Rybki akwariowe - jakie polecacie ?

/ 91 odpowiedzi
Sitownik

Neony się nie na dają do takiego litrażu. tylko gupiki, harem 1+3 i otoski 6 sztuk i o to cała twoja obsada,
Podaj w koncu wymary tego akwarium bo możemyy żle ci radzić

Już daje..44cm na 22cm głęboko 24 (2012/01/27 09:47)

pstrag222

Neony się nie na dają do takiego litrażu. tylko gupiki, harem 1+3 i otoski 6 sztuk i o to cała twoja obsada,
Podaj w koncu wymary tego akwarium bo możemyy żle ci radzić

Już daje..44cm na 22cm głęboko 24

To nie jest 35l.
tylko 23 jakieś (2012/01/27 10:40)

Sitownik

Zapewniam że ma ok. 35l

Wiadomo że moje pomiary nie są dokładne...

Panowie.. Czyli plan na zagospodarowanie mojego akwa jest taki

- Haremik Gupików

- 2 Neonki Innesa

-i Para Skalarów

Jakieś zastrzeżenia?

(2012/01/27 12:33)

pstrag222

44 razy22 razy24 napewno ni wyjdzie 35.

Z tej obsady jedynie harem gupika.
Neony ryba stadna min. 8-10 sztuk
Skalary min 50 cm wysokosci akwarium. Widziałes kiedys dorosłego skalara ta ryba moze miec ponad 30cm wysokosci (2012/01/27 16:19)

Sitownik

Skalary min 50 cm wysokosci akwarium. Widziałes kiedys dorosłego skalara ta ryba moze miec ponad 30cm wysokosci

Kupione.. Nie kupuwałem haremu.. nie było ;/ Skalara nie kupiłem ale za to 4 samce gupika i 6 szt neonków.. nie umiem odróżnić samca od samicy...Kupiłem dwa kiryski .. jakieś nie pande.. (2012/01/27 18:03)

kaziks403

Młody człowieku aby zajmować się czymkolwiek, najpierw trzeba coś wiedzieć. Wejć sobie na fora akwarystyczne, poczytaj w sieci, kup sobie książkę. Oszczędzisz sobie i innym kupę czasu.

Twój szklany pojemniczek ma objętość ok. 23,5 litra. W akwarystyce jest to zbiorniczek nadający się do odsadzenia kocącej się samiczki gupika, molinezji - czyli mniejszych rybekżyworodnych.

Ciężko będzie Ci w takim zbiorniczku utrzymać równowagę biologiczną, a to jest podstawą każdego akwarium. Te rybki, które kupiłeś nie trafiły najlepiej !!  Cóż trudno.

Nie dokupuj już więcej.

Odrużnić samca od samicy mogą doświadczeni akwaryści zajmujący się hodowlą tych ryb.

Pozdrawiam.

(2012/01/27 18:37)

withanight88

Skalary min 50 cm wysokosci akwarium. Widziałes kiedys dorosłego skalara ta ryba moze miec ponad 30cm wysokosci

Kupione.. Nie kupuwałem haremu.. nie było ;/ Skalara nie kupiłem ale za to 4 samce gupika i 6 szt neonków.. nie umiem odróżnić samca od samicy...Kupiłem dwa kiryski .. jakieś nie pande..

Powodzenia , zupa rybna jest - to najważniejsze :) (2012/01/27 18:45)

bluehornet

Mam punkt odniesienia , ponieważ mój filtr zewnętrzny ma pojemność 25 l i za wielkie to akwarium niestety nie jest . (2012/01/27 19:06)

kaban

Za mały litraż na glonojady.
A po zatym nie ma ryb co sie nazywają glonojady.
Z tak zwanych czyścicieli w takim litraż to jedynie ślimaki polecam ampularie i nertiny ewentualnie otoski stadko min. 6 sztuk.
Z wiekszych sztuk nic nie wpuscisz bo jest to za mały zbiornik. Ryb pojedynczo sie nie trzyma.
Nawet popularnych kul z welonem co jest szczytem sadyzmu i głupoty

Zgoda poza jednym-nazwa glonojad ciągle funkcjonuje- glonojad syjamski, dorasta do dość pokaźnych rozmiarów i obecnie (przynajmniej w Rzeszowskich sklepach) rzadko spotykany. (2012/01/27 19:22)

pstrag222

Tak zapomniało mi sie jest jest glonojad syjamski.Przyjedz do mnie kupisz jaki ci sie spodoba odmian barwnych multum.
Neonki oddaj sprzedaj , bo je zameczysz w takim akwarium.
Kiryyski to ryba stadna i masz za małe akwarium na nie. chyba , że to pigmejki w co wątpie.
W takim litraż tylko i wyłącznie 1 +3 gupika i nic pozatym.
 Możesz mieć fajne krewetki , a do nich mozesz wpuscic bojownika wspaniałego jedna sztuke. (2012/01/27 20:30)

spokojny

Biedne ryby :( , (1l wody na 1cm ryby!!!) to jest bezwzględne minimum. W zbiorniku odlicz jeszcze objętość podłoża i wszystkiego co do niej włożysz. (2012/01/27 23:58)

pstrag222

Biedne ryby :( , (1l wody na 1cm ryby!!!) to jest bezwzględne minimum. W zbiorniku odlicz jeszcze objętość podłoża i wszystkiego co do niej włożysz.

Czyli uwazasz , że w takim zbiorniku można trzymac około 20 rybek -1cm.
Ten sposób myslenie odchodzi do lamusa , mało kto trzyma sie zasady 1cm-1l.
Przy pielegnicach spróbuje tego:)

(2012/01/28 08:52)

argul

skalary do takiego maleństwa masakra jakaś kto ci to doradził (2012/01/30 18:31)

Zielony80

Kupione.. Nie kupuwałem haremu.. nie było ;/ Skalara nie kupiłem ale za to 4 samce gupika i 6 szt neonków.. nie umiem odróżnić samca od samicy...Kupiłem dwa kiryski .. jakieś nie pande..

Nie czytasz ze zrozumieniem kolego.

Przedmówcy dobrze Ci doradzali, a i tak zrobiłeś błędnie. No cóż Twoja sprawa. Kiryski to ryby stadne i naiprawdopodobniej sprzedawca wcisnął Ci spirzowe czyli za duże do tego litrażu.

Nawet jeśli masz 35l to najlepiej zrobić z niego krewetkatium + małe gatunki ryb np micro razbory, niektóre bystrzyki, ew. kiryski pigmejskie.

(2012/02/01 20:21)

pstrag222

Heh...... niestety ludzie nie maja pojęcia o akwarystyce zamiast czytać i pytać kupują nie wiedząc co i potem jest problem bo ryba przerasta akwarium. To sam się tycz sklepów ( nie wszystkich)
w których sprzedawcy wcisną wszystko aby zarobić (2012/02/01 21:08)

Sitownik

Heh...... niestety ludzie nie maja pojęcia o akwarystyce zamiast czytać i pytać kupują nie wiedząc co i potem jest problem bo ryba przerasta akwarium. To sam się tycz sklepów ( nie wszystkich)

w których sprzedawcy wcisną wszystko aby zarobić

Zmienilem akwa .. ma ono nie wiele tylko 100l. Wszystkie kupione rybki pływają swobodnie :)

(2012/02/01 21:22)

bluehornet

Nooo - 100 l to w sam raz - nie tak znowu niewiele :)) Sam zaczynałem od 50 l . (2012/02/01 21:28)

aligator20

witam!jesli masz takie akwa o litrarzu okolo 35l możesz tam trzymać rybki niewilkich rozmiarów. najlepiej takie które będą zajmowaly rózne pratie wody by nie wchodzily sobie w drogę. to umozliwi Ci miec wileo gatunkowe akwarium z roznymi rybkami moja propozycja to2-3 kirysy spiżowy, juli, albinos to juz wedle upodobań następnie w strefie przy dennej mogą byc neonki tylko kilka sztuk 5-6minimum. są rożnego rodzaju neony simluans, czerwony diamentowy czy czarny. ja polecam simulans z tego względu ze to niewielkie rybki i nie wymagające a do tego sliczne. w strefie środkowiej mogą byc np 2-3 platki i nazcej zminnik istnieje wiele odmian barwnych tej ryby. danio kardynałek pstrażennica marmurkowa to rybki zamieszkujące strefe prz powieszchni łagodne spokojne tylko równiez kilka sztuk ryba ławicowa. kolejną ważna sprawą w Twoim akwa to rosliny najlepiej kabomba bądz hdrophilia lub potocznie zwana trawa. swietnie sie sprawdzją w tego typu akwa z taka obsada rybek. temperature proponuje 25' ph 7,0 czyli stan obojetny. wode wyminiaj co 2-3tyg okolo 1/3 zbiornika max. karm 3 razy dzienie. jako pokarm polecam sera san. gdyz mam mnostwo witamin nie brudzi wody i co najwazniejsze wybarwia ryby.odradzam pokarmów zywych za wyjatkiem daphni ale to sa moje propozycje:) pozdrawiam (2012/02/01 21:31)

pstrag222

witam!jesli masz takie akwa o litrarzu okolo 35l możesz tam trzymać rybki niewilkich rozmiarów. najlepiej takie które będą zajmowaly rózne pratie wody by nie wchodzily sobie w drogę. to umozliwi Ci miec wileo gatunkowe akwarium z roznymi rybkami moja propozycja to2-3 kirysy spiżowy, juli, albinos to juz wedle upodobań następnie w strefie przy dennej mogą byc neonki tylko kilka sztuk 5-6minimum. są rożnego rodzaju neony simluans, czerwony diamentowy czy czarny. ja polecam simulans z tego względu ze to niewielkie rybki i nie wymagające a do tego sliczne. w strefie środkowiej mogą byc np 2-3 platki i nazcej zminnik istnieje wiele odmian barwnych tej ryby. danio kardynałek pstrażennica marmurkowa to rybki zamieszkujące strefe prz powieszchni łagodne spokojne tylko równiez kilka sztuk ryba ławicowa. kolejną ważna sprawą w Twoim akwa to rosliny najlepiej kabomba bądz hdrophilia lub potocznie zwana trawa. swietnie sie sprawdzją w tego typu akwa z taka obsada rybek. temperature proponuje 25' ph 7,0 czyli stan obojetny. wode wyminiaj co 2-3tyg okolo 1/3 zbiornika max. karm 3 razy dzienie. jako pokarm polecam sera san. gdyz mam mnostwo witamin nie brudzi wody i co najwazniejsze wybarwia ryby.odradzam pokarmów zywych za wyjatkiem daphni ale to sa moje propozycje:) pozdrawiam

Wiekszych bzdur nie słyszałem
Kiryski ryba stadna min. 6 sztuk
Temp.czy ph dobierasz pod ryby , a nie pod własne widzimisię,
Neony rb srodkowej strefy,
Kardynałki wymagaja niskiej temp. danio nie nadaje sie jako towarzystwo wszystkich ryb.
Lepiej skupic sie na jednym kontynencie i dobierac ryby bardziej biotopowo łatwiej stworzyc im dobry dom.
 Z roślin łatwe w uprawie sa  nurzance, zwarktki,moczarka
kamomba to nie trawka i jest podatna na ataki glonów o które łatwo na poczatku. podmiany co tydzień 20% wody (2012/02/01 21:41)

KLEPA683

Akwarium 200 litrów

jakie rybki polecacie

jakie roślinki

oraz co trza wiedzieć aby takie akwarium mieć i cieszyło oko

dzięki za propozycje

(2012/02/01 21:42)

pstrag222

Akwarium 200 litrów

jakie rybki polecacie

jakie roślinki

oraz co trza wiedzieć aby takie akwarium mieć i cieszyło oko

dzięki za propozycje

zależy co cie interesuje w takim litrażu już można trochę poszaleć:) (2012/02/01 21:48)

spokojny

Artur
Na początek jakieś proste w pielęgnacji ale kolorowe rybki np gupiki, w 200 l możesz ich mieć bardzo wiele :) (2012/02/01 21:49)

aligator20

o ludzie!pojecia nie macie najmniejszego o akwarystyce smiech na sali nie lubie jesli ktos pojecia nie ma o opowiada smiech (2012/02/01 21:53)

pstrag222

Artur
Na początek jakieś proste w pielęgnacji ale kolorowe rybki np gupiki, w 200 l możesz ich mieć bardzo wiele :)

Nie ma co się babrać w gupiki, możesz wpuścić piękne mieczyki duży harem proponowałbym 2 +8
do tego kiryski pstre tak z 10 sztuk
1+1 zbrojnik niebieski i masz sliczny zbiornik
Rośliny mało wymagające zwarki moczarka, nurzaniec. Jakie oświetlenie i filtracja? (2012/02/01 21:53)