Rybki - łowicie a nie jecie ich ?

/ 38 odpowiedzi
endzi63


od 40-stu uwielbiam łowienie rybek,i uwielbiłam przygotowywać je rożnych postaciach. (2011/09/06 13:03)

JaroDaw


Ja za rybkami nie przepadam ( mowa o jedzeniu ), również nie skrobie, nie patroszę, ot taki dziwoląg ze mnie. Na szczęście wyręcza mnie w tym małżonka ( nie wędkuje, to niech chociaż przyrządzi;)  ). Dzień w którym żonka się zbuntuje, przestane przywozić rybki do domu, chodź i tak już przywożę bardzo rzadko . (2011/09/06 15:09)

kaban


Dwa,czasami trzy pstrągi dla córy(ten sezon na 0),kilka okoni dla mnie i żony oraz jeden szczupak (jeżeli mi się uda go złowić) na wigilię-karp mi wybitnie nie pasi.Tyle zabieram w ciągu sezonu. (2011/09/08 11:52)

gamracik


ja nie lubie ryb, ale jet wyjatek... jak zlowie okonia powyzej 25, to zaraz na patelnie go, po prostu je uwielbiam

(2011/09/08 16:10)

Maly123


ja uwielbiam karpika :D (2011/09/09 22:44)

sauber


raz do roku zabieram większego lina o ile uda mi się takowego złowić na grilla...palce lizać ...poza tym raczej rybki lądują w wodzie... (2011/09/09 22:50)

robcio2535


Ja za leszczem nie przepadam i nie jadam ale dziś mu nie odmówiłem -tak mnie korciło skosztować (2011/09/11 22:24)

Przemas83


Szczupak zapiekany z warzywami, płotki w zalewie octowo pomidorowej (koncentrat) , leszcz z patelni! Jem świeże ryby bo są smaczne i zdrowe . (2011/09/12 11:34)

u?ytkownik87604


Raz skusiłem się i zabrałem bolenia, takiego ok. 2 kg. Byłem ciekaw jak smakuje, bo wszędzie na forach można przeczytać, że jest niejadalny. Zrobiłem filety i usmażyłem go w jajku i przyprawach. Nawet smaczny był, ale do rarytasów ... sandacza czy okonia, bardzo mu daleko. Nie wiem kiedy znowu najdzie mnie ochota na bolenia, pewnie nie prędko. Zdecydowanie więcej emocji bolenie dostarczają na wędce w wodzie, niż na talerzu. ;)

Tak, czy siak ten świeżutki boleń był o niebo lepszy od wysuszonych "papierowych" marketowych lodów z rybim nadzieniem (ryb mrożonych w glazurze 40%).

pozdrawiam - smakosz okoniowatych

(2011/09/12 11:59)

u?ytkownik47420


Nie ma jak to ukleja smażona w głębokim tłuszczu. Panierka koniecznie z dodatkiem grubej kaszy kukurydzianej i papryki.

I do tego kieliszek chleba...

 oj tak każda rybka lubi pływać i tak samo grzybek też musi być w zalewie ale nie koniecznie octowej

ja łowie i nieraz zjem za to  żona i córa pochłaniają ryby w każdej postaci i  ilości więc mam dla kogo łowić i wten sposób mam konfort z wyjazdami na rybki i nie ma marudzenia że znów jadę i takie tam pitu pitu wręcz na odwrót najczęściej słysze pojechałbyś cosik złowił albo jedziemy wędkować!Wilk syty i owca cała znaczy rodzina zadowolona

(2011/09/14 16:00)

Hubson8


Witam. Dołącze sie do tematu ;). Otóż, gdy złowie rybe często zabieram ją do domu gdy jest smaczna np. sandacz, leszcz, karp, karaś, i mietus ;)). Są to bardzo dobre ryby i lubie je jeść. Kotlety z leszcza które mój dziadek przyrządza są po prostu pyyycha :)))).Pozdrawiam wszystkich wędkarzy ;). (2011/09/14 20:18)

przyjaciel-78


ja lubie karpie i liny najbardziej nie lubie leszcza i chyba tylko tego 

karp mam na mysli ponad 1,5 kg najlepiej ponad 2 i lin tez musi byc spory lin mi bardzo smakuje i moje siostrze tez nowa moja kobieta lubi wegorze i morskie ryby  i nie lubi karpia ale i tak lowie je nadal i robie sam ostatnio tez woze jedna wedke na wegorza zawsze 

pozdrawiam

(2011/10/05 23:06)

przyjaciel-78


co do ryb to slodkowodne maja duzo nizsza zawartosc zwiazkow rteci (wystepuja u wszystkich ryb morskich ) toksycznych dla nas i ciezko wydalanych z organizmu a czytajac o skladzie ryb najpierw zobaczcie z kad pochodza bo na ogul bada sie te najbardziej zuanieczyszczone zbiorniki   (2011/10/05 23:14)