Rybak z Sarnowa i okolic

/ 7 odpowiedzi
Witam. mam pytanie wynikajace z ostatnich obserwacji (19.10.2008) z jez. sarnowskiego(likiec). czy to jest normala praktyka zeby rybak pod ktorego opieka znajduje sie jez sarnowskie(nietylko te) stosowal pare kilometrow sieci puszczanych wzdluz brzegu i wpoprzek jeziora stosowal jeszcze polow ryb za pomoca"miedzianej wedki" czyli agregatu. ostatni bylem swiadkiem takiego polowu i mam zdjecia ale nie bede ich publikowal(ewentualna odpowiedzialnosc karna). czy to normalne zeby prawie cale jezioro plywalo w sieciach (o wedkowaniu nie ma mowy bo nawet paprochem nie mozna rzucic bez zachaczenia o siatke). dla mnie jest to niecodzienny widok jez. po ktorego tafli dryfuja styropianowe bojki o siatki, ktore wiadac nawet na drugim brzegu i ciagna sie kilometrami. niedaleko jez. sarnowskiego tj. jez urszulewski odbyla sie podobna taktyka wynik: 16ton ryb w posiadaniu rybaka. jak mozna byc tak samolubnym i egoistycznym czlowiekiem.za co placa zrzeszeni wedkarze.o zarybianiu nie chce juz mowic bo na 52ha jezioro wpuszczenie 400kg wegorza o dlugosci frytki z Mc to chyba kpina. niestety ale takie sa realia naszych wod.z tego co ostatnio widzialem to koncze przygode z wedka na jez sarnowskim i urszulewskim bo nie ma to sensu. przestane chyba placic skladki bo pieniadze nie ida w jezioro i jego zarybianie ale do kieszeni rybaka i innych osob. wiem ze wplywaly juz skargi na tego konkretnego rybaka wraz ze zdjeciami dlatego nawet nie probuje nic wiecej w tej sprawie robic i niech takie praktyki trwaja a PZW przymyka oczy.

Ten wątek został zablokowany - nie możesz odpowiadać na posty

Magik

Stary nad czym Ty się jeszcze zastanawiasz skoro masz nagranie to po prostu pokarz odpowiednim władzom.Nic nie ryzykujesz przecież fakty na filmie mówią same za siebie.Więc składając ewentualne zeznania nie kłamiesz.Wiem że nie jestem na Twoim miejscu i może to wyglądać na to że się mądruje,ale uwierz mi ja bym od razu zgłosił gdzie trzeba (2008/11/07 19:10)

yogi83

Witam. Ja także słyszałem o takich praktykach na tych jeziorach. Na urszulewskim czasem wędkuje ale z marnym skutkiem, więc w tym roku odpuszczam sobie to jeziorko. Choć jest to piękne jezioro i o dużym potencjale. (2010/02/08 22:49)

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

hubi

Człowieku jak maż dowody to trzeba gościa za pysk i odpowiednim władzą przekazać niema zmiłuj się kolego do roboty od zaraz a będzie nam jednego kłusola mniej. (2010/02/08 22:54)

Waldi Fish

Takie postępowanie trzeba piętnować, bo inaczej niedługo na wielu innych jeziorach pojawią się takie sieci, jeśli będziemy przymykać na to oczy. Jeśli masz na to dowody, to nie można będzie takiego oskarżenia zbyć byle czym. Dlaczego taki "rybak" ma się bogacić kosztem naszych składek? Trzeba również piętnować PZW, jeśli pozwala na takie praktyki. Tylko nasz zdecydowany sprzeciw i działanie przeciwko takim praktykom pozwolą na zmniejszenie rozmiarów tego niecnego procederu. (2010/02/08 23:34)

użytkownik28853

Zgłoś ten fakt narazie na policję, pokaż zdjęcia jeżeli są dobrej jakości. Tylko zrób sobie kopie na wszelki wypadek. Jak nic nie zrobią to zgłoś do prokuratury. (2010/02/09 08:59)