Rybki akwariowe - jakie polecacie ?

/ 91 odpowiedzi
pstrag222

wymiary akwarium mógłbyś podać?
Z afrykańskich to jedynie proporczykowce tak z 1 +2 i nic wiecej nie da sie wpuscić , moze jakieś ślimaki?
Ampularie, świderki? (2012/01/26 18:48)

bluehornet

Akwarium malutkie - 35 l . ,  za wiele rybek nie puszczaj , tak jak radzi Kuba .
(2012/01/26 18:51)

bossi11

Albo krewetkarium pojemność idealna (2012/01/26 19:00)

użytkownik997

na takie akwa to może kup chomika,po co ryby męczyć (2012/01/26 19:00)

bossi11

No małe ale zaraz chomika ;)nie każdy ma warunki i finanse na duże akwa od czegoś trzeba zacząć ważne żeby nie przedobrzyć z obsada 
na takie akwa to może kup chomika,po co ryby męczyć
(2012/01/26 19:03)

zyga1949

Mozesz wpuścic kilka muszlowców /Tanganika/ -na piasek dasz parę sztuk muszli po winniczku i w takim małym akwa będa  żyły a nawet mogą sie mnożyć. (2012/01/26 19:13)

kaban

Mozesz wpuścic kilka muszlowców /Tanganika/ -na piasek dasz parę sztuk muszli po winniczku i w takim małym akwa będa  żyły a nawet mogą sie mnożyć.

Niepozorne rybki a patrzeć można na nie godzinami. A poza tym gupiki, molinezje,neonki-ryby małe i w niewielkiej ilości. Jak wspomnieli poprzednicy zbiornik mały więc nie zaszalejesz z zakupami. A krewetki to też niezły pomysł. (2012/01/26 19:34)

Sitownik

Witam. Dziękuje wam Wszystkim, do rad napewno się zastosuje :)

Jutro jade kupić rybki :) Co do ślimaków i krewetek. Rodzice są negatywnie nastawieni do ślimaków a szczególnie krewetek ;/ Tylko rybki wchodzą w gre.. Albo kupie jedną większą rybe albo 2 albo 3 małe :) Pomysł z chomikiem nie jest za dobry ponieważ miałem już dużo świnek morskich i chomików .. Z rybą moge się rozstać ale do chomika się przyzwyczajam a potem jak zdycha jestem smutny przez tydzień :) Więc jutro wszyscy dostaniecie zdjęcie mojego akwarium .. Mam nadzieje że nie puste :) 

Pozdrawiam Filip :)

(2012/01/26 19:43)

Sitownik

No małe ale zaraz chomika ;)nie każdy ma warunki i finanse na duże akwa od czegoś trzeba zacząć ważne żeby nie przedobrzyć z obsada 
na takie akwa to może kup chomika,po co ryby męczyć

Aj.. i chciałem powiedzieć że to moje początkowe akwa. Fundusze pozwalają mi na większe ale po co? Jeżeli uda mi się utrzymać ,,hodowle'' do urodzin to myśle że ktoś z rodziny zafunduje mi większe akwa. Poza tym to zbliżają się wydatki wędkarskie :) 

(2012/01/26 19:55)

pstrag222

Jedna wieksza czyli jaką?
Możesz wpuscić haremik gupików jak to twoje pierwsze akwarium. Łatwe i wdzieczne rybki.
Pamietaj , że sa rybyy które trzyyma sie w stadach , w haremach, parach .
Musisz zapewnic im dobre warunki (2012/01/26 20:40)

Sitownik

Możesz wpuscić haremik gupików jak to twoje pierwsze akwarium. Łatwe i wdzieczne rybki.
Musisz zapewnic im dobre warunki

Pan się o to nie boi :) Dobre oceny w szkole .. Usłyszałem że mnie dyrektor chwali że jestem najmądrzejszy w szkole więc postanowiłem wykazać się odpowiedzialnością i pokazać że już dzieckiem (w przenośni ) nie jestem! 

Rozważam nad kupieniem do rybek glonojadów.. Dobry pomysł?

(2012/01/26 20:55)

withanight88

Pan się o to nie boi :) Dobre oceny w szkole .. Usłyszałem że mnie dyrektor chwali że jestem najmądrzejszy w szkole więc postanowiłem wykazać się odpowiedzialnością i pokazać że już dzieckiem (w przenośni ) nie jestem! 

Nie bo za małe akwa. 
A dyrektor chyba trochę przesadził , albo ty trochę za bardzo w samozachwyt popadłeś...

Acha, nie wybieraj się jutro po żadne rybki, tylko przygotuj akwarium, połóż podłoże, zalej wodą, włącz filtr, akwarium musi dojrzeć!!! 
Po rybki dopiero za tydzień! (2012/01/26 21:25)

Sitownik

Nie bo za małe akwa. 
A dyrektor chyba trochę przesadził , albo ty trochę za bardzo w samozachwyt popadłeś...

Acha, nie wybieraj się jutro po żadne rybki, tylko przygotuj akwarium, połóż podłoże, zalej wodą, włącz filtr, akwarium musi dojrzeć!!! 
Po rybki dopiero za tydzień!

Woda jest Odstana przygotowana itd. O warunki sie nie martwcie.. a i faktycznie popadłem w samozachwyt ;/

(2012/01/26 21:33)

mienta

Glonojad jak najbardziej wskazany cosik musi zjadać to czego filtr nie wciągnie:))

(2012/01/26 21:34)

pstrag222

Za mały litraż na glonojady.
A po zatym nie ma ryb co sie nazywają glonojady.
Z tak zwanych czyścicieli w takim litraż to jedynie ślimaki polecam ampularie i nertiny ewentualnie otoski stadko min. 6 sztuk.
Z wiekszych sztuk nic nie wpuscisz bo jest to za mały zbiornik. Ryb pojedynczo sie nie trzyma.
Nawet popularnych kul z welonem co jest szczytem sadyzmu i głupoty (2012/01/26 21:58)

zyga1949

Jak nigdy nie miałes rybek- to nie ma co udawać greka tylko zrób jak Ci radzą kilka gupików lub neonków innesa np; 10 szt /nie kupuj czasem neona czerwonego/ i na dno z 5 szt kirysków lub otosków  i wtedy napisz nam za powiedzmy trzy miesiące czy wszystko gra /żyje/.Życze powodzenia. (2012/01/26 22:38)

Sitownik

Jak nigdy nie miałes rybek- to nie ma co udawać greka tylko zrób jak Ci radzą kilka gupików lub neonków innesa np; 10 szt /nie kupuj czasem neona czerwonego/ i na dno z 5 szt kirysków lub otosków  i wtedy napisz nam za powiedzmy trzy miesiące czy wszystko gra /żyje/.Życze powodzenia.

Pan mówi o 10 szt .. samice i samce czy tylko samce albo tylko samice ? Chciałem rozmnożyć gupiki ? Słyszałem o jakiejś specjalnej klatce do rozwoju młodych ..  (2012/01/26 22:50)

zyga1949

Neonki nie poznasz /samiec,samica/ a gupiki jak chcesz rozmnażac to kup 4 samice i ze dwa samce - to sa rybki żyworodne -rodza małe co miesiąc,juz w krótkim czasie będzie ich pełno -posadz tylko jakieś zielsko /moczarka,trawka/ to bedą się miały gdzie chować.Gupiki to kanibale .A te klatki to samice z brzuszkiem przeławiasz do klatki do innego akwa/o własnie te Twoje było by idealne na kotnik/ klatki kiedys były z plastiku ażurowego i małe rybki wypływały po urodzeniu przez szczeliny w klatce i samica ich nie zjadła.I pamiętaj nie przekarmiaj rybek -lepiej mało jak dożo /pokarm nie moze zalegać na dnie/. (2012/01/26 23:24)

Sitownik

Otyski Też kupić? (2012/01/26 23:27)

Sitownik

Aj. i co najważniejsze czy kotnik moge dostać w sklepie? (2012/01/26 23:29)

zyga1949

Otyski Też kupić?
Otoski z pięć sztuk mozesz wpuscić-a zamiast kotnika lepiej kup roslinki mało wymagajace i nie potrzebujace duzo swiatła -wtedy małe rybki beda sie chowały wśród roslin i przeżyją. (2012/01/26 23:41)

użytkownik27292

Tylko krewetki...

Zadaj sobie pytanie: Czy chciałbym mieszkać z całą rodziną, meblami, RTV i AGD na 35m2?

(2012/01/27 00:09)

withanight88

Harem gupików(1+3) i nic więcej!, mozna by dorzucić neonki , jednak nie ławice 10 sztuk bo to za dużo.
Za mało miejsca na otoski, kiryski.(ryby stadne więc musi ich być co najmniej 5-6 sztuk)

Ja w swojej 50 mam 5 kirysów i ok 10 gupików- i to już jest na styk.
Mam zamiar niegługo przejść na 120. (2012/01/27 07:01)

pstrag222

Neony się nie na dają do takiego litrażu. tylko gupiki, harem 1+3 i otoski 6 sztuk i o to cała twoja obsada,
Podaj w koncu wymary tego akwarium bo możemyy żle ci radzić
(2012/01/27 08:42)