Rybacy na Wiśle !

/ 14 odpowiedzi
ZO PZW w Gdańsku w marcu podpisuje kolejne umowy z rybakami na połów ryb z Wisły

ZRÓBMY COŚ ABY TEMU ZAPOBIEC !!!! Niedługo nie będziemy mieli co łowić a ryby wędrowne nie dotrą na tarło do rzek bo skończą w siatach rybaków


wklejam link gdzie trwa dyskusja

http://forum.pzw.gda.pl/viewtopic.php?t=1477
u?ytkownik32263


W takim razie żegnajcie ostatnie trocie i łososie w mojej Drwęcy:( Nie dość że spółka Troć je trzepie w ujściu to jeszcze następni rybacy. Tępota ZO PZW. Dobrze że na toruńskich wodach nie mam tych kłusoli. (2012/03/03 23:34)

Pitbul


W przyszłym roku odbędą się w kołach Walne Zebrania Sprawozdawczo - Wyborcze.Od Was zależy czy aktualne Władze Okręgowe PZW (dzierżawca wód) - siłą i mądrością władz okręgowych wykazało się podczas swej kadencji, należytą dbałością o interes płacących składki.....Szable jeszcze czas pozbierać....
T. (2012/03/04 01:03)

u?ytkownik104859


No i prosze temat jak najbardziej ktory powinien zainteresowac b.duza rzesze wedkarzy, obojetnosc a co mi tam  mlody chopiec dal przyklad filmujac i opisujac(CO LUDZIE POTRAFIA ZROBIC) my dyskutujemy czy jest sens rejestrow polowu czy nie i tak trzymac za niedlugo nie bedziemy musieli wpisywac bo nie bedzie co?? (2012/03/04 10:18)

u?ytkownik104859


Przepraszam bedzie co date i miejsce czyli lowisko (2012/03/04 10:22)

kamil11269


i znowu coraz mniej ryb będzie w Polskich wodach (2012/03/04 14:37)

henryk58


ZO PZW w Gdańsku w marcu podpisuje kolejne umowy z rybakami na połów ryb z Wisły

ZRÓBMY COŚ ABY TEMU ZAPOBIEC !!!! Niedługo nie będziemy mieli co łowić a ryby wędrowne nie dotrą na tarło do rzek bo skończą w siatach rybaków


wklejam link gdzie trwa dyskusja

http://forum.pzw.gda.pl/viewtopic.php?t=1477


A co możemy zrobić , przecież w OZ i PZW są ''sprawdzeni i doświadczeni działacze"przez nas wybierani , którzy wiedzą najlepiej co nam zwykłym wędkarzom jest najlepsze .  (2012/03/04 15:47)

u?ytkownik32263


W przyszłym roku odbędą się w kołach Walne Zebrania Sprawozdawczo - Wyborcze.Od Was zależy czy aktualne Władze Okręgowe PZW (dzierżawca wód) - siłą i mądrością władz okręgowych wykazało się podczas swej kadencji, należytą dbałością o interes płacących składki.....Szable jeszcze czas pozbierać....
T.

Zgadza się Tomku. My toruńscy wędkarze właśnie w ten sposób pozbyliśmy sie rybaków znad naszych wód. Właśnie poprzez ogólną mobilizację i usunięcie starego trzymającego sztamę z rybakami zarządu. (2012/03/04 16:13)

u?ytkownik39412


Minus, znasz może szczegóły tych umów? (albo chociaż link).

Dla dolnej Wisły najgorsi zawsze byli rybacy z SR Troć, którzy tyralierą sieci mają zwyczaj skutecznie blokować okolice ujście Rzeki (duże R przez szacunek). Słyszałem ostatnio, że w tym roku został cofnięty przez Marszałka zakaz stawiania sieci w ujściu - nóż się otwiera, pistolet odbezpiecza, armaty się ładują...

Pytanie czy komuś oprócz Komisji Europejskiej opłaca się zadzierać z tym lobby. Jak tylko coś im nie zagra pielgrzymują z oponami do stolicy lub blokują trasę przelotową w centrum Gdańska (to ci morscy). Ostatnio byli uprzejmi zapodać, że nie życzą sobie reintrodukowanej w ciągu trzydziestu lat koloni fok, bo wyjadają im ryby z sieci - i albo rekompensaty od Skarbu Państwa, albo strzelamy do zwierzątek! Z taką konkurencją to rybak na Rzece to małe piwo i tak ma niewielkie szanse na rybę.

(2012/03/04 17:22)

Grzegorz Wedkuje


Tak, Wy z Torunia macie problem z głowy, bo teraz wszyscy rybacy-kłusownicy czeszą dolną Wisłę, pomorskie. To istny cyrk co robią na "moim" terenie. Mam u siebie asów z Grudziądza. Że im się opłaca robić tyle kilometrów! Z 70-80 w jedną stronę. To ile oni muszą wyciągnąć z wody ryb, żeby zarobić. Widuję ich regularnie, również w weekendy!!! A jak idzie troć, to z wody nie schodzą. Że się tak wyrażę - nie kolegujemy się, a wręcz przeciwnie, raczej najchętniej to by mnie utopili. (2013/04/04 09:59)

wowy58


Może sie mylę, niech mnie prawnik poprawi..
Ale czy  można komuś dawać większe uprawnienia niż je sam posiada?
Jeśli PZW może poprzez swoich członków łowić tylko zgodnie z ustawą, RAPR , z zachowaniem dopuszczonych metod połowu ( max 2 wędki) , okresów i wymiarów ochronnych, to nie może dawać nikomu uprawnień do połowu innymi metodami, wymiary, okresy ochronne, rejestry.
Bo nie ma takich uprawnień. A jeśli ktoś zawarł taka umowę , to popełnił przestępstwo i należy to zgłosić na prokuraturę. A sama umowa  jest z mocy prawa nieważna. Kto zaś będzie ją chciał realizować wiedząc , że nie jest ważna_ co w tym wypadku jest oczywiste_ tez jest przestępcą i oszustem.
Tyle myśli. Myślę, że znajdą się prawnicy i pomogą w/w myśl formalnie przelać na papier., dalej zbiorowe zgłoszenie i monitorowanie.
A tak na marginesie ; jak to jest że akurat  PZW  ma wydawać zezwolenia na takie połowy. Czy rybacy nie wiedzą , że  to nie ten adres.
A możez tego widać , że  wystarczy jak umowę podpisze, czyli wyda zgodę przysłowiowy "Wawrzków ignac"  tylko po co wtedy urzędy , i Państwo. (2013/04/04 18:09)

tstaros


Prawnikiem nie jestem, ale wydaje mi się, że to idzie tak: PZW jest gospodarzem wody (w tym wypadku Wisły) i jako gospodarz ma dbać o "racjonalną gospodarkę", którą narzuca ustawodawca. Ta "racjonalna gospodarka" zakłada m.in. możliwość odłowów sieciowych, tak więc widząc możliwość zarobienia dodatkowej kasy, PZW dopuszcza rybaków do swoich wód.

 

Proszę bardziej doświadczonych kolegów o sprostowanie, jeżeli w powyższych stwierdzeniach się pomyliłem.

(2013/04/04 18:31)

jazgarek64


Nie wiem jak to jest, jak się przelicza ilość ,,rybaka" na kilometr rzeki. Fakt jest taki, że od chwili przejęcia obwodów rybackich na rzece Wiśle przez okręg gdański PZW ich ilość wzrosła. Ja w swojej naiwności byłem z tego faktu (przejęcia) zadowolony myśląc, że będzie wręcz przeciwnie. Fajnie jest SR ,,Troć" nie użytkuje rzeki liczba rybaków się podwoiła. Zarybianie łososiem i trocią jest finansowany przez WFOŚ i KFOŚ (czyli z budżetu państwa - nasze pieniążki), a korzyść z tego czerpie SR ,,Troć" (sprzedając zezwolenia na Wierzycę-podejrzewam, że wkładu własnego 0) okręg gdański PZW (sprzedając koncesje rybakom), rybacy odławiając ryby w trakcie ciągu tarłowego.

Pozdrawiam wszystkich zadowolonych tą sytuacją, szczególnie kolegów z PZW.

(2013/04/05 09:54)

swyniu


Koledzy to właśnie MY a nie  inni wybraliśmy TYCH panófff  do zarządu i to właśnie Nasi Koledzy trzepią na tym biznes na Naszych składkach ,zarybieniach z naszej kasy jak i z budżetu tzn. też naszej kasy ... a my rok w rok robimy to samo piszemy rozmawiamy dzwonimy o tym procederze a później wybieramy tych samych biznesmenów z Naszymi udziałami :) finansowymi i znów to samo...:( (2013/04/05 10:28)

dunster35


Boże co oni se myślą nie dość , że kłusownictwo to jeszcze kurde odławianie ryb!!!!! (2013/06/09 20:12)