Rybki w mętnej wodzie

/ 8 odpowiedzi
expulso


ciekawy artykul (2013/05/17 14:31)

matip52


gorąco go przeczytałem xD
od kiedy to można coś gorąco czytać??? (2013/05/17 16:00)

expulso


gorąco go przeczytałem xD
od kiedy to można coś gorąco czytać???


we wszystkich postach sie wypowida byla jak byle co zeby punkty zdobyc

(2013/05/17 16:11)

zenfr


To są publikacje niewygodne dla PZW, bo kasa sie skurczy .Nie wiem jaka jest podstawa prawna pobierania opłat  przeż PZW za wędkowanie na wodach państwowych?????????????? (2013/06/04 22:41)

lynx


O ile dobrze czytałem, na innych blogach, to nie ma wód panstwowych rozumianych w szerokim znaczeniu. Wszystkie wody, rzeki, zbiorniki, jeziora sa własnością organów terenowych naszego państwa. Niby to samo ale nie tak samo. Kiedyś wody panstwowe podlegały pod urzad centralny i dlatego wystarczyło jedno zezwolenie na cały kraj.
A teraz? Ile urzędów i urzędników tyle zezwolen, dodatkowych opłat. kwitków i innych pierdoł do wpisywania ryb i coraz więcej urzedników do rozliczania tych kwitków i większe opłaty dla tych urzędników............ . Paranoja.
Jak taka instytucja jak PZW robi rzeczy nielegalne w skali kraju to pytam się , co w takim razie jest legalne.
Ponadto jedni prawnicy twierdzą, że to legalne a inni, że nie. Może niech prawnicy ustalą wspólny punkt widzenia na te tematy a nie robia nam wode z mózgu.

A swoją drogą to nasi jurysci sa strasznie dowcipni. Za jazdę, po piwie, na rowerze dają 1 rok odsiadki a zabicie czlowieka samochodem po pijanemu 2 lata.
Wniosek.
Nie wierze prawnikom, radcom, biegłym i innym oszołomom. Jak wydadza rozsądne zarządzenia i da sie to odczuć w praktyce to co innego. (2013/06/05 00:28)

swyniu


To po prostu państwo w państwie..... podwójne opłaty i haracz za nie swoje łowiska ..... popatrzmy w rejestry  na Nasze okręgowe łowiska i na mapę ile jest wód nie należących do PZW... Na których mama prawo łapać a płacimy o musimy się tam okazać legitymacją członkowską mimo że tam nie ma żadnych zarybień Naszych kół (2013/06/05 10:06)