Rybka dla kota...

/ 60 odpowiedzi / 5 zdjęć
Rybka696


Jest takie nieduże jeziorko obok Narwi.Przyjeżdzam na to łowisko już około czterdziestu lat,nigdy tego co się tm teraz dzieje nie było,miejscowi niby wędkarze biorą wszystko co uczepi się na haczyk, pewnego razu łowiący obok mnie nie nazwę go wędkarzem złowił linka około 10 cm żartami spytałem czy to na żywca odpowiedział że do słoika.Powiedziałem jeżeli będziemy zabierać małe nie będzie dużych,usłyszałem taką odpowiedz zawsze były i będą.Łowiący po przeciwnej stronie na spining krzyczy tato złapałem szczupaka 25 cm wypuszczę go tato krzyczy nie będzie do słoika lepszy jak płotka.Dawniej nie było takiej dziczy nad wodą (2011/11/05 07:41)

kick


A w którym markecie  widziałeś małe płoteczki, sandaczyki i szczupaki?

ja widziałem w auchanie sandacze i szczupaki takie po 30 cm a o płotkach to chyba nie muszę pisać że też nie szkoda ludziom tych ryb (2011/11/06 11:03)

jmakd


No nie w hipermarketach ryby są ze stawów chodowlanych, a tam wymiary nie obowiązują i   dziwię się ludziom którzy kupują takie maleństwa przeciesz w małej rybie są małe ości a ostateczności lądują w koszu! (2011/11/13 09:10)

jmakd


Znam takich dziadków którzy narzekają że nie ma ryb a okoniki po 10cm zabierają, np na starorzeczu Kompanka w Lubaczowie nie ma ryb i po doprowadzeniu do porządku rzeki kilka lat temu rzeka zarosła, dlaczego? bo wykuto ryby do nogi  (2011/11/13 09:57)

u?ytkownik91421


3/4 z nas "wedkarzy" powinno sie rozstrzelac
Bo nie maja umiaru ,ani kultury
wymiary i okresy ochronne sa po to ,aby je przestrzegac,zeby w przyszlosci nasi synowie,czy corki mieli co lapac.
Ja bylem z kolega na wiosne(jakos poczatek maja) na rybach i spiningowalismy sobie z lodzi.
za caly dzien ,no powiedzmy od 7.00 rano do 15.00 zlapalismy 47 szczupakow i prawie wszystkie wypuscilismy spowrotem do wody.
Zabralismy tylko 5 szt,bo kotwice wlazly im w skrzela,wiec mysle ,ze i tak by nie przezyly.
I te 5 sztuk zawiozlem mojemu innemu koledze ,ktory je chetnie wzial.
Zapytal mnie ile zlowilismy ,jak powiedzialem mu ile ,to sie mnie zapytal ,dlaczego tylko 5 wzialem.
Wiec odpowiedzialem mu ,ze wzialem tylko te co byly ranne w skrzela.
A on mi odpowiedzial,ze nie wypuscil by ani jednego ,wszystkie poszly by do zamrazarki.
i takich jest wlasnie wielu z nas i na cale szczescie ,on najlepszym wedkarzem nie jest i za wiele ryb w roku nie lapie:;)

Ja nie wiem ,jak mozna wszystko zabierac do domu ,co sie haka uczepi????
Ja nie wiem ,czy zabieram 1/10 z tego co zlapie,przeciez zawsze jesli sie ma ochote na rybke ,to mozna sobie zlapac,albo kupic jak kto woli.
Ale zeby wszystko brac ,wstyd mi za niektorych  niby wedkarzy
Pomyslcie ludzie ,ze macie dzieci i one tez w przyszlosci chcialy by moze wedkowac
Lecz ,zeby wedkowac ,nie wystarczy dobry sprzet,po pierwsze w naszych wodach musza byc ryby!
pozdrawiam
(2011/11/13 11:26)

Piotr 100574


no  spinningiści narzekają że nie ma drapieżników w wodzie 47 szczupaków przez parę godzin no to rzeczywiście ich ie ma:)))))i zabrałeś jeszcze z tego 5 sztuk ,to sami nie zwracacie uwagi na limity i jeszcze narzekacie (2011/11/13 11:40)

senior16


ja też jestem za żeby ukarać tych którzy biorą niewymiarowe ryby... tylko że mi też się zdarzało i nawet zdarza nadal brać niewymiarowe okonie , ale nie do kota tylko do akwarium gdzie sobie żyją i pływają nadal i je karmie , więc mnie też można by było ukarać. Ale żeby dla kota brać :/ to już przesada (2011/11/13 11:44)

Piotr 100574


ja też jestem za żeby ukarać tych którzy biorą niewymiarowe ryby... tylko że mi też się zdarzało i nawet zdarza nadal brać niewymiarowe okonie , ale nie do kota tylko do akwarium gdzie sobie żyją i pływają nadal i je karmie , więc mnie też można by było ukarać. Ale żeby dla kota brać :/ to już przesada



no za takie przestępstwo to z 5 lat :)))))))))))))))) (2011/11/13 11:54)

u?ytkownik91421


no  spinningiści narzekają że nie ma drapieżników w wodzie 47 szczupaków przez parę godzin no to rzeczywiście ich ie ma:)))))i zabrałeś jeszcze z tego 5 sztuk ,to sami nie zwracacie uwagi na limity i jeszcze narzekacie

Ale ja mieszkam w szwecji i tu nie ma limitow ,tylko jest wymiar ochronny kolego (2011/11/16 17:14)