Rybki w akwarium

/ 5 odpowiedzi
mam pytanie
czy jak się wpószcza rybki do akwarium to trzeba przez pierwsze pare dni trzymać je w wiaderku i po trochu dolewać do niego wody z awarium czy odrazu wrzucać woda jest nafiltrowana  (filter chodzi od 24 godzin) jak ktoś wie to prosze o pomoc pozdrawiam
Yubari

Ale jakie rybki ?

Jak akwariowe to trzeba w pierwszym rzędzie wyrównać temperaturę wody w akwarium oraz wody gdzie są ryby.Przeważnie wystarczy wstawić pojemnik z rybami do akwarium na kilka godzin niech sobie popływa to się ogrzeje.

Jak to zrobisz to możesz wpuścić rybki.

Ja do akwarium używam mieszanki wody z kranu oraz wody przegotowanej tak 1/3 woda przegotowana zmiękcza kranówę.
Do wody dodaje się obowiązkowo tzw sól akwarystyczną, która troszkę odkaża wodę i wprowadza mikroelementy potrzebne rybką. Acha nie stosować soli kuchennej jest szkodliwa dla ryb.

Do wody można też dodać preparatów wiążących chlor, ja generalnie ich nie stosuję w Gdyni gdzie mieszkam jest niezła woda.

Pozdrawiam (2010/12/29 11:48)

drapierzca

czyli woreczek w kturym mam te rybki (akwariowe) musze wsadzic do akwarium z wodą na kilka godzin tak? (2010/12/29 11:59)

Yubari

Tak dokładnie, temperatura się wyrówna i wtedy wpuszczasz rybki do wody.
Jak to jest "świeże" akwarium to nie ma takiego znaczenia ale jak już jest zarybione to pamiętaj nie wlewaj wody w której przyniosłeś rybki ze sklepu, bo może zmienić skład wody u ciebie albo przenieść jakieś świństwo.
Pozdrawiam (2010/12/29 13:51)

drapierzca

-dzięki za pomoc ,a czy w tem. 23C-26C,27C wytrzyma mi jakaś normalna mam kąkretnie namyśli karasie,karaski i może jakiś malutki drapierznik (sandacz,szczupak) pytam cię o to bo w necie niemoge tego znależć z góry jeszcze raz dzięki i pozdrawiam ,a jak te nieprzeżyją to jeśli znasz inne co przezyją to napisz co to za gatunki (2010/12/29 14:06)

Yubari

Zobacz tu:
http://www.akwarium.net.pl/forum/inne-biotopy/sandacz/ (2010/12/29 15:07)