Zaloguj się do konta

Rybki atakują ?

utworzono: 2012/06/25 21:18
comop

Witam. Od razu przejdę do rzeczy, otóż mam własny przy domowy staw, do którego po namowach znajomego wpuściłem około 25 sztuk pstrąga, w stawie pływają również inne ryby: kilka karpi, amurów, nie wykluczone także są pojedyncze sztuki okonia, szczupaka, sandacza i suma. Od jakiś 3 dni każdego ranka znajduje w stawie zdechłe pstrągi(1-2 sztuki), ale żeby było ciekawie pstrągi te mają rany po bokach, są to rany kłute . Dodam również ze jednego pstrąga znalazłem na brzegu stawu z podobnymi ranami. Moje pytanie brzmi co zabija moje pstrągi?BARDZO proszę o natychmiastową odpowiedź, może ktoś z Was mi pomoże. 
P.S. prosze o wyrozumiałość, jestem tu nowy. [2012-06-25 21:18]

pmizera87

Czapla? [2012-06-25 21:21]

pawlo698

Wydra ? o.O [2012-06-25 21:23]

Sitownik

Bóbr ?

[2012-06-25 21:27]

Wikkktor

Bóbr z tego co słyszałem chyba ryb nie zjada. Szczupak jakby zaatakował to pewnie by zjadł. Może jakbyś zrobił zdjęcie martwego pstrąga z tymi ranami byłoby lepiej stwierdzić co jest tego przyczyną.  [2012-06-25 21:32]

jakubnob

bóbr xDDD

bobry jedzą roślinki kolego a dokładniej drewienko :)))
[2012-06-25 21:38]

comop

Jeśli jutro rano znajdę kolejnego martwego pstrąga to postaram się zrobić zdjęcie, aha zapomniałem dodać, że razem z ojcem pilnujemy stawu i to na pewno nie czapla, bo z tego co mi wiadomo czapla poluje o świcie, bądź o zmierzchu. Może to być wydra(w nocy nie pilnujemy).Nasuwa mi się jeszcze jedno pytanie dlaczego te pstrągi były tylko ranione, a nie zjedzone?  [2012-06-25 21:43]

jacek placekkk

no to może być wydra a jak bedzie to wydra to wyłapie większość ryb choć to dziwne że jak narazie tylko pstrągi jak będziesz dał radę to dodaj zdjęcie  [2012-06-25 21:55]

2006steryd

To na 99% wydra.

[2012-06-25 22:35]

amur2

Z takim martwym pstrągiem należy udać się do ichtiologa, bo może to być jakaś choroba. Spotykałem takie rany na rybach ze stawu. Były to karasie i okazało się że były chore. Rany wyglądały jak po zębach drapieżnika.
[2012-06-26 18:31]

CZzesio

Cześć :) tak w ciemno to trudno cokolwiek stwierdzić ...może to ślady po zębach sandacza podrostka , który przeliczył się co do swoich możliwości .Pstrąg jest silną rybą ...
[2012-06-26 19:53]

Bernard51

Wydra zlowiona rybe wynosi na brzeg i zjada przewaznie wnecznosci z watróbka i sercem
bo to jej przysmak a reszte ryby pozostawia.
Dobre by bylo zdjecie bo co znaczy wedlug Ciebie..... "ale żeby było ciekawie pstrągi te mają rany po bokach, są to rany kłute"...
Rany klute  OŚCIEŃ- Czapla dziobem
[2012-06-26 20:09]

getka

u mnie w stawie bocian i żuraw był sprawcą czegoś takiego do puki mi nie ukradli ryb ze stawu. pstrąg potrzebuje czystej natlenionej wody inaczej robi się leniwy i powolny tym samym staje się łatwą zdobyczą dla drapieżników
[2012-06-26 20:31]

Sitownik

bóbr xDDD

bobry jedzą roślinki kolego a dokładniej drewienko :)))

Głównie nie chodziło mi o przyczyne tylko śmiałem się z tego jak po kolei wymienialiśmy zwierzęta wodne, co tutaj nie jasnego ?

[2012-06-26 22:09]

jakubnob

nie zrozumiałem :(     jak by przed bobrem było jeszcze jedno zwierzątko to może ale może skapował bym o co chodzi xD
[2012-06-27 00:28]

ryukon1975

Jeśli znajdujesz zabite ryby po nocy to najprawdopodobniej wydra.ptactwo widziałbyś za dnia.
[2012-06-27 02:41]

comop

Dziś rano znalazłem kolejnego martwego pstrąga, jednak tym razem miał jedną ranę i to u góry, to bardzo głęboka rana niemal na wylot.  [2012-06-27 08:10]

jacenty75

Wygląda jakby ktoś do nich z wiatrówki walił. Tak sobie tylko "głośno" myśle może pstrągi pływaja pod powierzchnią i jakiś zazdrosny sąsiad ma zabawę. [2012-06-27 09:10]

ryukon1975

Wygląda jakby ktoś do nich z wiatrówki walił. Tak sobie tylko "głośno" myśle może pstrągi pływaja pod powierzchnią i jakiś zazdrosny sąsiad ma zabawę.

Ta wiatrówka musiała by mieć straszną moc by posłać ołów na odległość i przebić wodę a potem rybę.Lub ktoś musiałby strzelać z bardzo bliskiej odległości.
[2012-06-27 10:53]

powiem wam ze wiatrowka to nie glupi pomysl... wcale nie musi byc to kbks zeby przez wode zabic rybe. obecne wiatrowki maja sporo mocy i nawet z kilkunastu metrow plywajaca pod powierzchnia rybe dalo by sie zabic. Proponuje wybebeszyc miejsce rany i poszukac czy nie ma olowiu. Jesli jest to proponuje pozbierac martwe ryby, zamrozic, przyjrzec sie kto ma wiatrowke w okolicy i zglosic sprawe na policje gdyz: Strzelanie do ludzi i zwierząt jest zabronione i ścigane prawem. Zwierzęta są chronione ustawą o ochronie zwierząt Rozdział 1 Art. 4 pkt.8, pkt.12 Art. 6 pkt.1 i 2. 

Czekam na informacje odnosnie tego czy znalazles cos w rybach
[2012-06-27 11:42]

ryukon1975

powiem wam ze wiatrowka to nie glupi pomysl... wcale nie musi byc to kbks zeby przez wode zabic rybe. obecne wiatrowki maja sporo mocy i nawet z kilkunastu metrow plywajaca pod powierzchnia rybe dalo by sie zabic. Proponuje wybebeszyc miejsce rany i poszukac czy nie ma olowiu. Jesli jest to proponuje pozbierac martwe ryby, zamrozic, przyjrzec sie kto ma wiatrowke w okolicy i zglosic sprawe na policje gdyz: Strzelanie do ludzi i zwierząt jest zabronione i ścigane prawem. Zwierzęta są chronione ustawą o ochronie zwierząt Rozdział 1 Art. 4 pkt.8, pkt.12 Art. 6 pkt.1 i 2. 

Czekam na informacje odnosnie tego czy znalazles cos w rybach

O te kilkanaście metrów mi chodziło,czyli kolega by widział że ktoś wchodzi na jego posesję czeka ,mierzy,strzela?Chyba że przebywa poza domem.
[2012-06-27 11:53]

Remil

ale kto normalny strzelał by do ryb. prędzej do ptaków ludzie strzelają ale żeby iść nad wodę i strzelać to naprawde podziwijam głupoty. ale sprawdz czy ołowiu nigdzie w rybie nie ma może naprawdę komuś się nudzi gdy staw jest wolny i nikogo nie ma w pobliżu...
[2012-06-27 12:38]

comop

Zajrzałem do środka tej ryby, ale nie znalazłem tam żadnego śrutu.
Tym czasem BARDZO dziękuje wszystkim za pomoc, ale postanowiłem złapać w sieć wszystkie pozostałem ryby. Co się okazało? Z około 25 sztuk pstrąga zostało jeszcze 4, żadnego karpia, 3 amury, 5 japońców,jeden karaś złocisty i tyle. Reszta ryb wylądowała pewnie w brzuchu jakiejś zje..... "besti".
Jeszcze raz dziękuje wszystkim za chęć pomocy.Pozdrawiam [2012-06-27 17:25]

sezam

Gdybym miał obstawiać co to było, na podstawie zdj. to pewnie upierałbym się co do czapli. Ona przekuwa dziobem ryby, a następnie ogłuszone zjada, chyba że są za duże i uciekną w toń wody.
Aha to bardzo mądry ptak, i nie koniecznie poluje tylko o wschodzie i zachodzie. On się dostosuje do każdej okazji. Kiedyś i u mnie się stołował, więc wiem co potrafi:)
[2012-06-27 18:40]

Ja również myślę że to czapla  [2012-06-27 19:12]

comop

A jednak, zostawiłem sieci w wodzie, złapały się dwa szczupaki jeden z nich miał w brzuchu w połowie strawionego japońca, ale to nie one są sprawcą tych dziur, w wodzie musi być coś jeszcze. [2012-06-27 20:01]

25 maja 2018 roku wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 roku tzw. RODO. Nowe prawo nakłada na nas obowiązek uzyskania Twojej zgody na przetwarzanie przez nas danych osobowych w plikach cookies

Oświadczam, iż zapoznałem sie z Polityką prywatności i zgadzam się na zapisywanie i przechowywanie w mojej przeglądarce internetowej tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie zaszyfrowanych w nich danych osobowych pozostawianych w czasie korzystania z innych stron internetowych, serwisów oraz parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach marketingowych, w tym na profilowanie i w celach analitycznych przez wedkuje.pl, oraz ZAUFANYCH PARTNERÓW.

Administratorzy danych / Podmioty którym powierzenie przetwarzania powierzono

Hoblo Sp z o.o.,Warszawa 02-761, ul. Cypryjska 2G

Cele przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie i cele analityczne
2.świadczenie usług drogą elektroniczną
3.dopasowanie treści stron internetowych do preferencji i zainteresowań
4.wykrywanie botów i nadużyć w usługach
5.pomiary statystyczne i udoskonalenie usług (cele analityczne)

Podstawy prawne przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie oraz cele analityczne – zgoda
2.świadczenie usług drogą elektroniczną - niezbędność danych do świadczenia usługi
3.pozostałe cele - uzasadniony interes administratora danych

Odbiorcy danych

Podmioty przetwarzające dane na zlecenie administratora danych, w tym podmioty ZAUFANI PARTNERZY, agencje marketingowe oraz podmioty uprawnione do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa.

Prawa osoby, której dane dotyczą

Prawo żądania sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania danych; prawo wycofania zgody na przetwarzanie danych osobowych. Inne prawa osoby, której dane dotyczą.

Informacje dodatkowe

Więcej o zasadach przetwarzania danych w „Polityce prywatności”

Ustawienia