2014-01-19 14:53]

ayem

Pytanie jest logiczne. Przypuśćmy , że chcę zabrać wszystkie ryby zgodnie z limitem więc łowię i wrzucam rybki do siatki co jakiś czas warzę i wiem , że jeszcze mogę kilka złowić , wrzucam kolejne kilka sztuk i nadchodzi kontrol i okazuje się że jest pół kilo więcej . Taka sytuacja może się zdarzyć ale odpowiadając na pytanie to jak najbardziej jest to wykroczenie więc trzeba tego pilnować .
[2014-01-19 14:53]

Adriann

Zapewniam, że kontrolujący Cię nie ma umiejętności czytania w Twoich myślach i nie będzie wiedział, że chcesz zabrać dwie ryby. Jeśli przyjdzie, a w Twojej siatce będzie więcej niż jest dozwolone, wówczas będziesz miał problem. Jeżeli chcesz zabrać dwie ryby, to po co w siatce trzymasz ich tak dużo ? Nielogiczne.

ja tylko próbuję się dowiedzieć czy mogę mieć ich więcej czy nie w czasie dobrych brań nie zawracam sobie głowy czy to piąta czy szósta czy któraś tam z kolei zresztą na większości oglądanych filmów jest tak że najpierw się łowi następnie fotka i rybki do wody

Koleś jak masz kartę to powinieneś znać podstawowe przepisy. Przykładowo łapiesz 4 liny i potem piątego to chyba wiesz co złapałeś. Ponadto jaki jest sens męczyć ryby skoro napisałeś, że chcesz zabrać np. dwie ? To weź dwie do siatki lub tyle ile limit Ci umożliwia, a resztę wypuszczaj.
[2014-01-19 15:18]

JWy


Koleś jak masz kartę to powinieneś znać podstawowe przepisy. Przykładowo łapiesz 4 liny i potem piątego to chyba wiesz co złapałeś. Ponadto jaki jest sens męczyć ryby skoro napisałeś, że chcesz zabrać np. dwie ? To weź dwie do siatki lub tyle ile limit Ci umożliwia, a resztę wypuszczaj.


Bez obrazy Koleś ale pewnie nie trafiłeś jeszcze na dobre brania rzeczne gdzie nastawiając się np.na  jazie wyciągniesz kilka większych płoci kleni czy innych rybek więc o przekroczenie limitu nie trudno .

No i czasem troszeczkę tak" nie do twarzy" z dwoma rybkami w siatce siedzieć jak u innych pełno.


Odpowiedz już jest po prostu nie wolno trzymać ich więcej -dzięki wszystkim





[2014-01-19 18:50]

Zielan

No i czasem troszeczkę tak" nie do twarzy" z dwoma rybkami w siatce siedzieć jak u innych pełno.






No nie żartuj? Za przeproszeniem nikogo nie powinno interesować co masz w siatce. 








[2014-01-19 19:27]

Adriann


Koleś jak masz kartę to powinieneś znać podstawowe przepisy. Przykładowo łapiesz 4 liny i potem piątego to chyba wiesz co złapałeś. Ponadto jaki jest sens męczyć ryby skoro napisałeś, że chcesz zabrać np. dwie ? To weź dwie do siatki lub tyle ile limit Ci umożliwia, a resztę wypuszczaj.


Bez obrazy Koleś ale pewnie nie trafiłeś jeszcze na dobre brania rzeczne gdzie nastawiając się np.na  jazie wyciągniesz kilka większych płoci kleni czy innych rybek więc o przekroczenie limitu nie trudno .

No i czasem troszeczkę tak" nie do twarzy" z dwoma rybkami w siatce siedzieć jak u innych pełno.


Odpowiedz już jest po prostu nie wolno trzymać ich więcej -dzięki wszystkim


Przyłóż wszystkie złapane do swojej twarzy, to wtedy będzie Ci idealnie do twarzy ;]





[2014-01-19 22:23]

pawelz

"No i czasem troszeczkę tak" nie do twarzy" z dwoma rybkami w siatce siedzieć jak u innych pełno."

Ja pie.... I jak ma być dobrze w naszych wodach. To "nie do twarzy" to jedyny powód męczenia ryb w siatce ?.
Chcesz zabrać 2-3 ryby do domu, to daj im w łeb a reszte wypuszczaj i ciesz się że Ci biorą a nie lamentuj że nie zabrałeś tych największych.
[2014-01-20 10:00]